Wybieg psa i kota na teren posesji NW
wlasciciel
Użytkownik
Moi drodzy, czekam na Wasza wywazona reakcje odnośnie czworonogow jednego z wynajmujących/nie myl z wlascicielem NW/ WYBIEGU swojego psa i kota luzem na teren zamkniętej posesji NW.
Otoz ten wynajmujący jest również wybrany do zarządu////dla smiesznosci sprawy//// i taki daje przykład,ze kota wypuszcza na caly dzień na podwórko,zalatwia się w piaskownicy gdzie dzieci się bawia,mamy ladna zielen na terenie zamkniętym, tam pies bo młodziutki zalatwia swoje potrzeby,nawet na balkonie przywiesił dwie tabliczki jakie to czworonogi ma i ze trzeba uwazac bo ""gryza"".........szok!!!!!!!!!!!!!
Dzis zwrocilem uwagę zonie jego żeby nie wypuszczala kota i psa luzem na wspolna nasza posesje dla wszystkich uslyszalem krotko:
cytuje"" NIE MA TAKIEJ OPCJI"""""
recemi opadają!
Otoz ten wynajmujący jest również wybrany do zarządu////dla smiesznosci sprawy//// i taki daje przykład,ze kota wypuszcza na caly dzień na podwórko,zalatwia się w piaskownicy gdzie dzieci się bawia,mamy ladna zielen na terenie zamkniętym, tam pies bo młodziutki zalatwia swoje potrzeby,nawet na balkonie przywiesił dwie tabliczki jakie to czworonogi ma i ze trzeba uwazac bo ""gryza"".........szok!!!!!!!!!!!!!
Dzis zwrocilem uwagę zonie jego żeby nie wypuszczala kota i psa luzem na wspolna nasza posesje dla wszystkich uslyszalem krotko:
cytuje"" NIE MA TAKIEJ OPCJI"""""
recemi opadają!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Komentarze
Propozycja: zrobić zdjęcie kota lub psa w piaskownicy dla dzieci, poinformować sanepid i opisać powtarzające się sytuacje.
Zbierz oferty na wykonanie takich zabezpieczeń i zwolenników takich rozwiązań wśród właścicieli.
We wspólnocie ostatecznie zdecyduje większość.
Jeżeli przy nabywaniu lokalu nie było ograniczeń odnośnie hodowania zwierząt, ich bytności na NW (np. w regulaminie dołączonym do protokołu przekazania lokalu) to nie ma podstaw prawnych do wyeliminowania problemu. Zwierzęta mają taki zwyczaj, że korzystają z trawników, a koty z piachu. Niezmiernie wielkim problemem jest totalny brak kultury właściciela kotka, co to z piaskownicy robi sobie kuwetę. Należy go uświadomić, że to co wyczynia wykracza zdecydowanie poza zwykłą przyzwoitość i szacunek dla innych osób.
Jest taka regulacja w Art.77 Kodeksu wykroczeń: "Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 zł albo karze nagany" oraz Art.117 Kodeksu wykroczeń
"Kto, mając obowiązek utrzymania czystości i porządku w obrębie nieruchomości, nie wykonuje swoich obowiązków lub nie stosuje się do wskazań i nakazów wydanych przez właściwe organy w celu zabezpieczenia należytego stanu sanitarnego i zwalczania chorób zakaźnych, podlega karze grzywny do 1.500 zł albo karze nagany".
Wynika z tego, że czysta piaskownica w rękach zarządu. Jeżeli piaskownica w strefie zamieszkałej można prosić w skrajnym przypadku o pomoc policję i straż miejską (choć będą oporni), jeżeli zarząd nie poradzi sobie z problemem.
Zbudowanie zasieków wokół piaskownicy może pomóc w utrzymaniu czystości, ale należy pamiętać zasadę ogólną, że to złodziej nie powinien kraść, a nie ofiara powinna mieć lepsze zabezpieczenie.
to jeden z czlonkow zarządu jest wlascicielem kota i psa,a
wokół piaskownicy jest maly plotek i na tym plotku jest od dawien dawna tablica:
zakaz wstępu psom""
Zarząd jest organem wspólnoty, którego działania może kontrolować każdy z właścicieli lokali na podstawie art.29 ust.3 UWL.
