Błąd w głosowaniu

tajfuntajfun Użytkownik
Na zebraniu sprowozdawczym , było 8 właścicieli wspolnoty na 115 , co należy uznac za wynik " rewelacyjny".
W punkcie dotyczącym nowego Regulaminu Rozliczenia mediów, padł wniosek o usunięcie zapisu z tego regulaminu punktu o treści - " Koszty zimnej i ciepłej wody oraz CO" zalicz się do kosztów NW"
Wspólnota jest całkowicie opomiarowana.
Wniosek został poddany pod głosowanie. Na 8 osób ręke za podniosły 4 osoby. Na zebraniu była obecna dyrektor firmy zarządzającej. Ospba ta natychmiast stwierdziała - " Nie ma większosći , wnosek odrzzucony.
Nie padły pytanie. Kto jest przeciw i kto sie wstrzymał. Prowadząca zebranie przedstawiciel firmy nie zareagowała.
Przed zebraniem każdy podpisywał liste obecności , a osoby mające upowżanienia oddawały je zarządcy.

Po zebraniu okazło sie że jedna za osób nie była członkiem tej wspólnoty i nie miała upoważnienia. Mówiąc krótko ,była gościem. Była ona w grupie która nie głosował( nie podniosła ręki)
Nastepnego dnia napisałem w tej sprawie maila do zarządcy. Potwierdził przyjęcie tego maila. Ale brak jest odpowiedzi.
No i pytania:
1. Jaki jest wynik głosowania?
2. Czy zostało przeprowadzone prawidłowo?
3. Czy zapis ten powinien zależć w projekcie uchwały ,i poddany głosowaniu?

Komentarze

  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tajfun: Osoba ta natychmiast stwierdziła - Nie ma większości
    To u was nie głosuje się udziałami ? A może te cztery osoby posiadają większość udziałów o czym Pani Dyrektor firmy zarządzającej wiedziała a reszta nie.
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] elan124:[/cite]
    Tajfun: Osoba ta natychmiast stwierdziła - Nie ma większości
    To u was nie głosuje się udziałami ? A może te cztery osoby posiadają większość udziałów o czym Pani Dyrektor firmy zarządzającej wiedziała a reszta nie.
    Ale to nie było głosowanie nad uchwałą, ale głosowanie dotyczące ustalenia treści projektu uchwały, która ma być poddana głosowaniu w trybie indywidualnego zbierania głosów.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    c.o. - jeśli macie jednolity system grzewczy to może bym przełknęła
    woda - rozliczana udziałami (koszt nw) jest nie do przyjęcia
    Może chodziło tylko o tzw. koszty stałe z faktur, czyli np. moc zamówiona z c.o. oraz uchyb z wody? Wtedy byłoby w porządku.
  • Opcje
    citizencitizen Użytkownik
    edytowano listopada -1
    koziorozka: właśnie dlatego był wniosek o usunięcie z regulaminu takiego wadliwego zapisu z regulaminu

