Rezygnacja członka zarządu wspólnoty mieszkaniowej

2»

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano września 2015
    [cite] kmaski:[/cite]Trochę się nie rozumiemy w sprawie znaczenia pełnomocnictwa, ale to nie ma znaczenia. Zwracam honor. :smile: Nadymiłem. :confused: Rzeczywiście złożenie rezygnacji wiąże wspólnotę.
    Więc <b>po</b> terminie rezygnacji nie ma kogo już odwoływać. Uchwała odwołująca, nawet jeśli nadać jej rangę deklaratywną <b>jest</b> sprzeczna z prawem, bowiem odwołuje osobę z zarządu, która członkiem zarządu już nie jest. Więc żadne tam "zamykanie" sprawy uchwałą nie wchodzi w grę.
    no, to wal do urzędu z uchwałą o wyborze Zarządu WM (reprezentacja WM) , gdzie widnieje (bo innej nie ma) taka osoba co złożyła rezygnację .
    Ciekaw jestem czy coś załatwisz .... :bigsmile: np. wykreślenie z karty wzorów podpisów, pozwolenie na budowę.
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano września 2015
    Użytkowniku KubaP - odpowiadasz ni z gruszki ni z pietruszki na wpis użytkownika kmaski sprzed ponad roku
    kmaski1-08-2014
    - niepotrzebnie wprowadzając zamęt w rozpoczęty dzisiaj przez użytkownika: stenia19 świeży temat.
    Wskazane byłoby usunąć i tak nicniewnoszący i niepomagający już kmaski ten swój przeterminowany wpis.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Złożyłam na pismo do administratora WM, że od lipca składam wypowiedzenie z funkcji przewodniczącej mojej wspólnoty
    Pan ADMINISTRATOR jest z zewnątrz, czy jest członkiem waszego Zarządu ?
    Błędem było (chyba), że nie dostarczyłam pisemnej rezygnacji zarządowi (moja niewiedza)
    A może informowałaś ich ustnie ?
    Wykonałam telefon do administratora z zapytaniem "jaki jest mój status", stwierdzili, że nie jestem przewodniczącą
    Czy Zarząd angażował tego Pana Administratora, czy to jest funkcja społeczna ?
    Czy moje wypowiedzenie złożone na ręce administratora ma moc prawną
    Moc ma, ale nie wiadomo co z tym świstkiem papieru uczynił Pan Administrator, do kogo ten świstek papieru był adresowany ?
    Co się powołało to trzeba odwołać
    Niekoniecznie, to tylko twoje przypuszczenia i domysły, niezgodne z ustawą o własności lokali. Nie ma takiej funkcji jak przewodniczący Zarządu w ustawie. Równie dobrze możesz się nazywać Prezes, Marszałek, Prezydent czy jeszcze inaczej...
  • Opcje
    stenia19stenia19 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    1. Administrator jest z zewnątrz.
    2. Jeśli chodzi o informowanie pozostałych członków zarządu to nikomu takiej informacji nie przekazywałam.
    3. Zarząd angażował Administratora (otrzymuje regularnie wynagrodzenie za administrowanie).
    4. Wypowiedzenie wysłałam do Administratora, który do dzisiaj nic nie zrobił (trzy miesiące).

    Jeśli chodzi o funkcję przewodniczącego, to może i nie ma takiej funkcji, ale na pierwszym zebraniu wspólnoty (bo wspólnota jest nowo powstała) mieszkańcy wyrazili zgodę a Administrator to zaakceptował (wszystko odbyło się uchwałą), abym pełniła funkcję przewodniczącej zarządu wspólnoty.

    Jak to się ma w tej sytuacji?
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada -1
    mieszkańcy wyrazili zgodę a Administrator to zaakceptował (wszystko odbyło się uchwałą), abym pełniła funkcję przewodniczącej zarządu wspólnoty.
    3 godziny temu dostałaś odpowiedź.
    Powtórzę: sytuacja w Twojej wspólnocie jest nienormalna: "ogon merda psem".
    Jakim prawem jakiś administrator wyraża zgodę na wybór członka zarządu???
    Dlaczego jako członek zarządu zgłosiłaś swoją rezygnację "podwładnemu" czyli osobie zatrudnionej pomocniczo przez zarząd do pomocy?
    Jak to się ma w tej sytuacji?
    Nijak się ma! Tak się nie robi!
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano września 2015
    Stenia - administrator jest waszym pracownikiem, podwładnym. Został zatrudniony do pomocy, a nie do wydawania decyzji czy ich akceptowania.
    Popełniłaś błąd, bo o tym, że rezygnujesz powinnaś powiadomić członków swojej wspólnoty, bo to oni cię wybrali, a nie administrator.
    Za ten błąd nikt ci głowy nie urwie, ale grzeczniej by było porozumieć się z pozostałymi członkami zarządu. Pogadaj z nimi.
    A może jesteś z nimi skłócona i nie rozmawiacie? To już nic nie rób.
  • Opcje
    stenia19stenia19 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Z zarządem żyję bardzo dobrze, nie mamy problemów z porozumiewaniem.
    Czyli mam rozumieć, że dalej jestem członkiem zarządu?