W jaki sposób chcesz pominąć zarząd w swoich działaniach?
Podaj swój cel, co chcesz osiągnąć? Czystą piaskownicę (chociażby z zasiekami) czy brak zwierząt na podwórku w ogóle, czy coś jeszcze innego?
W poście odczytałam jedynie niezadowolenie z obecnej sytuacji. A jaka byłaby zadowalająca sytuacja?
odp. zony
nie ma takiej opcji i odeszla,
wiec standardowy sposób rozmowy już nie wchodzi w gre,srodki sąsiedzkie zawiodły.....
ja nie mam dzieci które bawilyby się w piasku z sikami tego kota ,ja mam alergie nA koty i
podpowiedzcie mi co w tej sytuacji mogę zrobić?
Należałoby uchwalić również regulamin korzystania z nieruchomości wspólnej, sądzę również że pozostałym właścicielom również nie odpowiada opisany stan rzeczy.
Obowiązki osób utrzymujących zwierzęta domowe, mające na celu ochronę przed zagrożeniem lub uciążliwością dla ludzi oraz przed zanieczyszczeniem terenów przeznaczonych do wspólnego użytku
§28
Obowiązki osób utrzymujących zwierzęta domowe, mające na celu ochronę przed zagrożeniem lub uciążliwością dla ludzi
1. Utrzymujący zwierzęta domowe ponoszą pełną odpowiedzialność za zachowanie utrzymywanych zwierząt oraz mają obowiązek stałego i skutecznego dozoru nad nimi.
2. Utrzymujący zwierzęta domowe są zobowiązani do zachowania środków ostrożności zapewniających ochronę zdrowia i życia ludzi, a także zwierząt.
3. Przy przewozie i przemieszczaniu zwierząt domowych, utrzymujący je zobowiązani są do stosowania środków ochrony, niezbędnych dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt oraz zachowania porządku publicznego i ochrony mienia.
4. Utrzymujący zwierzęta domowe są zobowiązani do dołożenia starań, by zwierzęta te były jak najmniej uciążliwe dla otoczenia i nie zakłócały spokoju domowego.
5. Na terenie nieruchomości prywatnej pies może przebywać na swobodzie, o ile nieruchomość posiada ogrodzenie uniemożliwiające wydostanie się psa poza jej teren i widoczne oznakowanie tablicą ostrzegawczą.
6. Na terenach przeznaczonych do wspólnego użytku psy powinny być wyprowadzane na smyczy, a zwierzęta agresywne lub mogące stanowić zagrożenie dla otoczenia, również w kagańcach i pod opieką osób dorosłych, które zapewnią sprawowanie nad nimi kontroli.
7. Dopuszcza się zwolnienie psa ze smyczy jedynie w miejscach mało uczęszczanych przez ludzi oraz na obszarach oznaczonych jako wybiegi dla psów, pod warunkiem zapewnienia przez właściciela lub opiekuna pełnej kontroli zachowania psa.
8. Zakazuje się wprowadzania psów i innych zwierząt domowych na tereny placów gier i zabaw dla dzieci.
9. Przepisu ust. 7 i 8 nie stosuje się do psów asystujących i funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej oraz służb ratowniczych korzystających z pracy psów służbowych, w trakcie wykonywania zadań służbowych.
10. Zabrania się pozostawiania psów i innych zwierząt w obrębie nieruchomości niezamieszkanych.
11. Utrzymujący psy, koty i inne zwierzęta domowe zobowiązani są do posiadania dowodu aktualnych szczepień ochronnych, wymaganych bądź zarządzanych przez odpowiednie służby weterynaryjne.
