KTO PONOSI KOSZT MONTAZU ODSTRASZACZY GOLEBI?

beautyfullbeautyfull Użytkownik
edytowano listopada 2014 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam :)
Jestem właścicielem mieszkania na poddaszu. Mam problem z golebiami, które siadają pod dachem i bardzo brudzą mi balkon. Zgłosiłam ten fakt do zarządu, jednocześnie prosząc o zamontowanie odstraszaczy na koszt wspólnoty. Niestety 2 członków z 3 nie wyraziło zgody... Uważam, ze skoro dach jest czescia wspolna, to wspolnota powinna pokryć koszty. Czy mam racje i co powinnam zrobić w tej sytuacji?
Z góry dziękuje za wszelka pomoc :)

Nowy doklejony: 03.11.14 11:37
Przydalaby mi się jakas ustawa czy jakiś paragraf, żebym mogła Zarządowi przedstawić :)

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada 2014
    O wydatkach wspólnoty decydują wszyscy właściciele, a nie tylko zarząd wspólnoty. Ta decyzja ma formę uchwały.
    Dowiedz się mniej więcej ile by to kosztowało i napisz projekt uchwały. Potem postaraj się, żeby w głosowaniu większość głosów (liczonych udziałami) była na "tak".
    Powodzenia.
  • Opcje
    beautyfullbeautyfull Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A jak wygląda wzór takiej uchwały?
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada 2014
    Przydalaby mi się jakas ustawa czy jakiś paragraf, żebym mogła Zarządowi przedstawić
    Proszę bardzo:
    Umyślne płoszenie lub niepokojenie ptaków, bez zezwolenia wydanego przez regionalnego dyrektora ochrony środowiska, jest wykroczeniem i powinno być ścigane przez policję.
    http://www.otop.org.pl/ptasie-porady/ploszenie-i-odstraszanie-ptakow/umyslne-ploszenie/
  • Opcje
    citizencitizen Użytkownik
    edytowano listopada -1
    O jakich odstraszaczach myślisz?
    Nie polecam odstraszaczy dźwiękowych: po pierwsze sąsiedzi Cię znienawidzą (powtarzający się co parę minut odgłos ptaka drapieżnego jest po kilku godzinach nie do zniesienia), a po drugie (i ważniejsze) jest zazwyczaj oprotestowany i otrzymasz nakaz demontażu (sam skutecznie wywalczyłem demontaż tego paskudztwa na sąsiedniej nieruchomości).
    Znacznie lepsze są kolce montowane w miejscu siadania gołębi. Podejrzewam jednak, że jeżeli gołębie fajdają tylko na Twój balkon, to nie znajdziesz chętnych do partycypowania w kosztach. Na szczęście ten koszt jest dość nieduży
  • Opcje
    beautyfullbeautyfull Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziękuję za artykuł o ptaszkach :) zapoznałam się, ale w niczym mi nie pomógł... Nie mam zamiaru montować odstraszaczy, wiec nikt nie bedzie mnie ścigał :D chodziło mi o kolce na golebie. Nie na żadne wróbelki, czy jaskółki :) nie zniszcze wiec żadnego gniazda i nie bede a żaden sposób kolidowala z natura ptaków :)
    Patrzyłam w Internecie i rzeczywiscie same kolce to niewielki koszt, ale potrzebuje kogoś, kto jeszcze by mi je zamontował :) bo sama nie podołam takiemu zadaniu :) napisałam do jednej z firm zapytanie o koszt takiej usługi i jesli będzie to mals kwota, to bez sensu spierać się z tym moim Zarządem :)
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    napisałam do jednej z firm zapytanie o koszt takiej usługi i jesli będzie to mals kwota, to bez sensu spierać się z tym moim Zarządem :)
    takie kolce montują firmy alpinistyczne.... nie zapomnij zgłosić tej roboty Zarządowi ...
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada -1
    beautyfull: chodziło mi o kolce na golebie. Nie na żadne wróbelki, czy jaskółki
    Dokładnie to chodziło ci o:
    KTO PONOSI KOSZT MONTAZU ODSTRASZACZY GOLEBI?
    Kolce to też odstraszacz.
    Nie zapominaj też, że gołębie skalne i ich tzw. forma miejska są objęte ochroną częściową a pozostałe gatunki gołębi, kawki itd są pod całkowitą ochroną.
    Jak to wyobrażasz sobie, umieścisz napisy na kolcach (nie dotyczy synogarlic, grzywacza czy siniaka i one to przeczytają i będą omijać?
    Dlaczego uważasz, że odchody wróbelków, jaskółek, kawek, wron, jeżyków i niektórych gołębi są mniej dokuczliwe niż innych gołębi?
    Podstawowe pytanie brzmi: kto komu wlazł w paradę, czy gołębie tobie jako człowiekowi, czy człowiek zniszczył naturalne środowisko ptakom budując betonowe pustynie?
    Znam takiego jednego co chciał żyć pod namiotem foliowym żeby odizolować się także od odchodów ptasich - żył tylko 51 lat i pięć lat temu odszedł do ptaszków.
  • Opcje
    cdncdn Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Podstawowe pytanie brzmi: kto komu wlazł w paradę, czy gołębie tobie jako człowiekowi, czy człowiek zniszczył naturalne środowisko ptakom budując betonowe pustynie?
    Jak ktoś chce żyć zgodnie z tezą gecona, niech zburzy "betonowe pustynie" i wróci do jaskini.
    Budynki mieszkalne to jest naturalne środowisko człowieka, a nie gołębi. Zastosowanie kolców nie jest zabronione przez prawo. To nie jest "płoszenie", lecz obrona przed intruzami.
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Budynki mieszkalne to jest naturalne środowisko człowieka, a nie gołębi.
    Budynki mieszkalne to jest sztuczne środowisko człowieka do którego przeniósł się z jaskiń i lasów i jako istota myśląca winien okazywać szacunek i tolerancję dla pierwotnego środowiska i jego mieszkańców jako "współplemieńców" a nie ich tępić. Intruzem jest człowiek a nie ptak w tym wypadku.
    Poza tym czytaj uważnie zanim coś skomentujesz, bo ja nie stawiałem żadnej tezy i nikogo nie namawiam do powrotu do jaskiń chociaż niektórym by się to przydało.
  • Opcje
    beautyfullbeautyfull Użytkownik
    edytowano listopada -1
    gecon, nie uważam, ze odchody innych ptakow sa mniej uciążliwe. Po prostu tylko golebie siadają na belkach pod dachem i tylko one brudza mi balkon.:)
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Koszt montażu zabezpieczeń powinna ponieść wspólnota, to z dachu spadają zanieczyszczenia na balkon, czy wspólnota będzie ponosić opłaty związane ze sprzątaniem odchodów?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    marvipmarvip Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] beautyfull:[/cite]A jak wygląda wzór takiej uchwały?