    Dziękuję bardzo za odpowiedzi.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czyli mam rozumieć, że dalej jestem członkiem zarządu?
    A chcesz? Jak nie chcesz, to nie jesteś.
    Zapytaj innych członków zarządu.
    Rezygnacja nie wymaga żadnych formalności czy "okresu wypowiedzenia". Jak chcesz zrezygnować, to zawiadamiasz wspólnotę i już. Jak to zrobisz, z jakim wyprzedzeniem, to twoja sprawa.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano września 2015
    Stenia19: Administrator to zaakceptował
    Moim zdaniem, jedyne dobre wyjście to "spuszczenie" przez Zarząd WM Pana Administratora z płatnej funkcji i anulowanie swojej rezygnacji.
  • Opcje
    blazejhblazejh Użytkownik
    edytowano września 2015
    Naskoczyliście na tego administratora, a jedyne co wiemy na pewno to to, że jest zwyczajnym leniem.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Blazejh: że jest zwyczajnym leniem
    Niezwyczajnym... :wink:
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Witam. Mam pytanie. Jesteśmy przed rocznym zgromadzeniem włascicieli i rozliczeniem rocznym Zarządcy (firmy) Chcemy odwołac Zarząd wspolnoty. mamy zebraną wymaganą wiekszość głosów- Podpisy na liscie. Jakim pismem i kogo poinformowac o uchwale dotyczacej zmiany starego i powołanie nowego zarzadu? Wyslać do Zarządcy (Firma) czy do członków Zarzadu starego? Nalezy informowac o uchwalach przed zebraniem aby było to umieszczone w porzadku zebrania. I czy mozna zaproponowac w tym pismie punkty ktore wlasciciele chca poruszyc??? Bardzo potrzebuje pilnie to wiedziec....
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano listopada 2015
    gecon: Użytkowniku KubaP - odpowiadasz ni z gruszki ni z pietruszki na wpis użytkownika kmaski sprzed ponad roku
    Widzisz, tak to właśnie jest, kiedy przychodzi jakaś Stenia19 i zamiast założyć nowy wątek, wyciąga ze śmietnika wątek sprzed ponad roku i rozpoczyna nową dyskusję na starych wpisach.

    Ciężko założyć nowy, odrębny wątek, pani Steniu, skoro
    rozpoczęty dzisiaj przez użytkownika: stenia19 świeży temat.
    ?
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy administracja może odwołać członka zarządu i w jakiej sytuacji?
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie może. W żadnej sytuacji.
    Członków zarządu powołują i odwołują właściciele lokali za pomocą uchwały.
    4bodo2 - na pewno masz u siebie zarząd właścicielski?
    Tu są podpowiedzi https://forum.zarzadca.pl/wiki/zarzad
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Gość Zarzadca.pl (4bodo2): Czy administracja może odwołać członka zarządu i w jakiej sytuacji ?
    Śliczne i niespełnialne... marzenie :clap:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Gość Zarzadca.pl:[/cite]Czy administracja może odwołać członka zarządu i w jakiej sytuacji?
    a co to za organizacja ? Może lepiej napisz o co tobie chodzi zamiast używać słów , które wprowadzają zamęt.
    We wspólnocie mieszkaniowej obowiązuje takie prawo:
    [b]Art. 20.[/b] 1. Jeżeli lokali wyodrębnionych, wraz z lokalami niewyodrębnionymi, jest więcej niż siedem, właściciele lokali są obowiązani podjąć uchwałę o wyborze jednoosobowego lub kilkuosobowego zarządu. Członkiem zarządu może być wyłącznie osoba fizyczna wybrana spośród właścicieli lokali lub spoza ich grona.
    
    2. Zarząd lub poszczególni jego członkowie[b] mogą być w każdej chwili na mocy uchwały właścicieli lokali zawieszeni w czynnościach lub odwołani. [/b]
    
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.