12. Zaleca się elektroniczne znakowanie psów i kotów (czipowanie).
13. Zwierzę nieposiadające oznakowania (czipu lub czytelnej adresatki), a przebywające bez opieki na terenie przeznaczonym do wspólnego użytku, w przypadku braku możliwości ustalenia właściciela zwierzęcia, będzie przewiezione do schroniska dla bezdomnych zwierząt, a egzotyczne oddane do ogrodu zoologicznego bądź schroniska.
14. Utrzymujący gady, płazy, ptaki, stawonogi w tym: pajęczaki i owady oraz inne zwierzęta egzotyczne w lokalach mieszkalnych i użytkowych, zobowiązani są zabezpieczyć te zwierzęta przed wydostaniem się z pomieszczenia lub terenów stanowiących własność prywatną, na tereny przeznaczone do wspólnego użytku.
15. Utrzymujący zwierzęta egzotyczne należące do gatunków niebezpiecznych dla życia i zdrowia ludzi są zobowiązani do ich przetrzymywania zgodnie z warunkami określonymi przepisami wydanymi na podstawie art. 73 ust. 11 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (D. U. z 2009 r. Nr 151, poz. 1220 z późn. zm.).
16. Zwierzęta egzotyczne mogą przebywać na terenach przeznaczonych do wspólnego użytku, jedynie na uwięzi lub w klatce.
§29
Obowiązki osób utrzymujących zwierzęta domowe, mające na celu ochronę przed zanieczyszczeniem terenów przeznaczonych do wspólnego użytku
1. Utrzymujący zwierzęta domowe są zobowiązani zapewnić by zwierzęta nie zanieczyszczały miejsc przeznaczonych do wspólnego użytku. W szczególności utrzymujący i wyprowadzający zwierzęta domowe są zobowiązani do bezzwłocznego usuwania odchodów tych zwierząt.
2. Odchody zwierząt należy umieszczać w oznakowanych pojemnikach, koszach lub pojemnikach na odpady „zmieszane”.
3. Obowiązek, o którym mowa w ust. 2 powyżej nie dotyczy właścicieli psów asystujących i funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej oraz służb ratowniczych korzystających z pracy psów służbowych, w trakcie wykonywania zadań służbowych.
4. Usuwanie zwłok zwierzęcych możliwe jest jedynie na grzebowiska i do spalarni, dla których stosowne zezwolenia zostały wydane przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta właściwego ze względu na miejsce świadczenia usług.
Dlatego jestem b, wdzięczny Wam za doskonalosc wiedzy i inf. tutaj.
http://www.wola.waw.pl/data/other/1366_uch_zal_1.pdf
Sprawa ma syg.akt i tak mi powiedziano na komendzie,ze to wykroczenie i po pouczeniu nadal sytuacja się nie zmienila wiec będzie grzywna.
Czy musi być uchwala z podpisami ponad 50% wlascicieli o odwołaniu tego członka? czy wystarczy zwykla uchwala bez zbierania podpisow?
Pozdrawiam Was
Sprawa odpowiedzialności OC w życiu prywatnym "figuranta" w żaden sposób nie przekłada się na brak wywiązywania się z obowiązków członka zarządu.
Każda uchwała we wm to jest uchwała głosowana przez właścicieli i jest przyjęta gdy podpisze ja ponad 50% udziałami.
Uchwały nie musi być, gdy członek zarządu sam zrezygnuje pisemnie z bycia członkiem zarządu
jak to podawany ? przyszła Piastowska i powiedziała, że taki, a taki jest w Zarządzie ? to ci co takie oświadczenie przyjęli są głupi i niepoważni ,
o takim dokumencie nie możemy mówić, że jest to obowiązująca uchwała
Ja wiem, że upał i trudno się skupić, ale spróbujcie czytać ze zrozumieniem to, co napisałam. Napisałam o pisemnej rezygnacji członka zarządu z pełnionej funkcji i że nie jest w takim przypadku niezbędna uchwała właścicieli. Jeśli Wam wyobraźnia sięga tak daleko, to wyobraźcie sobie co będzie jak właściciele nie będą chcieli podjąć takiej uchwały, albo że podejmą uchwałę, że nie przyjmują tej rezygnacji? Czy to wg Waszej logiki będzie oznaczało, że ten co złożył rezygnację ciągle jest członkiem zarządu??? (odpowiedź, że w takim razie właściciele nie dorośli do bycia właścicielami się nie liczy).