    Nowy doklejony: 08.11.14 15:21
    [cite] beautyfull:[/cite]A jak wygląda wzór takiej uchwały?

    Uchwala Nr ……/2014
    Wspólnoty Mieszkaniowej Nieruchomości nr 30 w .........................
    Z dnia ..............
    W sprawie : założenie odstraszacza na gołębie
    Na podstawie przepisów ustawy z dnia 24 czerwca 1994 roku o własności lokali (tekst jednolity Dz.U.z 2000 Nr 80,poz.903) współwłaściciele uchwalają co następuje;
    1) w wyniku głosowania właściciele lokali wyrazili zgodę na założenie odstraszacza golębi
    2 Wykonanie uchwały zaleca się prezydium zebrania WMN nr.... w............................
    3 Uchwała obowiązuje od dnia ...................
    .
    W głosowaniu udział wzięło ……… właścicieli lokali
    Za przyjęciem uchwały głosowało …………….właścicieli lokali
    Przeciw uchwale głosowało……………..właścicieli lokali
    Uchwała została przyjęta / odrzucona

    Protokólant Przewodniczący zebrania

    Verte –lista do głosowani
    na drugiej stronie lista do głosowania właścicieli lokali
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada 2014
    Tytułem sprostowania do wzoru uchwały.
    Uchwala Nr ……/2014
    Wspólnoty Mieszkaniowej Nieruchomości
    Uchwały podejmują właściciele a nie wspólnota a więc powinno być: uchwała właścicieli lokali...
    współwłaściciele uchwalają co następuje
    Jak wyżej - właściciele podejmują uchwały a nie współwłaściciele.
    Wykonanie uchwały zaleca się prezydium zebrania
    Co ma prezydium zebrania do wykonywania uchwał? Nie ma takiego tworu w UoWL więc jak rozliczyć to prezydium gdy oleje sprawę?
    Od tego jest zarząd lub w przypadku braku zarządu zarządca powierzony.