    tajfun: Ja na miejscu Waszego zarządu przygotowałbym uchwałę, na mocy której wykreślono by z regulaminu punkt że "Koszty zimnej i ciepłej wody oraz CO zalicza się do kosztów NW" . Tylko głosowanie uchwały (przy tak kiepskiej frekwencji - w drodze indywidualnego zbierania głosów przez zarząd) ma sens w tym wypadku.
    Takie głosowanie na zebraniu jakie opisujesz można traktować jedynie jako sondę zainteresowania właścicieli lokali sprawami wspólnoty (to zdumiewające, że ludzie aż tak nie interesują się tym, co się w ich własności dzieje). Wynik głosowania na zebraniu nie ma najmniejszego znaczenia, a jeszcze mniejsze znaczenie ma zdanie na ten temat pani dyrektor(?) firmy zarządzającej.
    Osobna sprawą jest dopuszczenie do udziału w zebraniu nie-właściciela (jak rozumiem - bez pełnomocnictwa). Tak nie powinno się zdarzyć
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    1. My nie mamy zarządu podmoiotowego tylko zarządcę.
    2. Ten zarządca przygotowuje projekty wstępne uchwał w imieniu wspolnoty.
    3. Na zebraniu wlasciciele lokali ustalaja ostateczną treść uchwał, ( glosowaniem większościowym, naprawde było 4:3 za usunięciem tego wpisu) i taka uchwała dopiero poddawana jest głosowaniu w trybie zbierania glosów.
    4. Zzebranie bylo wczoraj i wspłnota nie dostała jeszcze kart do głosowania. Wynik glosowania jest niewiadomy (tepretycznie) a praktycznie wiadomy że kazda uchwala przejdzie , bo baba stanie przed drzwiami i tak długo będzie nawijać az zmęczony własciciel na zasadzie masz babo i spływaj podpisze.
    5. Szczerze mówiąc zostaje tylko zaskarżenie uchwały ,a wiecie ile to trwa i zwykle kończy sie na sądzie apelacyjnym , jak nie wyżej.
  • Opcje
    citizencitizen Użytkownik
    edytowano listopada -1
    tajfun: a nie dałoby rady zmobilizować właścicieli aby zmienili sposób zarządzania i wybrali zarząd właścicielski?
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Może kiedyś do tego dojdzie. Ale w sytuacji gdy na zebranie przychodzi 2 członków tz Rady Wspolnoty ( cialo spoleczne) jeden gość i 5 włascicieli to sam rozumiesz że szanse sa małe/
    Chyba że dostanę 51% pełnomocnictw od włascicieli lokali . Ale czy taki " nummr" jest do przyjęcia?
  • Opcje
    MarcoPoloMarcoPolo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Oczywiście, że jest do przyjęcia - możesz mieć dowolnie dużo pełnomocnictw
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    MarcoPolo. Czy jesteś tego pewny ? Czy inni mogą to potwierdzić. Chodzi wszak o uchwałę notarialną.
  • Opcje
    MarcoPoloMarcoPolo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    U nas na zebraniu "założycielskim" (gdy właściciele wymówili zarząd powierzony spółdzielni a powołano zarząd właścicielski) w obecności notariusza, jedna osoba miała kilkanaście pełnomocnictw i nikt tego nie zakwestionował. Ani notariusz ani prezes spółdzielni, który robił wszystko by budynek nie "wyciekł" mu z zasobów
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] tajfun:[/cite]Na zebraniu sprowozdawczym , było 8 właścicieli wspolnoty na 115 , co należy uznac za wynik " rewelacyjny".
    W punkcie dotyczącym nowego Regulaminu Rozliczenia mediów, padł wniosek o usunięcie zapisu z tego regulaminu punktu o treści - " Koszty zimnej i ciepłej wody oraz CO" zalicz się do kosztów NW"
    czy na zebraniu odbyło sie głosowanie uchwały za przyjęciem regulaminu ?
    Wspólnota jest całkowicie opomiarowana.
    Wniosek został poddany pod głosowanie. Na 8 osób ręke za podniosły 4 osoby.
    Na zebraniu była obecna dyrektor firmy zarządzającej. Ospba ta natychmiast stwierdziała - " Nie ma większosći , wnosek odrzzucony.
    Nie padły pytanie. Kto jest przeciw i kto sie wstrzymał. Prowadząca zebranie przedstawiciel firmy nie zareagowała.
    a kto wybiera na przewodniczącego zebrania przedstawiciela firmy zarządzającej ? to poważny błąd...


    Przed zebraniem każdy podpisywał liste obecności , a osoby mające upowżanienia oddawały je zarządcy.
    te upoważnienia dotyczyły reprezentowania właścicielei nieobecnych na zebraniu , co to były za upoważnienia? .

    Jeżeli dotyczyły upoważnienia wydanego przez innych właścicieli lokali, to taka osoba reprezentująca ma więcej niż jeden głos w głosowaniach porządkowych .
    Po zebraniu okazło sie że jedna za osób nie była członkiem tej wspólnoty i nie miała upoważnienia.
    to co robiła na zebraniu . czy była zgoda właścicielei lokali na przebywaniu tej osoby na zebraniu właścicielei lokali? Takie głosowanie porządkowe, powinien ogłosić przewodniczący zebrania.
    3. Czy zapis ten powinien zależć w projekcie uchwały ,i poddany głosowaniu?
    jak nie został usunięty to powinien zostać lub można jeszcze próbować wnioskiem podpisanym przez 1/5 właścicielei lokali liczonych udziałem żądać wykreślenia tego zapisu.
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP napisał:
    czy na zebraniu odbyło sie głosowanie uchwały za przyjęciem regulaminu ?
    Kuba . Ja chyba jestem nienormalny. Jak mogło się odbyć głosowanie nad regulaminem, jeśli na 115 właścicieli było na zebraniu obecnych 7.
    Gdyby było ponad 50% włascicieli można by podjąć próbę takiego głosowania. Może ja czegoś nie rozumie wyprostuj mnie.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2014
    [cite] tajfun:[/cite][cite]KubaP [/cite]
    czy na zebraniu odbyło sie głosowanie uchwały za przyjęciem regulaminu ?
    Kuba . Ja chyba jestem nienormalny.
    - Jak mogło się odbyć głosowanie nad regulaminem, jeśli na 115 właścicieli było na zebraniu obecnych 7.