Dlatego twierdziłam (i twierdzę nadal), że przedstawienie w banku kontrahentom itd pisemnej rezygnacji jednego z członków zarządu + oświadczenie zarządu pozostałego wystarcza. Oczywiście następne czynności to odebranie dostępu do konta, tokena itd takie Twoje pytania to niepotrzebna prowokacja - i ja, i Ty, i ktokolwiek kto załatwiał tego typu sprawy w banku, wie że tak się nie da: trzeba przedstawić uchwałę właścicieli o wyborze zarządu
To, że Ty tak robisz, uważam nierozsądnie, nie oznacza, że jest to standard we wspólnotach.
Ale jak się na głoszonej teorii/praktyki przejedziesz sama, to szybko zmienisz zdanie.
W treści uchwały o zmianie członków Zarządu WM, należy odwoływać tych których się wymienia , nieżalenie z jakiego powodu : porzucenia obowiązków, rezygnacji czy śmierci. Wytrąca to jakiekolwiek interpretacje, kto obecnie jest, a kto nie jest w skaldzie Zarządu.
Tyle z praktyki wspólnotowej.
(...)
Nie odpowiedziałeś na pytanie: jaki jest dalszy rozwój sytuacji, gdy jeden z członków zarządu rezygnuje pisemnie ze swojej funkcji a właściciele nie podejmują uchwały o odwołaniu albo podejmują uchwałę, że nie przyjmują rezygnacji? To znaczy że tej rezygnacji nie ma?
Ciekaw jestem, co zrobisz piastowska , jak tacy dwaj członkowie, co złożyli ustną rezygnację ( np: na posiedzeniu Zarządu , dla ciebie jest to jednoznaczne - nie są członkami Zarządu WM) i po tym fakcie podpisali umowę na obsługę WM ?
Konflikt z "oszukanym" podmiotem gotowy.
(...)
a na pytanie trzeba sobie odpowiedzieć jak na inne wątpliwości na które już przedwcześnie się wypowiedział Gecon.
Pozdrawiam i proszę nie psuc tutaj atmosfery innym użytkownikom.
Dzis otrzymałam poczta pismo z komendy policji tej treści cytuje:
""zgodnie a zrt.8 kodeksu postepowania w sprawach wykroczeń i w związku z art. 16$2 kodeksu postepowania karnego uprzejmie informuje,ze po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających w niezbędnym zakresie ,w sprawie niezachowania srodkow ostroznosci przy puszczaniu na posesje kota /tu nazwa kota/ który w dniu...........2015 r. zaatakowal i pogryzł z licznymi zadrapaniami pania........................ i towarzyszącego pieska. tj wykroczenie z art.77 kodeksu wykroczeń w której Pani jest pokrzywdzona, ssprawca tu nazwisko.................. został ukarany grzywna w kwocie 250 zl w drodze mandatu karnego nalozonego na podstawie art.97 kodeksu postepowania w sprawach o wykroczeniach.
Jednoczesnie informujemy ze kot ....tu imie kota nie był szczepiony przeciw wsciekliznie."""
ps. nie obraziłam się na Kowala, ze proponowal mi przeprowadzke do lesniczowki/czyli mojej zony bo o niej tu mowa/ ale widzicie ,ze musiało być ""ostro"" ze policja widziala sens zastosowania art.77 jak wspomniała na początku LALUNIA-dzięki Ci , a TRADER - dzięki za przykład madrego regulaminu, który będzie wykorzystany po moim przypadku i u nas.