    Oczywiście są to błędy formalne niewywołujące skutków, ale jeżeli już podajemy na forum wzór do stosowania należałoby dochować pewnej staranności i rzetelności. :confused:
  • Opcje
    cdncdn Użytkownik
    edytowano listopada -1
    gecon, chyba się czepiasz. Właściciele lokali są współwłaścicielami nieruchomości wspólnej.
    Wszyscy właściciele tworzą wspólnotę mieszkaniową (jednostkę organizacyjną), więc można używać nazwy "uchwała wspólnoty mieszkaniowej". Z takim określeniem można się też spotkać w uzasadnieniach orzeczeń sądowych. Skoro zawodowi sędziowie nie widzą w tym nic zdrożnego, to nie jest to żaden błąd.
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada 2014
    chyba się czepiasz
    Nie o czepianie się chodzi ale o wyeliminowanie dowolności i propagowanie dobrych wzorów bo jak widać chociażby na podanym wzorze radosna twórczość autorów uchwał nie zna granic.
    Nie chcę epatować tutaj cytatami ale w jednym z orzeczeń właśnie SN zwrócił uwagę na nieprawidłowe nazewnictwo uchwały właścicieli lokali, którą strona powodowa nazwała "uchwałą wspólnoty" bo w końcu UoWL mówi o uchwałach właścicieli.
    Taki powinien być nagłówek każdej uchwały właścicieli lokali:

    UCHWAŁA NR ..................... z dnia ...................
    właścicieli lokali w nieruchomości położonej przy ul. .......................
    w ......................
    w sprawie: ..........................................................................

    Na podstawie art. ......... Ustawy o własności lokali z dnia 24 czerwca 1994 roku (tekst jednolity Dz.U.nr 80/2000 poz. 903 z późniejszymi zmianami), właściciele lokali tworzących Wspólnotę Mieszkaniową
    uchwalają:
    ...........................................................................................................
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    U mnie mniej "urzędasowy" język wprowadziliśmy.

    Mamy 3 "segmenty":
    1) Uchwała nr 4/2012 z 6 czerwca 2012 roku właścicieli nieruchomości przy ul. Rajskiej 1 w Pierdziszewie.
    2) Właściciele postanawiają, że.... (największą czcionką i wytłuszczone)
    3) Na podstawie art. ......... Ustawy o własności lokali z dnia 24 czerwca 1994 roku (tekst jednolity Dz.U.nr 80/2000 poz. 903 z późniejszymi zmianami - najchętniej bym wyrzuciła, ale jako dupochron (wątpliwej jakości) został na samym końcu i duuużo mniejszą czcionką.
  • Opcje
    marvipmarvip Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jak do tej pory używam takiego wzoru uchwały i jakoś nikt nie ma zastrzeżeń co do formy wypowiedzenia się w podjętych sprawach wspólnoty mieszkaniowej.
    [cite] cdn:[/cite]gecon,
    Właściciele lokali są współwłaścicielami nieruchomości wspólnej.
    Wszyscy właściciele tworzą wspólnotę mieszkaniową (jednostkę organizacyjną), więc można używać nazwy "uchwała wspólnoty mieszkaniowej". Z takim określeniem można się też spotkać w uzasadnieniach orzeczeń sądowych. Skoro zawodowi sędziowie nie widzą w tym nic zdrożnego, to nie jest to żaden błąd.
    Wykonanie uchwały współwłaścicieli powierza się zarządowi wspólnoty a nie prezydium zebrania.To zarząd jest odpowiedzialny za działanie wspólnoty.
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada 2014
    marvip - proszę właściwie formatować wklejany tekst.
    Przytoczony cytat nie jest mojego autorstwa jakby wynikałoby z twojego wpisu.
    Wykonanie uchwały współwłaścicieli powierza się zarządowi wspólnoty a nie prezydium zebrania
    O niczym innym nie pisałem:
    gecon: Co ma prezydium zebrania do wykonywania uchwał? Nie ma takiego tworu w UoWL więc jak rozliczyć to prezydium gdy oleje sprawę?
    Od tego jest zarząd lub w przypadku braku zarządu zarządca powierzony.
  • Opcje
    MarcoPoloMarcoPolo Użytkownik
    edytowano listopada 2014
    marvip: Jak do tej pory używam takiego wzoru uchwały i jakoś nikt nie ma zastrzeżeń co do formy wypowiedzenia się w podjętych sprawach wspólnoty mieszkaniowej.
    To, że do tej pory nikt nie miał zastrzeżeń, nie oznacza absolutnie, że podany przez Ciebie wzór uchwały jest prawidłowy.
    O tym, że nieprawidłowe są sformułowania "zebranie wspólnoty" i "uchwała wspólnoty" poprzednicy już pisali i nie będę powtarzał ich słusznych argumentów.
    Dla mnie kuriozalne jest zdanie "Wykonanie uchwały zaleca się prezydium zebrania WMN nr.... ". Nagromadzenie błędów merytorycznych w jednym krótkim zdaniu niesamowite:
    - nie ma "zebrania WMN nr...."
    - nie ma tworu "prezydium zebrania WMN"
    - jeśli, wg autora wpisu, "prezydium zebrania WMN" to np przewodniczący zebrania i członkowie jakiejś komisji, to nie zostali oni wybrani przez właścicieli lokali do realizowania uchwał i właściciele nie mają mocy im tego zlecać
    - od realizowania uchwał właścicieli lokali jest zarząd (lub zarządca powierzony)