    Gdyby było ponad 50% włascicieli można by podjąć próbę takiego głosowania.
    Może ja czegoś nie rozumie wyprostuj mnie.
    (...)
    Weź się w "kupe" i poczytaj sobie ustawę o własności lokali , ale tak kilka razy jak elementarz pierwszoklasisty .
    może zajarzysz jakie formy głosowania obowiązują we wspólnocie
    [b]Art. 23.[/b] ustawy o własności lokali
    [b][color=#00f]1. Uchwały właścicieli lokali są podejmowane bądź na zebraniu, bądź w drodze indywidualnego zbierania głosów przez zarząd; [u]uchwała może być wynikiem głosów oddanych częściowo na zebraniu, częściowo w drodze indywidualnego ich zbierania[/u].[/color]
    [/b]
    2. Uchwały zapadają większością głosów właścicieli lokali, liczoną według wielkości udziałów, chyba że w umowie lub w uchwale podjętej w tym trybie postanowiono, że w określonej sprawie na każdego właściciela przypada jeden głos.
    
    2a. Jeżeli suma udziałów w nieruchomości wspólnej nie jest równa 1 albo większość udziałów należy do jednego właściciela bądź gdy obydwa te warunki spełnione są łącznie, głosowanie według zasady, że na każdego właściciela przypada jeden głos, wprowadza się na każde żądanie właścicieli lokali posiadających łącznie co najmniej 1/5 udziałów w nieruchomości wspólnej.
    
    3. O treści uchwały, która została podjęta z udziałem głosów zebranych indywidualnie, każdy właściciel lokalu powinien zostać powiadomiony na piśmie.
    
    Komentarz edytowany admin
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    kuba . Czym innym jest głosowanie uchwał. A czym inny głosowanie na zebraniu treści projektów uchwał, poddanych później pod głosowanie.

    Nowy doklejony: 01.03.14 21:51
    Rozwijając temat. Kto i jak ustala treść uchwał do głosowania .
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2014
    [cite] tajfun:[/cite]Czym innym jest głosowanie uchwał.
    A czym inny głosowanie na zebraniu treści projektów uchwał, poddanych później pod głosowanie.
    to napisz mi , po co się właściciele zbierają na zebraniach ? tylko po to by pogadać towarzysko , pogawędzić o projektach .

    Efektem dobrze przygotowanego zebrania właścicielei lokal jest uchwała , która może być podjęta na zebraniu, jak tylko za nią zagłosuje ponad 50 % właścicieli lokali liczone udziałami .

    Jak to możliwe jest, aby 7 właścicielei mogło przegłosować obowiązujące 115 właścicieli uchwały? jak będą posiadali wystarczająca ilość pełnomocnictw ...

    W twoim przypadku to po ostatecznej wersji treści uchwały , obecni na zebraniu oraz pełnomocnicy głosują uchwalę na zebraniu, a następnie Zarząd lub zarządca kontynuuje głosowanie w drodze indywidualnego zbierania głosów .
    [cite] tajfun:[/cite] Rozwijając temat.
    Kto i jak ustala treść uchwał do głosowania .
    projekty uchwał przygotowuje ich wnioskodawca .
    Może to być Zarząd WM , zarządca NW, właściciel lokalu lub grupa właścicielei lokali.

    Ostateczna treść uchwały ustalana jest na zebraniu właścicieli lokali (przez obecnych lub reprezentowanych na zebraniu), a następnie głosuje.
  • Opcje
    JakubJakub Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ...Kto i jak ustala treść uchwał do głosowania...
    Ustawa o własności lokali, nie nakłada żadnych ograniczeń w sprawach zgłaszania projektów uchwał.
    Każdy może proponować podjęcie uchwały w sprawie, którą uważa za istotną. Każdy może też proponować treść takiej uchwały. Propozycje te mogą być składane w dowolnym momencie.
    Zgłaszanie projektów uchwał to wyraz współdziałania w zarządzie nieruchomością wspólną, do czego każdy właściciel ma prawo na podstawie art. 27 UoWL.
    Zgłosić projekt uchwały na zebraniu może właściciel lub jego pełnomocnik. Można to zgłosić wcześniej, przed głosowaniem w sprawie przyjęcia porządku obrad (żeby punkt o głosowaniu uchwały ująć w porządku obrad).
    W trakcie zebrania można zmieniać treść proponowanych wcześniej uchwał, można wprowadzać do nich korekty i poprawki.
    Nic nie stoi na przeszkodzie, aby projekt uchwały - opracowany przez właściciela - był poddany pod głosowanie, na Zebraniu Właścicieli.
    Można też poddawać pod głosowanie inne uchwały, nie podane w zawiadomieniu.

