Nowa Wspólnota

2»

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nasza wspólnota lada dzień wyjdzie z podziemia:) i walną nam 1 wodomierz
    Po pierwsze, gratulacje :smile:
    Po drugie - witaj w realu :wink:
    Ja bym próbowała powalczyć, czyli nie spieszyć się z wychodzeniem z podziemia i choćby początkowo nie zgadzać się na podpisanie umowy jako wspólnota.
    Argument. Właściciele mają indywidualne umowy i niby jakim prawem wspólnota miałaby je "unieważniać"? Czy dostawca wypowiedział już umowy właścicielom? Poczytaj tekst tej umowy i zobacz, pod jakim warunkiem dostawca może ją wypowiedzieć. Jako indywidualny właściciel nie zgadzasz się, żeby wspólnota wpychała się w twoją umowę.
    Jak się nie da, to tragedii nie będzie. Większość wspólnot działa właśnie tak, czyli na jednym liczniku głównym.
  • Opcje
    EgzoEgzo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] ArtZet:[/cite]O rrrany...udało się!!!
    Przyłączam się do gratulacji :)
  • Opcje
    cdncdn Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę zawiera wymóg zawarcia umowy przez wspólnotę również w przypadku indywidualnych umów na dostawę wody z właścicielami lokali. Umowa ze wspólnotą dotyczy wówczas zapłaty kosztów różnic wodomierzowych - na to wodociągi dostana fakturę od wodociągów.
  • Opcje
    ArtZetArtZet Użytkownik
    edytowano lutego 2015
    Dziękuję za gratulacje ale to wasza robota:)

    cdn czyli umowy indyw pozostają w mocy i każdy płaci swoje a wspólnota ewentualną różnice z głównym? To wariant do przyjęcia.
  • Opcje
    samostrzel2815samostrzel2815 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tak.

    Nowy doklejony: 11.02.15 13:28
    Jeżeli mają indywidualne umowy to różnica z głównym licznikiem podzielona jest w zależności od zużycia wody.Każdemu właścicielowi będzie przypisany uchyb indywidualnie.
    Tak jest u nas.
  • Opcje
    cdncdn Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jeżeli mają indywidualne umowy to różnica z głównym licznikiem podzielona jest w zależności od zużycia wody. (...) Tak jest u nas.
    To, że tak jest u Was nie znaczy, że tak jest wszędzie. Co do zasady: jeżeli jakieś koszty wspólne (faktura za wodę) są niepodzielne (nie da się ich przypisać do poszczególnych lokali), należy je dzielić według udziałów w nieruchomości wspólnej, zgodnie z ustawą o własności lokali.
  • Opcje
    samostrzel2815samostrzel2815 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    cdn wiem o tym ,ja napisałam to co jest u nas .Mamy indywidualne liczniki ,indywidualnie otrzymujemy faktury i ewentualny uchyb wody rozliczany jest indywidualnie przez PKGWiK.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.