    A w ogóle co to za pomysł, żeby była potrzebna uchwała dotycząca wydatku rzędu kilkudziesięciu złotych (1m bieżący kolców to 22zł): po to właściciele wybierają zarząd, żeby ten sam podejmował decyzje w tak drobnych sprawach dotyczących nieruchomości wspólnej
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] marvip:[/cite]
    Uchwala Nr ……/2014
    Wspólnoty Mieszkaniowej Nieruchomości nr 30 w .........................
    Z dnia ..............
    W sprawie : założenie odstraszacza na gołębie
    Na podstawie przepisów ustawy z dnia 24 czerwca 1994 roku o własności lokali (tekst jednolity Dz.U.z 2000 Nr 80,poz.903) współwłaściciele uchwalają co następuje;
    1) w wyniku głosowania właściciele lokali wyrazili zgodę na założenie odstraszacza golębi
    2 Wykonanie uchwały zaleca się prezydium zebrania WMN nr.... w............................
    3 Uchwała obowiązuje od dnia ...................
    .
    W głosowaniu udział wzięło ……… właścicieli lokali
    Za przyjęciem uchwały głosowało …………….właścicieli lokali
    Przeciw uchwale głosowało……………..właścicieli lokali
    Uchwała została przyjęta / odrzucona

    Protokólant.......................................................................................Przewodniczący zebrania
    jest niewłaściwa forma, a użyte słownictwo jest do kitu.

    Prezydium zebrania właścicieli lokali tworzących WM z chwilą jego zakończenia przestaje istnieć. Wykonanie uchwał zawsze powierza się Zarządowi Wspólnoty / Zarządcy .
    Nie ma czegoś takiego jak odrzucenie uchwały
  • Opcje
    marvipmarvip Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] KubaP:[/cite]
    Uchwała została przyjęta / odrzucona może być odrzucona w przypadku ilości głosów do liczby właścicieli lokali obecnych na zebraniu
    Tak się nie głosuje we WM
    We WM głosują wszyscy ci obecni i ci nieobecni , chyba że uchwała uzyskała większość głosów ZA na zebraniu.
    [b]Art. 23.[/b] UoWL
    1. Uchwały właścicieli lokali są podejmowane [b]bądź na zebraniu[/b], [b]bądź w drodze indywidualnego zbierania głosów [/b]przez zarząd; uchwała może [b]być wynikiem głos ów oddanych częściowo na zebraniu, częściowo w drodze indywidualnego[/b] ich zbierania.
    
    2. Uchwały zapadają większością głosów właścicieli lokali, liczoną według wielkości udziałów, chyba że w umowie lub w uchwale podjętej w tym trybie postanowiono, że w określonej sprawie na każdego właściciela przypada jeden głos.
    
    2a. Jeżeli suma udziałów w nieruchomości wspólnej nie jest równa 1 albo większość udziałów należy do jednego właściciela bądź gdy obydwa te warunki spełnione są łącznie, głosowanie według zasady, że na każdego właściciela przypada jeden głos, wprowadza się na każde żądanie właścicieli lokali posiadających łącznie co najmniej 1/5 udziałów w nieruchomości wspólnej.
    
    3. O treści uchwały, która została podjęta z udziałem głosów zebranych indywidualnie, każdy właściciel lokalu powinien zostać powiadomiony na piśmie.
    


    Błędna teoria żadna uchwała nie może być odrzucona, jak została poddana głosowaniu.