    "...Konsekwentnie trzeba przyjąć, że właściciele nie są związani treścią projektów uchwał przedstawianych w zawiadomieniu o terminie zebrania wraz z porządkiem jego obrad, w związku z czym mogą podejmować uchwały wykraczające poza te projekty lub zmieniać je..." - Wyrok Sądu Najwyższego z 11 stycznia 2007 r. - II CSK 370/06

    "...W tym miejscu należy stwierdzić, iż właściciele lokali nie są związani treścią projektów uchwał przedstawianych w zawiadomieniu o terminie zebrania, w związku z czym mogą podejmować uchwały, które wykraczają poza te projekty lub zmieniać je. Analogiczne stanowisko wyraził Sąd Apelacyjny w Poznaniu w wyroku z dnia 7 lutego 2013 r. (sygn. I ACa 1203/12)..." - wyrok z uzasadnieniem Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie z 2013-07-15 (I C 1009/12).

    Mając na uwadze zapisy UoWL (art. 30 ust.1; art. 31 ppkt a i b) trudno jest uchwalić uchwałę bez współdziałania z zarządem wspólnoty, choć zdarzają się wyjątki (np. uchwała o odwołaniu zarządu).
  • Opcje
    Krzysztof_cwiklaKrzysztof_cwikla Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] tajfun:[/cite]Może kiedyś do tego dojdzie. Ale w sytuacji gdy na zebranie przychodzi 2 członków tz Rady Wspolnoty ( cialo spoleczne) jeden gość i 5 włascicieli to sam rozumiesz że szanse sa małe/
    Chyba że dostanę 51% pełnomocnictw od włascicieli lokali . Ale czy taki " nummr" jest do przyjęcia?
    Witam .
    Tajfun nie wiem jak się ta dyskusja skończy dodam tylko myślę że tak dla przypomnienia że jeżeli będziesz zbierał pełnomocnictwa to muszą być to pełnomocnictwa rodzajowe .
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tajfun: Czym innym jest głosowanie uchwał. A czym inny głosowanie na zebraniu treści projektów uchwał, poddanych później pod głosowanie.
    Czy to oznacza, że stosuje się inne procedury aniżeli te, które przewiduje uowl ? To może wtedy nie jest zebranie, tylko np. spotkanie właścicieli i mieszkańców ?
  • Opcje
    StasiuStasiu Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czym innym jest głosowanie uchwał. A czym inny głosowanie na zebraniu treści projektów uchwał, poddanych później pod głosowanie
    Takie wypowiedzi robią z tego forum "kącik satyryczny".
    Na zebraniu sprowozdawczym , było 8 właścicieli wspolnoty na 115 , co należy uznac za wynik " rewelacyjny
    Gdybym był Przewodniczącym tego zebrania, rozpoczął bym je i zakończył w jednym zdaniu.
    a kto wybiera na przewodniczącego zebrania przedstawiciela firmy zarządzającej ? to poważny błąd...
    Oczywiście, właściciele zabijają się w kolejce o wybór na to godne stanowisko. Panowie, więcej realizmu.
    Ustawa o własności lokali, nie nakłada żadnych ograniczeń w sprawach zgłaszania projektów uchwał
    I po to jest Zarząd, albo zarządca ,który idiotyczne projekty odrzuci. Tak jak robi to np. sąd, który niektóre pozwy oddala jako całkowicie bezzasadne.
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano marca 2014
    Pan Stanisław ( przepraszam) Stasiu napisał