Nowy doklejony: 18.08.15 22:07
A ja mam pytanko :czy taki ""przykładny"" członek zarządu który został ukarany grzywna jest chluba naszej wspólnoty? i jakie sa możliwości pozbycia się,lub napiętnowania przez wlascicieli NW ?
PozdrAWIAM wszystkich
Tu ustawa zawodzi, choć piętnowania ludzi nie zakazuje.
Powieś to pismo na klatce. Nie pozbędziesz się człowieka, ale napiętnujesz na 100%.
Zakreśl dane osobowe, to może jeszcze obronisz się w sądzie.
a Ty mandatu nigdy nie dosłałeś ?
zgodnie z prawem np tak
kiedyś wypalano na czole znaki, teraz to jest już nieludzkie, jeszcze by się fundacja helsińska, towarzystwo kynologiczne i inne mniejszości, za "skazanym" ujęła, wtedy, byś miał jazdę...
Przeslalem regulamin naszego forumowicza Tradera w zmodyfikowanej formie ,bo regulamin stary z 2008 r. nie zawieral NIC na temat zwierzat/bo ich wtedy nie było jeszcze/
Dostalem odp. o Zarzadcy ,ze cytuje:
regulamin może być zmieniony wyłącznie uchwala i dolaczy te mój projekt do zawiadomienia na zebranie we wrześniu.
A kogo była inicjatywa zwolania zebrania nikt nic nie wie,chyba powinnismy być powiadomieni kto chce zwolac zebranie.
Wedle mnie regulamin pisze zarząd wspólnie z zarzadca, albo tylko jedno z wymienionych,i nie potrzeba zbierania glosow czy się zgadzają czy nie.
Pozdrawiam Was
na pewno stosowne zawiadomienie o zebraniu właścicieli lokali zostanie do Ciebie wysłane, na tydzień przed terminem zebrania
Inaczej mówiąc: Zarząd/Zarządca ma obowiązek do zawiadomienia o zebraniu właścicieli lokali, dołączyć treść uchwał wraz z załącznikami ( tu treść regulaminu)
regulamin ma prawo napisać każdy właściciel lokalu na postawie art.27 UoWL
Nie przyszło ci do głowy , że ten regulamin wprowadza zmiany we wzajemnych prawach i obowiązkach właścicieli lokali, więc musi być przyjęty - przegłosowany przez ogól właścicieli lokali.?
Kuba jesteś wielki!
inaczej ze strzelania wyjdzie pokaz fajerwerków ....będzie populistyczny i mało skuteczny. Szkoda zdrowia.
Jeżeli zarząd jest kilkuosobowy - zgodnie z ustawą dwaj jego członkowie składają oświadczenia w imieniu wspólnoty. Członkowie tego zarządu zatem zawiadamiają bank o zmianie składu osobowego zarządu w związku z wypowiedzeniem.
Nie ma potrzeby dodatkowo składać odpisu uchwały - taka uchwała narusza prawo, bo wspólnota ma zarząd, który składa oświadczenia woli.
"Często jednak właściciele mimo wypowiedzenia podejmują uchwały niejako sanujące nowy stan, jednak praktyka ta narusza prawo, skoro bowiem członkowie zarządu skutecznie wypowiedzieli swoje członkostwo w zarządzie, to tym samym jest oczywiste, iż nie mogli oni zostać odwołani z funkcji, której już nie pełnili skonstatował Sąd Okręgowy we Wrocławiu w wyroku z dnia 18 czerwca 2014 roku, sygn. akt: I C 316/13 i uchylił uchwałę w sprawie odwołania członków zarządu jako niezgodną z przepisami prawa."
Więcej na ten temat w artykule: "Jak rezygnacja to nie odwołanie" na stronie czasopisma Zarządca Portal Informacyjny:
http://www.zarzadca.pl/abc-wspolnoty/2670-jak-rezygnacja-to-nie-odwolanie
i tutaj: co spowodowało niewybredne (i wprowadzające w błąd) komentarze KubyP i Kowala.
