Wspólnota mieszkaniowa odpowiada za przeglądy okresowe w lokalach właścicieli

2»

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano grudnia 2013
    [cite] stonka:[/cite]Ale Gość Zarządca.pl (Paulina) wcale nie oczekiwała analizy odnośnie tego kto ma komu płacić i w jaki sposób. Napisała że:
    Wynajmuję mieszkanie od członka wspólnoty.
    Na rachunek wspólnoty wnoszę opłaty na poczet eksploatacji budynku, terenów na zewnątrz oraz wywóz nieczystości
    W czasie przeglądu zainkasowano ode mnie dodatkową opłatę za wykonanie przeglądu.
    Czy mogę dochodzić jej zwrot od właściciela mieszkania?
    czyli płaci zaliczki na koszty zarządu NW.

    Byc może właściciel jest za granicą i nie może, nie umie, nie chce lub nie ma możliwości wpłacać zaliczek za swój lokal i robi to w jego imieniu najemca.
    to nie zwalnia z odpowiedzialności.... narusza prawo podatkowe i już...
    Nie można jej doradzać, jak się takie naruszenia prawa akceptuje i uznaje za standard w życiu/działalności wspólnoty .

    Z jednej strony piszecie i akceptujecie, że najemca lokalu nie jest stroną wobec Wspólnoty,
    a z drugiej akceptujecie łamanie prawa przy opłatach . Każdą kwotę od najemcy przyjmiecie .... Dwulicowość ?
  • Opcje
    manman Użytkownik
    edytowano grudnia 2013
    [cite] iga:[/cite]
    Najemca nie wnosi żadnych zaliczek .

    To zalezy od umowy miedzy wlascicielem a najemca.
    Wlasciciel moze wymagac aby najemca placil za media ktore zuzywa a te przeciez wplaca sie do wspolnoty.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Man: To zależy od umowy między wlaścicielem a najemcą.
    A jaka jest ta umowa... ?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] elan124:[/cite]
    Man: To zależy od umowy między wlaścicielem a najemcą.
    A jaka jest ta umowa... ?
    :devil: czort wie ....:mikolaj:
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP: czort wie
    To chyba na... gębę ! :sad:
  • Opcje
    stonkastonka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A co to was interesuje ich umowa??? Ogarnijcie się już.
    Przypominam że rozmawiamy w wątku Wspólnota mieszkaniowa odpowiada za przeglądy okresowe w lokalach właścicieli.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano grudnia 2013
    [cite] stonka:[/cite]Przypominam że rozmawiamy w wątku Wspólnota mieszkaniowa odpowiada za przeglądy okresowe w lokalach właścicieli.

    Po ogarnięciu wyszło mi, że piszemy o ....
    [cite] KubaP:[/cite]
    [cite] stonka:[/cite]Ale Gość Zarządca.pl (Paulina) wcale nie oczekiwała analizy odnośnie tego kto ma komu płacić i w jaki sposób. Napisała że:
    Wynajmuję mieszkanie od członka wspólnoty.
    Na rachunek wspólnoty wnoszę opłaty na poczet eksploatacji budynku, terenów na zewnątrz oraz wywóz nieczystości
    W czasie przeglądu zainkasowano ode mnie dodatkową opłatę za wykonanie przeglądu.
    Czy mogę dochodzić jej zwrot od właściciela mieszkania?
    czyli płaci zaliczki na koszty zarządu NW.

    Byc może właściciel jest za granicą i nie może, nie umie, nie chce lub nie ma możliwości wpłacać zaliczek za swój lokal i robi to w jego imieniu najemca.
    to nie zwalnia z odpowiedzialności.... narusza prawo podatkowe i już...
    Nie można jej doradzać, jak się takie naruszenia prawa akceptuje i uznaje za standard w życiu/działalności wspólnoty .

    Z jednej strony piszecie i akceptujecie, że najemca lokalu nie jest stroną wobec Wspólnoty,
    a z drugiej akceptujecie łamanie prawa przy opłatach . Każdą kwotę od najemcy przyjmiecie .... Dwulicowość ?
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Stonka: A co to was interesuje ich umowa ???
    Ze zwykłej ciekawości... :wink:
  • Opcje
    BarrichBarrich Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] KubaP:[/cite]
    [cite] MarcoPolo:[/cite]Ani zarządowi ani administratorowi we wspólnocie nic do płacenia podatków przez właściciela.
    Czy dbasz o moralność właścicieli także w innych aspektach (kochanka na boku, niechodzenie do spowiedzi ...) ?
    aj w jakim ty świecie żyjesz ...
    wpłaty od osób - nie właścicieli lokali - -powinny być zwracane przez wspólnotę wpłacającemu ... inaczej też są traktowane przez US jako pożytki ....

    Ale najlepiej cicho siedzieć może się uda ...
    [cite] MarcoPolo:[/cite]A jeśli chodzi o sąd, to raczej nie docieka się, kto wpłacił, tylko kto nie wpłacił
    A w sądzie ty dawno nie byłeś ... jeżeli twierdzisz to co powyżej ...


    KubaP do sadu nie chodzi z braku czasu.......,Forum,forum i.......Forum,to jest jego "zywiol":wink:
  • Opcje
    Miksio26Miksio26 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    U mnie na osiedlu nie było przeglądu już ze dwa lata.
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    a bardzo to ciekawe muszę przyznać, tylko nie wiem czy ma to w ogóle jakiekolwiek odzwierciedlenie w rzeczywistości. W każdym razie uważam, że to bardzo dobra opcja z tą wspólnotą mieszkaniową, która powinna dbać o tego typu sprawy.<br /><br />Zygmunt,<br />http://www.zygbud.com.pl/roboty-budowlane/
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada -1
    a bardzo to ciekawe muszę przyznać
    Jakie ciekawe? - co ty masz wspólnego z przeglądami okresowymi w lokalach właścicieli gdy:
    Firma ZYGBUD Wrocław to generalny wykonawca, zajmujący się m.in. budową domów..
    nie wiem czy ma to w ogóle jakiekolwiek odzwierciedlenie w rzeczywistości.
    No właśnie!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.