    Takie wypowiedzi robią z tego forum "kącik satyryczny".
    Panie Stasiu mam proste pytanie. W jaki sposób zmienić na zebraniu treść proponowanej uchwały.
    I po to jest Zarząd, albo zarządca ,który idiotyczne projekty odrzuci. Tak jak robi to np. sąd, który niektóre pozwy oddala jako całkowicie bezzasadne.
    Tu to już pojechałeś po krawędzi.
    Zarządca ma prawo zmienić projekt uchwały lub go odrzucić przedstawiony np: przez 10% (wg udziałów ) właścicieli.
    KubaP . Co ty na to?
    (...)
    Komentarz edytowany admin
  • Opcje
    stonkastonka Użytkownik
    edytowano marca 2014
    Jakub Obraziłeś sam siebie. Dobrze się czujesz z tym?
    Możesz mi wskazać, w którym momencie Jakub obraził samego siebie??
    Nie wiem co KubaP miał na myśli pisząc "w woli"... Może myślał o wolsce albo prawdziwych wolakach. Może mieszka na Woli (dzielnica Warszawy) ?? A może wyraża wolę na sprostowanie czegoś.
    Każda akcja wyzwala reakcję więc jak KupaP Bogu:
    .. żaden chłopek roztrolek o imienu Jakub z ulicy
    Tak Bóg Kubańczykom:
    Pisze się "gwoli sprostowania" - (...).

    :wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink:
    Komentarz edytowany admin
  • Opcje
    StasiuStasiu Użytkownik
    edytowano listopada -1
    tajfun - reprezentujesz stanowisko podobne do Jakuba, czyli właściciele mają jedynie prawa a zarząd/zarządca tylko obowiązki.
    Fajna ta Wasza WM , na najważniejsze zebranie przychodzi grupka właścicieli, mająca około 5% udziałów, a spośród nich 4 (ok. 3%) chce narzucić reszcie swoje stanowisko. Dlatego ja bym to TWA pogonił po minucie, szkoda by było mojego czasu na bicie piany.
    Po zebraniu okazło sie że jedna za osób nie była członkiem tej wspólnoty i nie miała upoważnienia. Mówiąc krótko ,była gościem. Była ona w grupie która nie głosował( nie podniosła ręki)
    Nastepnego dnia napisałem w tej sprawie maila do zarządcy. Potwierdził przyjęcie tego maila. Ale brak jest odpowiedzi.
    Widzę ,że większe zainteresowanie było wśród lokatorów niż u właścicieli. I co nie mogłeś spać z tego powodu?
    Tu to już pojechałeś po krawędzi.
    Zarządca ma prawo zmienić projekt uchwały lub go odrzucić przedstawiony np: przez 10% (wg udziałów ) właścicieli.
    ja to nazywam po imieniu - MANIPULACJA. Oczywiście jak 10% właścicieli zaproponuje IDIOTYCZNĄ uchwałę to - TAK.
    Ale co do meritum.
    padł wniosek o usunięcie zapisu z tego regulaminu punktu o treści - " Koszty zimnej i ciepłej wody oraz CO" zalicz się do kosztów NW"
    Wbrew pozorom, ten punkt regulaminu rozliczeń, jest najistotniejszy. to tak jakby w całości głosować przeciwko tej uchwale.I na ten temat mogę podyskutować.
    dalsze Twoje pytania są bezprzedmiotowe.
    Ja chyba jestem nienormalny. Jak mogło się odbyć głosowanie nad regulaminem, jeśli na 115 właścicieli było na zebraniu obecnych 7.
    Sam sobie odpowiedziałeś.
    Na miejscu zarządcy, przeprowadziłbym głosowanie w trybie indywidualnym. Jak Ci się ten projekt nie podoba, masz prawo głosować przeciw, a w ostateczności zaskarżyć uchwałę końcową.
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] stonka:[/cite]
    Jakub Obraziłeś sam siebie. Dobrze się czujesz z tym?
    Możesz mi wskazać, w którym momencie Jakub obraził samego siebie??
    Nie wiem co KubaP miał na myśli pisząc "w woli"... Może myślał o wolsce albo prawdziwych wolakach. Może mieszka na Woli (dzielnica Warszawy) ?? A może wyraża wolę na sprostowanie czegoś.
    Każda akcja wyzwala reakcję więc jak KupaP Bogu:
    .. żaden chłopek roztrolek o imienu Jakub z ulicy
    Tak Bóg Kubańczykom:
    Pisze się "gwoli sprostowania" - (...).

    :wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink:
    Boże . Nie używa się takch słów na forum ( ni epowinno się używać)

    Nowy doklejony: 02.03.14 19:48
    Ja chyba żyje w innej branie.
    Od pewnego czasu proszę o odpowiedź na proste pytanie i nikt z fachowców nie umie na nie odpowiedzieć.
    Pytanie Brzmi.
    W jaki sposób zmienia się treść projektu uchwały na zebraniu wspólnoty?
    Błagam o odpowiedź>

    Nowy doklejony: 02.03.14 19:50
    Stasiu napisał:
    Wbrew pozorom, ten punkt regulaminu rozliczeń, jest najistotniejszy. to tak jakby w całości głosować przeciwko tej uchwale.I na ten temat mogę podyskutować.
    dalsze Twoje pytania są bezprzedmiotowe.

