ZARZADCA POWIERZONY

milenamilena Użytkownik
edytowano stycznia 2015 w Zarządzanie Nieruchomościami
Dla uproszczenia pracy zarządcy co może być zawarte w akcie notarialnym- zarząd powierzony przez dewelopera

Komentarze

  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Najistotniejsze moim zdaniem jest rozwiązanie kwestii umowy z zarządcą - kto ją ma podpisać i jaką ma mieć treść, oczywiście należy określić wynagrodzenie zarządcy.

    Można zawrzeć upoważnienie dla dewelopera do zawarcia umowy z zarządcą z informacją o wynagrodzeniu.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada -1
    zarząd powierzony przez dewelopera
    Jeżeli deweloper sprawuje jako zarządca zarząd powierzony, to rozrzutnością jest zatrudnianie jeszcze dodatkowo zarządcy w roli administratora.
    Właściciele tak zgodzili się na szastanie ich pieniędzmi, niesamowite!?
  • Opcje
    milenamilena Użytkownik
    edytowano listopada -1
    deweloper narzuca firmę która ma zarządzać-co w akcie notarialnym może być zawarte,co zarządca narzuca
  • Opcje
    universaluniversal Użytkownik
    edytowano listopada -1
    każdemu członkowi wspólnoty przysługuje prawo do kontroli zarządcy - art. 29 ustawy o własności lokali
    jeśli jakość usług nie odpowiada, to można zmienić zarządcę - uchwała protokołowana przez notariusza.
    Zaletą tego rozwiązania jest to że za stan nieruchomości i każdą umowę odpowiada zarządca, a nie zarząd wybrany w myśl art. 20.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    milena - nadal pracujesz u tego zarządcy?
    https://forum.zarzadca.pl/dyskusja/6072/tworzenie-duzej-wspolnoty-mieszkaniowej/
    Teraz chodzi ci o to, co powinna zawierać umowa zawarta między deweloperem z zarządcą czy umowa między zarządcą a wspólnotą?
  • Opcje
    EgzoEgzo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] koziorozka:[/cite]milena - nadal pracujesz u tego zarządcy?
    https://forum.zarzadca.pl/dyskusja/6072/tworzenie-duzej-wspolnoty-mieszkaniowej
    Brawo za spostrzegawczość! :bigsmile: Trochę mnie przeraża, że Milena ma oferować profesjonalne usługi zarządzania szkoląc się na tym forum. Chyba, że niezauważenie awansowaliśmy do rangi uniwersyteckiej :wink:
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano stycznia 2015
    To nie spostrzegawczość, tylko chęć zrozumienia. Pierwszy i drugi post Mileny jest dla mnie nadal niezrozumiały. Skorzystałam z wyszukiwarki, bo liczyłam, że starsze posty wyjaśnią jej sytuację i problem.
  • Opcje
    MarcoPoloMarcoPolo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] milena:[/cite]Dla uproszczenia pracy zarządcy co może być zawarte w akcie notarialnym- zarząd powierzony przez dewelopera
    [cite] milena:[/cite]deweloper narzuca firmę która ma zarządzać-co w akcie notarialnym może być zawarte,co zarządca narzuca
    Ale o co chodzi??? :shocked: Jasne wyrażenie problemu bardzo ułatwia jego rozwiązanie
  • Opcje
    milenamilena Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Po pierwsze nie pracuje u żadnego zarządcy,uczę się więc pytam licencjonowanych zarządców bo podobno wasza wiedza jest duża i proszę o pomoc a nie wyśmiewanie.
    -Chodzi mi o umowę zarządcy z deweloperem
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Po pierwsze nie pracuje u żadnego zarządcy,uczę się
    Milena, nie traktuj forumowiczów jak wrogów. Ja chętnie pomagam, ale wtedy, gdy rozumiem, na czym polega problem.
    Raz pracujesz u zarządcy, raz nie pracujesz?
    milena (22-10-2014)
    Jestem tak jak by pomocą zarządcy,który jest narzucony przez dewelopera w akcie notarialnym
    (...) pracuję u zarządcy od tygodnia
    (...) zarządca wymaga ode mnie całej wiedzy na w/w temat
    Nie rozumiem nadal Twojego: co w akcie notarialnym może być zawarte,co zarządca narzuca
    Domyślam się tylko, że deweloper chce zatrudnić twojego pracodawcę i aktem notarialnym powierzyć mu zarząd. Teraz panowie (?) uzgadniają treść tego aktu i twój pracodawca zastanawia się, w jaki sposób powinny być (w tym akcie) chronione jego interesy. O to chodzi?
  • Opcje
    citizencitizen Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] milena:[/cite]Po pierwsze nie pracuje u żadnego zarządcy,uczę się więc pytam licencjonowanych zarządców bo podobno wasza wiedza jest duża i proszę o pomoc a nie wyśmiewanie.
    -Chodzi mi o umowę zarządcy z deweloperem
    A może zamiast strzelać focha, nauczyć się pisać po polsku, hę? Co napiszesz jakieś zdanie, to nie dość, że nie wiadomo, o co chodzi, to jeszcze w każdym jest kilka błędów językowych
  • Opcje
    cdncdn Użytkownik
    edytowano listopada -1
    twój pracodawca zastanawia się, w jaki sposób powinny być (w tym akcie) chronione jego interesy. O to chodzi?
    Chyba nie tylko o to:
    Dla uproszczenia pracy zarządcy co może być zawarte w akcie notarialnym- zarząd powierzony przez dewelopera
    Powierzenie zarządu to forma określenia sposobu zarządu nieruchomością wspólną - zazwyczaj lakoniczna, ale nie zawsze musi być taka. Można zawrzeć postanowienia, które dadzą zarządcy prawo samodzielnego wykonywania niektórych czynności bez uchwały właścicieli lokali. Umowny sposób zarządu na tym właśnie polega, że można przyjąć inne rozwiązania z zakresu zarządzania nieruchomością wspólną, niż to określa ustawa o własności lokali.

    Zajrzyj do art. 22 ust. 3 ustawy - jest tam przykładowy wykaz czynności przekraczających zakres zwykłego zarządu. Zastanówcie się, które z tych punktów zamieścić w akcie notarialnym jako uprawnienie zarządcy - trzeba to ocenić pod kątem, co może się przydać w codziennej pracy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.