Wybieg psa i kota na teren posesji NW

2»

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] wlasciciel:[/cite]Ale ja zrezygnowałem pismem i mailem dając do wiadomości moja decyzje, na to dostałam od zarządcy odp:

    ::""zarząd zadecydowal/czyli tych 2 czlonkow/ ze odwołanie moje musi poczekać do zebrania w następnym roku w marcu i być poparte uchwala i tak się stało
    na zebranie roczne w marcu tego roku dopiero była podpieta uchwala o mojej rezygnacji.

    Chyba zrobili blad?
    Uważam, że nie zrobiono błędu. Sytuacja jest u ciebie jednoznaczna . Uważam, że czym innym jest zaniechanie wykonywania czynności ( twoja odpowiedzialność za decyzje Zarządu WM skończyła się z chwila złożenia rezygnacji) a czym innym jest stworzenie dokumentu, z którego jednoznacznie wynika, kto jest obecnie w Zarządzie WM i kto reprezentuje wspólnotę na zewnątrz .
  • Opcje
    cdncdn Użytkownik
    edytowano sierpnia 2015
    Wybór to jedno, a rezygnacja to drugie. Prawidłowe złożenie rezygnacji wywołuje skutek z chwilą, gdy zostało złożone. To jest oświadczenie woli, te sprawy reguluje kodeks cywilny. Żadna uchwała nie jest do tego potrzebna. Twój zarządca, "wlasciciel", jest ignorantem.

    Twierdzenie KubyP, że uchwała jest "niezbędna", to tylko dowód na to, że on nie zna prawa. Uchwała w sprawie odwołania z zarządu osoby, która nie jest już członkiem zarządu nie tylko nie jest "niezbędna" - ona jest zbędna, a wręcz szkodliwa i niezgodna ze stanem faktycznym.

    W zasadzie nie trzeba znać prawa, żeby pojąć, kto ma rację w tej sprawie. Wystarczy zadać sobie pytanie, które tutaj postawiła piastowska- co będzie, jeśli uchwała "o odwołaniu członka zarządu po jego rezygnacji" nie zostanie przyjęta? Czy ta osoba będzie dożywotnim członkiem zarządu, wbrew swojej woli? Czy można ją do tego zmusić? I nadal będzie ponosiła odpowiedzialność za sprawy wspólnoty mieszkaniowej?

    KubaP, Kowal - jak czegoś nie wiecie albo nie rozumiecie, należy zapytać, a nie wciskać swoje b.zdurne wymysły jako prawdy objawione.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] cdn:[/cite] co będzie, jeśli uchwała "o odwołaniu członka zarządu po jego rezygnacji" nie zostanie przyjęta? C
    No, tak, zaściankowości jest na tyle popularna, że przykrywa myślenie poprawnie.
    Wspólnota może mieć kłopoty i to czasami duże np. w sądzie.
  • Opcje
    wlascicielwlasciciel Użytkownik
    edytowano listopada -1
    przekonuje mnie jak się dobrze wczytam opinia cytuje:""""wybor to jedno a rezygnacja to drugie"" bo ja zlozylem rezygnacje z miesięcznym nawet okresem wypowiedzenia//rezygnacji/
    Pozdrawiam wszystkich
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] wlasciciel:[/cite]przekonuje mnie jak się dobrze wczytam opinia
    cytuje:
    """"wybor to jedno a rezygnacja to drugie""
    
    bo ja zlozylem rezygnacje z miesięcznym nawet okresem wypowiedzenia//rezygnacji/
    Pozdrawiam wszystkich
    a odwołanie członka zarządu to trzecie.

    No, to, jak tak, to powiedz mi jaki dokument WM określa, kto jest obecnie w składzie Zarządu , kto obecnie reprezentuje na zewnątrz Wspólnotę?.
    To, że Ty złożyłeś rezygnacje, to znaczy zabezpieczyłeś swoje interesy , od tej chwili nie odpowiadasz za to co robi Zarząd WM. tyle i tylko tyle.
  • Opcje
    wlascicielwlasciciel Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kuba już Ci odpowiadam
    do zebrania rocznego w marcu był zarząd 3-osobowy ze mna mimo ze rezygnacje zlozylem w zeszłym roku w sierpniu,bo wiedziałem ze nie dam rady,a ten 2 osobowy zarząd nie przyjal rezygnacji od razu tylko musialem czekac do marca br.
    i od marca jest 2 osobowy zarząd.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano sierpnia 2015
    [cite] wlasciciel:[/cite]Kuba już Ci odpowiadam
    do zebrania rocznego w marcu był zarząd 3-osobowy ze mna mimo ze rezygnacje zlozylem w zeszłym roku w sierpniu,bo wiedziałem ze nie dam rady,
    a ten 2 osobowy zarząd nie przyjal rezygnacji od razu tylko musialem czekac do marca br.
    i od marca jest 2 osobowy zarząd.
    od sierpnia 2014 nie odpowiadasz za czyny jakie podejmował Zarząd, do zmian w zarządzie trzeba było od razu przystąpić podejmując uchwałę w drodze indywidualnego zbierania głosów.
  • Opcje
    wlascicielwlasciciel Użytkownik
    edytowano listopada -1
    no i o to leniuchom chodzilo, bez zbierania glosow w sierpniu poczekali do marca tego roku i tez nie wiem czy autentycznie było ponad 50% udzialow podpisow,
    pytanie jak to sprawdzić? i inne uchwały? czy miały wystarczający % udzialow?

    można poprosić o liste podpisow? czy inne jest wyjście? pytaja się inni tez o to
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano sierpnia 2015
    [cite] wlasciciel:[/cite]no i o to leniuchom chodzilo, bez zbierania glosow w sierpniu poczekali do marca tego roku i tez nie wiem
    czy autentycznie było ponad 50% udzialow podpisow,
    pytanie jak to sprawdzić? i inne uchwały? czy miały wystarczający % udzialow?

    można poprosić o liste podpisow? czy inne jest wyjście? pytaja się inni tez o to
    powiadomić - zobowiązać Zarząd / Administratora do wyłożenia dokumentów w tym a tym terminie, o tej godzinie, przesyłając / wręczając im to na piśmie.
    [b]Art. 27.[/b] UoWL
    Każdy właściciel lokalu ma prawo i obowiązek współdziałania w zarządzie nieruchomością wspólną. Nie uchybia to jednak przepisom art. 21 ust. 1 i art. 22 ust. 1.
    
    [b]Art.29.[/b]UoWL 
    (...)
     3. [b]Prawo kontroli działalności zarządu służy każdemu właścicielowi lokalu.[/b]
    
  • Opcje
    citizencitizen Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Widzę, że tutaj dyskusja trwa nadal, jakby do Panów nie dotarła informacja, że żadna uchwała nie jest potrzebna, by pisemna rezygnacja członka zarządu z pełnienia tej funkcji była wystarczająca. Co wynika z tego, że
    2 osobowy zarząd nie przyjął rezygnacji od razu tylko musialem czekac do marca br.
    ? Dokładnie wynika z tego jedno wielkie, nadęte ZERO.
  • Opcje
    wlascicielwlasciciel Użytkownik
    edytowano sierpnia 2015
    [align=right]Temat o wodomierzach przeniesiono do nowego wątku
    https://forum.zarzadca.pl/dyskusja/6573/czy-wymiana-wodomierzy-musi-byc-poparta-uchwala-na-zebraniu/

    Admin[/align]
    Komentarz edytowany admin
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.