    Ja chyba żyje w innej branie.
    Od pewnego czasu proszę o odpowiedź na proste pytanie i nikt z fachowców nie umie na nie odpowiedzieć.
    Pytanie Brzmi.
    W jaki sposób zmienia się treść projektu uchwały na zebraniu wspólnoty?
    Błagam o odpowiedź>
  • Opcje
    stonkastonka Użytkownik
    edytowano marca 2014
    W jaki sposób zmienia się treść projektu uchwały na zebraniu wspólnoty?
    Zasadniczo psze Pana powinno powiadomić się właścicieli lokali o zebraniu wraz z projektem uchwał, które się proponuje. W informacji o zebraniu dobrze by było zawrzeć taką informację że w przypadku jakiś propozycji lub uwag do uchwał wszelkie pytania, prośby zażalenia kierować do Zarządu, Administratora bądź Zarządcy z takim wyprzedzeniem aby można było jeszcze poinformować właścicieli o zmianach.
    Jeżeli terminy były już tak napięte że nie można było już poinformować właścicieli o zmianach w uchwałach i zmian tych dokonuje się dopiero na spotkaniu to warto w takim przypadku sporządzić protokół ze spotkania, w którym to powinny znaleźć się informacje w jaki sposób i dlaczego uchyla się taki punkt i taki lub że punkt otrzymuje nowe brzmienie itp (tutaj już wchodzi w grę wasza radosna twórczość :bigsmile:)
    Następnie informuje się na piśmie właścicieli o podjętych uchwałach przedstawiając treść uchwał w pełnym i jednolitym brzmieniu takim jakie zapadły na spotkaniu po analizach i dyskusjach.
    Boże . Nie używa się takch słów na forum ( ni epowinno się używać)
    Nie używaj imienia Pana Boga swego nadaremno...

    Sza-cun Taj-fun :wink:

    Nadmieniam że nie jestem fachowcem :bigsmile:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2014
    [cite]tajfun[/cite] W jaki sposób zmienia się treść projektu uchwały na zebraniu wspólnoty?
    odpowiedź już dostałeś , a że ciebie ona nie satysfakcjonuje, czyli nie jest po twojej myśli , to dalej jątrzysz temat ... a nuż ktoś cię poprze ...
    [cite] Stasiu[/cite]Fajna ta Wasza WM , na najważniejsze zebranie przychodzi grupka właścicieli,
    mająca około 5% udziałów, a spośród nich 4 (ok. 3%) chce narzucić reszcie swoje stanowisko.
    Dlatego ja bym to TWA pogonił po minucie, szkoda by było mojego czasu na bicie piany.
    zasada pierwsza: nieobecni na zebraniu sami się wykluczyli z dyskusji na temat regulaminu , dla takich podstaw właścicielskich nie mam litości , to są pieniacze , tylko ukryci ... ożywają w drugim etapie podejmowania uchwały ... typowa gra na czas, nie MirekL.
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Gdzie dostałem odpowiedź . Nie widzę.
  • Opcje
    stonkastonka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] KubaP:[/cite]
    [cite]tajfun[/cite] W jaki sposób zmienia się treść projektu uchwały na zebraniu wspólnoty?
    odpowiedź już dostałeś , a że ciebie ona nie satysfakcjonuje, czyli nie jest po twojej myśli , to dalej jątrzysz temat ... a nuż ktoś cię poprze ...
    [cite]stonka[/cite]Fajna ta Wasza WM , na najważniejsze zebranie przychodzi grupka właścicieli,
    mająca około 5% udziałów, a spośród nich 4 (ok. 3%) chce narzucić reszcie swoje stanowisko.
    Dlatego ja bym to TWA pogonił po minucie, szkoda by było mojego czasu na bicie piany.
    zasada pierwsza: nieobecni na zebraniu sami się wykluczyli z dyskusji na temat regulaminu , dla takich podstaw właścicielskich nie mam litości , to są pieniacze , tylko ukryci ... ożywają w drugim etapie podejmowania uchwały ... typowa gra na czas, nie MirekL.
    Zredaguj swój wpis ponieważ nie ja jestem twórcą tej wypowiedzi...:confused:
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano marca 2014
    Powoli zaczynam rozumieć mentalność zarządców.
    Przychodzę na zebranie. Pani mnie pyta jaki nr mieszkania. Znamy się . 67 Ok . Proszę się podpisać.Ok .
    Proszę . To jest karta do głosowania OK
    Pytam . A skąd Pani wie że treść uchwał po zebraniu sie nie zmieni? Wielkie oczy . Nie rozumię. Dlacego ma się zmienić pyta Pani.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zredaguj swój wpis ponieważ nie ja jestem twórcą tej wypowiedzi...:confused:
    sorry ...tyle tu klonów, że nie trudno się pogubić
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ..Konsekwentnie trzeba przyjąć, że właściciele nie są związani treścią projektów uchwał przedstawianych w zawiadomieniu o terminie zebrania wraz z porządkiem jego obrad, w związku z czym mogą podejmować uchwały wykraczające poza te projekty lub zmieniać je..." - Wyrok Sądu Najwyższego z 11 stycznia 2007 r. - II CSK 370/06

