głosowanie uchwał

13»

Komentarze

  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Sprawę przestępstwa reguluje ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny. W przeciwieństwie do przestępstwa, wykroczenie uregulowane jest w innym akcie prawnym - Ustawie z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń. Przestępstwo to czyn społecznie szkodliwy w stopniu wyższym niż znikomy, o ustawowych znamionach, bezprawny, zawiniony i karalny. Wykroczenie to czyn społecznie szkodliwy, zabroniony przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia pod groźbą kary. Podstawową różnicą jest zatem stopień szkodliwości społecznej.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Jakub:[/cite]
    ...Nie wiem z czego wynosisz...
    Zaliczki na FR są kosztami zarządu i zarząd z mocy prawa jest dysponentem tych środków bo właściciele dobrowolnie te środki wspólnocie (zarząd jest reprezentantem) przekazali a więc nie ma kradzieży,
    masło maślane
    nie można jaśniej np. tak ...
    Zaliczki na FR są [b]kosztami zarządu [color=#00f]nieruchomości wspólnej[/color] [/b] i [b][color=#00f]Zarząd WM[/color][/b] z mocy prawa jest dysponentem tych środków, bo właściciele dobrowolnie te środki wspólnocie ([color=#00f]Zarząd WM[/color] jest reprezentantem) przekazali , a więc nie ma kradzieży,
    
  • Opcje
    mechanik-86mechanik-86 Użytkownik
    edytowano marca 2014
    Ok KubaP jak wiem o czym piszecie i Jakub i TY chodzi mi o fakt że jeżeli (zakładając nawet że pieniążki na FR były dobrowolnie wpłacone i z mocy prawa zarząd jest ich dysponentem) zarząd wypłaca 1/3 rocznych dochodów FR , a jest to moim zdaniem czynność przekraczająca czynności zarządu zwykłego bez podjęcia w tej sprawie uchwały Właścicieli i udzielenia pełnomocnictwa dla zarządu do ich wypłacenia to czy jest to zgodne z prawem ?

    Nowy doklejony: 16.03.14 12:28
    Nie każdy czyn niedozwolony jest czynem zabronionym pod groźbą kary, a nie każdy czyn karalny jest przestępstwem.
    Jedne czyny nie naruszają w ogóle prawa, tylko dobre obyczaje i zasady moralne.
    Jeśli puściłeś bąka w towarzystwie, czego niewątpliwie nie można robić, to czy jesteś przestępcą?
    Jeżeli zdradziłeś żonę, to czy jesteś przestępcą?

    Inne powodują szkody materialne.
    Jeżeli grałeś w piłkę i stłukłeś komuś szybę w oknie, czy popełniłeś przestępstwo?

    Jeszcze inne są wykroczeniem.
    Jeżeli złamałeś zakaz wjazdu, czy popełniłeś przestępstwo?
    Jeżeli przekroczyłeś dozwoloną prędkość na drodze, czy jesteś przestępcą?