    Uchwała taka, za którą zagłosowała większość PRZECIW , nie jest po prostu obowiązująca ...
    We WM głosują wszyscy ci obecni i ci nieobecni

    Żeby zbierać podpisy poza zebraniem to trzeba taki fakt zgłosić na zebraniu i zaprotokółować i dopiero wtedy można zbierać podpisy

    Nowy doklejony: 12.11.14 20:07
    "Błędna teoria żadna uchwała nie może być odrzucona, jak została poddana głosowaniu"
    Kazdy ma prawo wyboru swojej decyzji i ma prawo głosować przeciw
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada 2014
    [cite] marvip:[/cite]Żeby zbierać podpisy poza zebraniem to trzeba taki fakt zgłosić na zebraniu i zaprotokółować i dopiero wtedy można zbierać podpisy
    a kto ci takich głupot nakład do głowy, że trzeba coś ogłaszać na zebraniu w sprawie dozbierania głosów. Ja ci już zacytowałem, że Zarząd / Zarządca ma ustawowy obowiązek kontynuować głosowanie w drodze indywidualnego zbierania głosów. Nic nie trzeba ogłaszać na zebraniu .

    [cite] marvip:[/cite]
    "Błędna teoria żadna uchwała nie może być odrzucona, jak została poddana głosowaniu"
    Kazdy ma prawo wyboru swojej decyzji i ma prawo głosować przeciw
    i dlatego trzeba kontynuować głosownie w drodze indywidualnego zbierania głosów. Taka uchwała, za która zagłosuje większość PRZECIW, nie jest uchwałą odrzuconą tylko nie obowiązującą.

    Ja uważam, że każdy właściciel, nawet ten nie obecny na zebraniu, powinien otrzymać kartę do głosowania nad uchwałami , które nie uzyskały większościowego rozstrzygnięcia podczas głosowania na zebraniu właścicieli lokali.

    Osobiście preferuję następującą technikę głosowania :
    dostarczane są karty do głosowania na adresy korespondencyjne za pomocą skrzynek oddawczych (pocztowych) i za dwa- trzy dni Zarząd/ Zarządca zbiera karty od właścicieli lokali
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada -1
    marvip: Żeby zbierać podpisy poza zebraniem to trzeba taki fakt zgłosić na zebraniu i zaprotokółować i dopiero wtedy można zbierać podpisy
    To jest oczywiste (w normalnej wspólnocie) - właściciele uczestniczący w zebraniu mają prawo wiedzieć, czy uchwała została podjęta czy nie na zebraniu a jeżeli nie, to fakt dalszego, w wykonaniu zarządu głosowania indywidualnego winien być odnotowany w protokole.
    Zarząd nie ma ustawowego obowiązku kontynuowania głosowania.
    To właściciele winni wyegzekwować czy chcą być szanowani wzajemnie i przestrzegać minimum przyzwoitości, jeżeli na serio chcą brać udział i mieć wpływ na zarządzanie swoim majątkiem.
    Najnowsze orzecznictwo wskazuje na ten element.
    "...Przyjęte przez ustawodawcę minimalne wymogi formalne dla funkcjonowania wspólnot mieszkaniowych wynikają z nieprofesjonalnego charakteru wspólnot. Wykładnia przepisów stosowana przez judykaturę uwzględnia tą specyfikę tych podmiotów. Niestety nawet one muszą zachować pewne niezbędne minimum formalizmu aby chronić słuszny interes jednostek.
    Ponieważ zarząd nie podjął decyzji o uzupełnieniu głosowania, a administrator nie był do tego samodzielnie uprawniony, głosów dopisanych po zebraniu nie sposób zaliczyć jako oddanych w trybie indywidualnym. Jak wskazał to Sąd Najwyższy w orzeczeniu z dnia 23 lutego 2006 I CK 336/05 przykładem uchwały nieistniejącej jest uchwała wspólnoty mieszkaniowej podjęta bez wymaganego statutem quorum lub bez wymaganej większości głosów..." - Wyrok Sądu Okręgowego w Olsztynie z dnia 31.07.2014 roku sygn.akt I C 186/14
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    W cytowanym orzeczeniu chodzi raczej o to, że głosy zbierała osoba nieuprawniona niż o to, ze brak zapisu w protokole z zebrania.