    Jak to się technicznie robi na zebraniu?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] tajfun:[/cite]. Dlaczego ma się zmienić pyta Pani.
    no właśnie dlaczego? treść uchwały po zebraniu miałaby sie zmienić? też tego nie rozumiem ... piszesz jakąś instrukcje o patologiach i potrzebny ci dalszy ciąg
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano marca 2014
    A po co jest zebranie? Nie po zebraniu tylko na zebraniu.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2014
    [cite] tajfun:[/cite]..Konsekwentnie trzeba przyjąć, że właściciele nie są związani treścią projektów uchwał przedstawianych w zawiadomieniu o terminie zebrania wraz z porządkiem jego obrad,
    w związku z czym mogą podejmować uchwały wykraczające poza te projekty lub zmieniać je..." - Wyrok Sądu Najwyższego z 11 stycznia 2007 r. - II CSK 370/06

    Jak to się technicznie robi na zebraniu?
    powiem ci jak to sie robi u mnie .
    Po odczytaniu treści uchwały pada przez Przewodniczącego zebrania sakramentalne pytanie: czy ktoś z obecnych ma coś do dodania ....
    i tu zapada cisza , lub zgłaszane są wnioski.

    Przewodniczący po kolei poddaje je pod głosowanie ... Każdy obecny / reprezentowany właściciel lokalu na zebraniu głosuje tyloma głosami ile reprezentuje ...
    W celach porządkowych, osoby, które reprezentują więcej niż jeden głos, maja kartkę, a na niej cyfrę, iloma głosami dysponują ... w celu by komisja skrutacyjna dobrze policzyła głosy ...

    Wnioski (poprawki) przyjmowane są większością głosów liczona 1=1 obecnych/reprezentowanych na zebraniu.
    Tak powstaje treść uchwały, która następnie jest głosowana, resztę wg UoWL
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    stonkastonka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tajfun... Jak jeszcze jesteś nieusatysfakcjonowany to zabieraj ze sobą lapka i drukarkę. Na miejscu zmienisz uchwałę i wszyscy podpiszą się pod prawidłową uchwałą.:wink:
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kuba P napisal:
    powiem ci jak to sie robi u mnie . Po odczytaniu treści uchwały pada przez Przewodniczącego zebrania sakramentalne pytanie: czy ktoś z obecnych ma coś do dodania .... i tu zapada cisza , lub zgłaszane są wnioski. Przewodniczący po kolei poddaje je pod głosowanie ... Każdy obecny / reprezentowany właściciel lokalu na zebraniu głosuje tyloma głosami ile reprezentuje ...
    I tylko o to mi chodzi . Gdy pisałem o przyjmowaniu projektów uchwał. I GLOSOWANIU nie uchwał , lecz treści uchwał do głosowania .
    Jak trudno się na tym forum dogadać.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] tajfun:[/cite]
    I tylko o to mi chodzi . Gdy pisałem o przyjmowaniu projektów uchwał. I GLOSOWANIU nie uchwał , lecz treści uchwał do głosowania .
    Jak trudno się na tym forum dogadać.
    oj trudno jak strony dyskusji nie znają abecadła właściciela lokalu ... tylko bazują na swojej wyobraźni i patologi jaka w ich wspólnotach ma miejsce ...
  • Opcje
    stonkastonka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    I tylko o to mi chodzi . Gdy pisałem o przyjmowaniu projektów uchwał. I GLOSOWANIU nie uchwał , lecz treści uchwał do głosowania .
    Jak trudno się na tym forum dogadać.
    A nie chodziło Ci o...
    Pytanie Brzmi.
    W jaki sposób zmienia się treść projektu uchwały na zebraniu wspólnoty?
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kuba P napisal:
    a kto wybiera na przewodniczącego zebrania przedstawiciela firmy zarządzającej ? to poważny błąd...
    Art. 31.
    Zebrania właścicieli:
    a) mogą być także, w razie potrzeby, zwoływane przez zarząd lub zarządcę, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2014
    [cite] tajfun:[/cite]
    [b]Kuba P[/b] napisal:
    a kto wybiera na przewodniczącego zebrania przedstawiciela firmy zarządzającej ? to poważny błąd...
    