Takie praktyki ( odwoływania) są stosowane przy wybieranych stanowiskach we władzach państwowych . W świetle reflektorów się wybiera na stanowisko, a po rezygnacji wybranego się go odwołuje i wypuszcza kuchennymi drzwiami.
Znany jest mi przypadek, gdzie w kilkuosobowym Zarządzie ( 7 osobowym) dwóch członków skłóciło się z pozostałymi w sprawie robót - planu remontów NW , oświadczyły ze rezygnują z bycia członkiem . W dalszym ciągu jednak podpisywały umowy na wykonawstwo robót na częściach wspólnych.
Sprawa trafiła do Sądu i trwa już cztery lata !!!! i końca NIE WIDAĆ .
Z dotychczasowego przebiegu procesu jasno wynika, że wspólnota powinna podjąć uchwałę o ich odwołaniu.
Ze szczególnych powodów na tle sprawy. Wracam do wyroku z czerwca 2014r.
To była radosna twórczość wspólnoty. Osobną uchwałą chciano zobligować byłych członków zarządu do podpisania się pod zaległym sprawozdaniem finansowym. Ponadto sąd uchylił uchwałę w części. W części dot. odwołania trzeciego członka zarządu uchwałę podtrzymał - ten trzeci wcześniej nie składał rezygnacji, więc został odwołany zgodnie z ustawą.
Z wyroku wynika więc, że uchwała odwołująca już po rezygnacji nie ma znaczenia prawnego, a nawet można ją wyeliminować z obrotu prawnego (w szczególnym przypadku), ponieważ formalnie stanowi naruszenie prawa.
http://orzeczenia.wroclaw.so.gov.pl/content/$N/155025000000503_I_C_000316_2013_Uz_2014-07-05_001
No to mamy nową doktrynę -umowy zlecenia osób powoływanych na członków Zarządu ,ciekawie co na to inne Sądy ?
Ktoś, kto zrezygnował z funkcji przestał pełnić tę funkcję. Wybór tej osoby do zarządu jest na tych samych zasadach, jak wybór dowolnej innej osoby
Ustawa o własności lokali nie reguluje zagadnienia rezygnacji członka zarządu z pełnienia tej funkcji.
czyli mamy dowolność w załatwianiu tej sprawy.
Dziękuje za przytoczenie odpowiedniego artykułu - właśnie o ten artykuł chodzi
Sprowadzanie uchwały o powołaniu członka zarządu do umowy zlecenia jest naciąganiem prawa (falandyzacją), którą sobie wymyślił sędzia SO.
Dlaczego sędzia SO nie posłużył się praktyką stosowaną do powoływania i odwoływania osób ze stanowisk państwowych, po ich rezygnacji np. w wyniku afery, stanu zdrowia, ect.??????
Co z odpowiedzialnością przy rezygnacji ? Sędzia uwolnił z odpowiedzialności rezygnującego , czy uchwała o udzieleniu mu absolutorium, jego nie dotyczy??? za okres bycia członkiem Zarządu WM?
Szkoda, że sprawa nie trafiła do wyższej instancji - kasacji.
reszta w
https://forum.zarzadca.pl/dyskusja/6535/wybieg-psa-i-kota-na-teren-posesji-nw/#Item_41
ale on niczego nie rozwiązuje ...
co w przypadku rezygnacji przez członka Zarządu WM ma zrobić WM ?,
w art.20 mowa jest tylko o odwołaniu członka niezależnie od przyczyny jego usunięcia ze składu Zarządu.
Uważam, że należy ją stosować w każdym przypadku czyli rezygnacji też...
Ale ja zrezygnowałem pismem i mailem dając do wiadomości moja decyzje, na to dostałam od zarządcy odp:
::""zarząd zadecydowal/czyli tych 2 czlonkow/ ze odwołanie moje musi poczekać do zebrania w następnym roku w marcu i być poparte uchwala i tak się stało
na zebranie roczne w marcu tego roku dopiero była podpieta uchwala o mojej rezygnacji.
Chyba zrobili blad?