spłata kredytu

2»

Komentarze

  • Opcje
    Krzysztof_cwiklaKrzysztof_cwikla Użytkownik
    edytowano czerwca 2013
    Zarządco mam pytanie czy to co piszesz działa w obie strony przecież jeżeli ja wygram a straty powstaną to obciążą one również i mnie czy ja będę mógł dochodzić od wspólnoty tych strat . Bieg uchwały został wstrzymany i zgodnie z tym co napisał w uzasadnieniu Sąd apelacyjny już jest udowodnione że zarząd sam bez podjęcia w tej sprawie uchwały zarządzi jakie prace związane termomodernizacją mają być wykonane prace te w swoich założeniach pomijały moje mieszkanie czyli powód wstrzymania biegu jakby został potwierdzony . Zarząd dokonał zlecenia związane z termomodernizacją zanim wspólnota podjęła decyzję czy wykonujemy modernizację jaka firma ma wykonać i jaki bank ma nas skredytować .

    Nowy doklejony: 19.06.13 13:35
    Art. 739 kpc:

    § 1. Wykonanie postanowienia o udzieleniu zabezpieczenia sąd może uzależnić od złożenia przez uprawnionego kaucji na zabezpieczenie roszczeń obowiązanego powstałych w wyniku wykonania postanowienia o zabezpieczeniu. Z kaucji tej będzie przysługiwało obowiązanemu pierwszeństwo zaspokojenia przed innymi należnościami zaraz po kosztach egzekucyjnych.

    czy to nie jest tak że Sąd wydając takie postanowienie o wstrzymaniu uchwały od razu winien wystąpić o takie zabezpieczenie . Wniosek o wstrzymanie biegu uchwały został podjęty w październiku zeszłego roku i do tej pory Sąd nie uzależnił tego wniosku od złożenia kaucji na zabezpieczenie roszczeń .
  • Opcje
    piastowskapiastowska Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Krzysztof_cwikla:[/cite].
    Ustawa o Własności Lokali nie definiuje dokładnie co oznacza „remont” lub „budowa” , pojęcia które są niezbędne do ustalenia możliwości korzystania z pieniędzy zgromadzonych na wyodrębnionym funduszu remontowym , aby ocenić charakter danego przedsięwzięcia budowlanego należałoby najpierw ustalić prawną wykładnię znaczenia tych słów

    Zaczynam jeszcze bardziej doceniać sielankę panującą w mojej wspólnocie, że jak trzeba wymienić zardzewiałe drzwi do piwnicy, to się je po prostu wymienia, nie czekając na orzeczenie sądów wszystkich instancji, czy to jest remont czy inwestycja :smile:

    Krzysztofie - widzę, że poświęcasz tyle czasu i energii swojej wspólnocie, że szkoda aby Twój wysiłek szedł na marne. Czy nie sądzisz, że Twoje starania o uporządkowanie wspólnych spraw i wiedza prawnicza byłyby lepiej wykorzystane, gdybyś był w zarządzie wspólnoty?
  • Opcje
    Praktyk-realistaPraktyk-realista Użytkownik
    edytowano listopada -1
    piastowska - o czym ty piszesz? Pan Krzysztof w swojej WM już nie rozmawia z nikim. Jego sąsiedzi uchwalili nawet, żeby Zarząd wystosował pisma do wszystkich swoich kontrahentów, żeby mu nie udzielali żadnych informacji. Dla mnie jest to typowy przykład PIENIACZA, który dba tylko o swój interes. Przeczytaj wcześniejsze wątki. Jestem ze Szczecina, za darmo pomógłbym jego WM w walce z nim. Takie postawy trzeba tępić a nie podjudzać.:bigsmile:
  • Opcje
    ważekważek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Analizując pobieżnie tylko, nawet nie wszystkie ale kilka twoich wpisów MirekL, każdy dojdzie do wniosku, że dla ciebie idealnym rozwiązaniem byłoby gdyby wspólnoty były bez właścicieli a zarządy (zarządcy) mogły rządzić a nie zarządzać "motłochem" który ma słuchać prawd objawionych jakiś pomyleńców. Dla ciebie każdy właściciel który o cokolwiek się pyta to pieniacz. Dla ciebie nie ma żadnych ustaw bo prawo to ty. Żadnych orzeczeń nie uznajesz bo to paranoja wg ciebie żeby sądy wypowiadały sie na temat wspólnot. Dokumenty właścicieli (nie WM) we wspólnocie to są dokumenty twoje. Ty jesteś "pan i władca" - hehehe, trzy w jednym: zarządca - administrator - zarząd . Nie dziwię się, że tylko jedna wspólnota w Szczecinie znalazła się aby na takie "cuś" się godzić.
    Pomyliłeś rolę jaką mają pełnić we wspólnotach zarzadzający NW. Urodziłeś się conajmniej 70 lat za późno - wtedy byś miał raj.
    A na razie póki co "nie siej wrogiej propagandy" bo jeszcze jakiś nowicjusz pomyśli, że to prawda.
    Zastanów się nad sobą, przesadne przy każdej okazji demonstrowanie swoich frustracji niweczy cały twój wysiłek "edukacyjny userów".
    Pomyśl trochę nad tym co piszesz, bo ja widzę, że więcej szkody z twoich nicniewnoszących "rzeczowych" wpisów niż pożytku.
    To są dobre rady a nie złośliwości i takich ewentualnie oczekuję polemik aby znowu nie było że:
    następuje kontynuacja bicia piany
    - twojego, wykutego na pamięć zdania prostego.
  • Opcje
    Krzysztof_cwiklaKrzysztof_cwikla Użytkownik
    edytowano czerwca 2013
    (...)
    To forum moim zdaniem , jest to forum dyskusyjne więc wydaje mi się że jeżeli ktoś porusza tutaj jakiś temat to oczekuje jakichś porad . Znając realia tak właśnie realia odnośnie niezawisłości sądów i ich orzeczeń ważne jest moim zdaniem aby w danym zagadnieniu było jak najwięcej różnych opinii , aby można było się do nich ustosunkować jak też aby zaspokoić wszystkie dosłownie wszystkie nurtujące nas zagadnienia czy pytania . Pozwólcie na podstawie tak zebranych opinii wybrać osobie która się zwraca o pomoc wybrać jej zdaniem najsłuszniejszą decyzję przedstawienie jej i jeszcze raz przeanalizowanie tego stanowiska . Przecież ostatecznie to ta osoba ma zdecydować czy wystąpi do Sądu i z czym wystąpi .
    Komentarz edytowany admin
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.