    Art. 31.
    Zebrania właścicieli:
    a) mogą być także, w razie potrzeby, zwoływane przez zarząd lub zarządcę, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1
    a co to ma wspólnego (art.31) kto zwołuje zebranie, z tym kto je prowadzi ?????
  • Opcje
    StasiuStasiu Użytkownik
    edytowano listopada -1
    odpowiedź już dostałeś , a że ciebie ona nie satysfakcjonuje, czyli nie jest po twojej myśli , to dalej jątrzysz temat ... a nuż ktoś cię poprze ...
    tajfun - Tobie chodzi chyba o gonienie króliczka, lubisz bicie piany?
    I GLOSOWANIU nie uchwał , lecz treści uchwał do głosowania
    To naprawdę jest komiczne. Czy zamierzaliście na tym "pseudo zebraniu" głosować nad każdym zdaniem tego regulaminu? Czy po wykreśleniu tego jednego punktu regulamin był już dobry?
    I tylko o to mi chodzi
    Ty nadal nic nie zrozumiałeś. Taka byłaby procedura, gdyby na zabraniu było "quorum" i zebranie byłoby zdolne coś uchwalić. A tak każdy wniosek zgłoszony powinien być przez prowadzącego odrzucony bez zbędnego glosowania, w ogóle to zebranie powinno być ograniczone do niezbędnego minimum, np. złożenia sprawozdania z zarządu.:bigsmile:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2014
    [cite] Stasiu:[/cite] Taka byłaby procedura, gdyby na zabraniu było "quorum" :bigsmile:
    a od kiedy to quorum jest wymagane na zebraniu? :bigsmile: ... mataczysz jak ten z nawozami ...

    każde zebranie powinno być tylko z udziałem Stasia i jego władzy absolutnej
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] tajfun:[/cite]
    W jaki sposób zmienia się treść projektu uchwały na zebraniu wspólnoty?

    Przepisy nie regulują tej kwestii, ustawodawca pozostawił to właścicielom, tzn. odwołał się do zdrowego rozsądku tych właścicieli.
    Ustalenie treści projektu uchwały nie jest uchwałą a zatem nie znajdują tu zastosowania przepisy regulujące podejmowanie uchwał większością głosów obliczaną w oparciu o wielkość udziałów (ewentualnie wg. zasady , że na każdego właściciela przypada jeden głos).

    Przyjmuje się, że o treści projektu decydują właściciele obecni na zebraniu większością głosów, ostatecznie zarząd jako, że to do niego należy kierowanie sprawami wspólnoty mieszkaniowej poddaje taki projekt pod głosowanie.

    Moim zdaniem i tu się zgadzam ze Stasiem - jeżeli treść takiego projektu sprzeczna jest z prawem, narusza zasady prawidłowego zarządzania, itd. - zarząd nie powinien w ogóle przeprowadzać głosowania nad uchwałą. Jeżeli z kolei zarząd właścicielom nie odpowiada - mogą go przecież odwołać.

    Proszę zauważyć, że nie ma przecież przepisu, który nakazywałby zarządowi poddanie pod głosowanie uchwały, której projekt przygotowało czy popiera 10 procent właścicieli. Oczywiście właściciele mogą sami przeprowadzić sobie głosowanie i pominąć zarząd, jak uchwała zostanie podjęta, nawet niezgodna z prawem, czy szkodliwa dla ogółu - to można ją zaskarżyć, a jak nikt nie zaskarży, to tak będzie wspólnota funkcjonować - nic na siłę.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano marca 2014
    Nie zawsze interesy właścicieli lokali są zgodne z "interesami" zarządcy (18.1).
    Zaliczenie do kosztów NW kosztów wody i CO w przypadku w którym instalacje wod-kan i CO ewidentnie nie stanowią elementów NW jest niezgodne z orzecznictwem sądowym w tej sprawie . I jest oczywiste że punkt ten zostanie zaskarżony do sądu, jeśli zostanie przegłosowana uchwała z tym zapisem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.