    "cdn" odszedłeś zupełnie od tematu jeżeli chcesz usłyszeć moje zdanie dotyczące twojego zapisu to powiem CI tak na wszystkie opisane przez Ciebie przypadki jest jedno słowo określające te osoby są to po prostu sprawcy
    sprawca przestępstwa , sprawca wykroczenia, sprawca puszczenie bąka, sprawca zdrady małżeńskiej, sprawca wybicia szyby .... itd
    a tak swoją drogą to się zastanawiam jakiej części mojej wypowiedzi się teraz czepisz żeby awansować na liści tych którzy udzielili pomocy tylko czy Ty jej udzieliłeś to już jest dyskusyjna sprawa.
    Komentarz edytowany admin
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] mechanik-86:[/cite]Ok KubaP jak wiem o czym piszecie i Jakub i TY chodzi mi o fakt że jeżeli (zakładając nawet że pieniążki na FR były dobrowolnie wpłacone i z mocy prawa zarząd jest ich dysponentem) zarząd wypłaca 1/3 rocznych dochodów FR , a jest to moim zdaniem czynność przekraczająca czynności zarządu zwykłego bez podjęcia w tej sprawie uchwały Właścicieli i udzielenia pełnomocnictwa dla zarządu do ich wypłacenia to czy jest to zgodne z prawem ?
    jeżeli jest to na awarie, to nic w tym zdrożnego , pozycji awaria nie da sie przewidzieć ...:wink:
  • Opcje
    mechanik-86mechanik-86 Użytkownik
    edytowano marca 2014
    KubaP nie mamy czegoś takiego jak "na awarie" mamy po prostu fundusz remontowy założony w 2002 roku nie przekształcaliśmy go na jakiś inwestycyjny czy inny czyli powiedzmy zgodnie z nazwą winien on być wykorzystany na remonty nie wiem jak to wygląda nadal powtarzam że jest to czynność przekraczająca czynność zarządu zwykłego pieniądze z tego funduszu nie musiały być wydawane natychmiastowo gdyż jak już wcześniej pisałem jest to kwota jaką facet (wykonawca) żąda za wstrzymanie robót także wspólnota nie musiała natychmiast kupować jakichś części żeby usunąć awarię . Dodam co jest również ważne moim zdaniem że prace remontowe zostały już skończone że zarówno w protokole uwag jak i w protokole zdawczo-odbiorczym strony nie wnosiły żadnych uwag .
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    pisałem jest to kwota jaką facet (wykonawca) żąda za wstrzymanie robót także wspólnota
    nie musiała natychmiast kupować jakichś części żeby usunąć awarię .
    ... ja pasuje
  • Opcje
    mechanik-86mechanik-86 Użytkownik
    edytowano marca 2014
    Hehehehehe Kuba a ja dziękuję . Trudno będę musiał sam coś pomyśleć i na coś się zdecydować .
  • Opcje
    dankoxdankox Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W mojej wspólnocie została podjęta do głosowania Uchwała na prośbę jednego z członków wspólnoty z prosbą o przekształcenie lokalu mieszkalnego na lokal użytkowy.
    Uchwała została oddana do głosowania a termin zakończenia oznaczono na dn. 31.12.2015 roku.
    Na chwilę obecną nie uzyskano odpowiedniej liczby głosów która mówi otym, że została zatwierdzona czy też odrzucona.
    Jeden z czterech członków Zarządu przesłał e-maila do Administratora o zdjęcie Uchwały z głosowania twierdzą, że rozmawiał z osobą zainteresowaną przekształceniem mieszkania i uzyskał informację ustną, że ta osoba rezygnuje z tego przekształcenia mieszkania, a Administrator na tej podstawie zdioł Uchwałę z głosowania.
    Pytanie ?
    Czy na podstawie informacji ustnej na rządanie jednego Członka Zarządu można zakończyć głosowanie ( wycofać z głosowania ) ?
    Czy osoba zainteresowana nie powinna złożyc pisemnego oświadczenia od odstąpienia ( wycofania uchwały z głosowania ) z jej wniosku ?
  • Opcje
    EgzoEgzo Użytkownik
    edytowano listopada 2015
    [cite] dankox:[/cite]W mojej wspólnocie została podjęta do głosowania Uchwała na prośbę jednego z członków wspólnoty z prosbą o przekształcenie lokalu mieszkalnego na lokal użytkowy.
    To głosowanie jest bezprzedmiotowe, ponieważ wspólnota mieszkaniowa nie ma nic do gadania w tej sprawie, uchwała jest zbędna.
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano listopada 2015
    cdn: rozumiesz teorię względności Einsteina?
    Ciekawe pytanie. W dodatku z tezą. Dawno zostało wykazane, że Einstein nie odkrył żadnej teorii względności, a jedynie splagiatował wyniki prac wielu znanych naukowców, po czym skompilował je w swoim traktacie z 1905 roku "O elektrodynamice ciał w ruchu" - nota bene nie podając żadnych odsyłaczy. Trudno wymagać od Mechanika-86, żeby rozumiał teorię względności "Einsteina", skoro nie rozumiał jej sam Einstein.

    Na marginesie, ów pan powiedział kiedyś (taka anegdota): jeśli moja teoria względności okaże się prawdziwa, to Niemcy powiedzą, że jestem Niemcem, a Francuzi - że jestem obywatelem świata. Jeśli jednak miałaby okazać się błędna, to Francuzi oświadczyliby, że jestem Niemcem, a Niemcy, że jestem Żydem.
    Komentarz edytowany wp44
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.