    Ciekawe co na to druga instancja, o ile dojdzie do apelacji, ponieważ nie od dziś wiadomo, że w takim przypadku decydujące jest to czy niespełnienie wymogów formalnych mogło mieć wpływ na wynik głosowania.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada 2014
    Zarządca: Ciekawe co na to druga instancja,
    No niewątpliwie jest to pierwszy przypadek że sąd zwrócił uwagę na ten formalny ale jednak brak. Jeżeli nie ma śladu w protokole to właściciele obecni na zebraniu mają prawo sądzić, że uchwala nie została podjęta. Pełnomocnictwa nie udzielili administratorowi do zbierania więc jest to samowola i w zasadzie nawet oszukiwanie tych obecnych.
    To się da obronić bo uważam, że sąd postąpił w tym wypadku bardzo rozsądnie i uczciwie.
    Tym bardziej że:
    "... Co więcej, z protokołu wykreślono zapis o zbieraniu głosów osób nieobecnych w trybie indywidualnym, co wyraźnie wskazuje na brak woli kontynuacji głosowania w tej formie... Powód miał przeto prawo spodziewać się, że głosowanie zostało już merytorycznie rozstrzygnięte, a uchwały nie przeszły bo nie uzyskały wymaganej większości." - http://www.administrator24.info/artykul/id6786,co-nowego-w-orzecznictwie-administrator-bez-prawa-do-zbierania-glosow-wspolnota-mieszkaniowa-nie-moze-bezumownie-korzystac-z-chodnika?print=1
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Zgadzam się z tym, że zbieranie głosów przez osoby nieuprawnione to spore nadużycie, uważam, że w ogóle nie powinno w takim przypadku dojść do podjęcia uchwały, jednak orzecznictwo SN poszło w innym kierunku.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada 2014
    [cite] gecon:[/cite]Jeżeli nie ma śladu w protokole to właściciele obecni na zebraniu mają prawo sądzić, że uchwala nie została podjęta.
    nie ma obowiązku pisać protokołu z zebrania , o tym czy uchwała została podjęta czy nie, decyduje ilość głosów oddanych na "ZA", co potwierdza Zarząd podpisując się pod treścią uchwały.
  • Opcje
    marvipmarvip Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Osobiście preferuję następującą technikę głosowania :
    dostarczane są karty do głosowania na adresy korespondencyjne za pomocą skrzynek oddawczych (pocztowych) i za dwa- trzy dni Zarząd/ Zarządca zbiera karty od właścicieli lokaliUoWL ; UoGN ;pozory mylą t


    Zebrania są po to żeby każdemu dokładnie przedstawić nad czym głosuje a takie zbieranie poza zebraniem i tłumaczeniu każdemu z osobna to nie jest istota sprawy.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada 2014
    [cite] marvip:[/cite]Zebrania są po to żeby każdemu dokładnie przedstawić nad czym głosuje
    a takie zbieranie poza zebraniem i tłumaczeniu każdemu z osobna to nie jest istota sprawy.
    a kto ci każe tłumaczyć istotę sprawy ....

    każdy właściciel ma obowiązek, gdy nie był na zebraniu , przyjść od Zarządu / Administratora / Zarządcy i się dowiedzieć co było na zebraniu i jakie uchwały były podejmowane .

    Ty nie jesteś niańką "dorosłych" osób. Właściciel ma zagłosować, czyli oddać głos na ZA lub Przeciw uchwale.
  • Opcje
    marvipmarvip Użytkownik
    edytowano listopada -1
    a kto ci każe tłumaczyć istotę sprawy ....

    każdy powinien być świadomy głosowania.
    Ty nie jesteś niańką "dorosłych" osób.
    tu nie chodzi o niańczenie tylko o prawidłowość i rzetelność działania zarządu wspólnoty.
    Może jestem zbyt skrupulatny ale taki jestem i chcę wszystkie sprawy załatwiać jasno do końca
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] marvip:[/cite]
    a kto ci każe tłumaczyć istotę sprawy ....
    każdy powinien być świadomy głosowania.
    świadom to chyba jest jak nie jest ubezwłasnowolniony .... a ja to nazywam nachalną AGITACJĄ .... czy o to chodzi w demokracji wspólnotowej
    [cite] marvip:[/cite]
    Ty nie jesteś niańką "dorosłych" osób.
    tu nie chodzi o niańczenie tylko o prawidłowość i rzetelność działania zarządu wspólnoty.
    Może jestem zbyt skrupulatny ale taki jestem i chcę wszystkie sprawy załatwiać jasno do końca
    skrupulatny ???? .... czy aby skrupulatność polega na "niańczeniu" dorosłych osób .... jak potrafili kupić lokale to i potrafią zagłosować, może nie zawsze tak jak ty chcesz, ale czasy PRLu już dawno minęły ....

    A niby na czym ma polegać ta "prawidłowość i rzetelność działania zarządu" na ....agitowaniu do pewnych działań właścicielskich !!!!!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.