wypowiedzenie umowy administratorowi

2»

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano września 2016
    [cite] trader:[/cite] która okazała się jest zgodna z opinią wszystkich na forum.
    a kto to są "ci wszyscy" ?,
    zdesperowani członkowie zarządów? , którzy trzymają za twarz... wszystkich we wspólnocie.

    Każda informacja o "ograniczeniu" ich wydumanych uprawnień jest traktowana, jak atak na "wolność".
    Więc "wszystkie ręce na pokład", aby zgnieść te gnidę / tezę w zarodku, przecież to forum czytają ich wyborcy, analizują ...a zebrania już niedługo.

    Mnie chodzi o wybór, bo on idzie w parze z wypowiedzeniem, życie nie uznaje próżni ... i jak napisał klasyk tego forum "administratora odwołuje się taklą sama drogą, jak się powołało."
    jak Administratora powołał /wybrał ogól właścicieli, to też w ten sam sposób powinien być odwołany.
    Jak go powołał Zarząd, to Zarząd go odwołuje.

    Szeregowym członkom wspólnot mieszkaniowych polecam, aby sie zastanowili, która wersja jest dla nich dobra.
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    tradertrader Użytkownik
    edytowano listopada -1
    wszystko jasne i klarowne ale suma sumarum zgodziłeś się z tym:
    cTnt: podejmowanie uchwały w przedmiocie wypowiedzenia umowy o administrowanie nie jest konieczne. Wystarczy, że zarząd wspólnoty złoży administratorowi oświadczenie o wypowiedzeniu umowy. Proszę pamiętać, iż dla celów dowodowych/a często także warunków wynikających z samej umowy, wypowiedzenie najlepiej złożyć w formie pisemnej. Należy także zwrócić uwagę na konieczność zachowania terminów wypowiedzenia uregulowanych w umowie.

    i tak już zostawmy
    :bigsmile:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano września 2016
    [cite] trader:[/cite] wszystko jasne i klarowne ale suma summarum
    Pod względem technicznym, jako reprezentant WM pisma "na zewnątrz" WM podpisuje Zarząd . Tu się zgadzam.

    Do czynności przekraczających zarząd zwykły jest potrzebne pełnomocnictwo ogółu właścicieli lokali wyrażone w uchwale. Tu powstaje rozbieżność .
    Ty wraz z chórem niezadowolonych, obrażonych członków zarządów WM , twierdzisz, że nie , że Zarząd może dowolnie sobie wybierać i zwalniać Administratora,
    ja oraz sąd Apelacyjny w Białymstoku (wyrok z dnia 10.09.2002 r. ( juz 2002 roku !!!!) , sygn. akt: I ACa 384/02) natomiast odwrotnie.

    i tak niech już zostanie.

    Właściciele lokali mają swój rozum i wybiorą, co dla nich jest lepsze, komu po raz kolejny powierzą swoje dane osobowe, zastanowią się skąd firmy ubezpieczeniowe, zdrowotne , kurierskie mają dane o nr tel. , adresie mail , że przysyłają im niechciane oferty...
  • Opcje
    tradertrader Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nikt nie jest obrażony, wszyscy są zadowoleni i zgadzamy się z tym co i Ty:
    cTnt: podejmowanie uchwały w przedmiocie wypowiedzenia umowy o administrowanie nie jest konieczne. Wystarczy, że zarząd wspólnoty złoży administratorowi oświadczenie o wypowiedzeniu umowy. Proszę pamiętać, iż dla celów dowodowych/a często także warunków wynikających z samej umowy, wypowiedzenie najlepiej złożyć w formie pisemnej. Należy także zwrócić uwagę na konieczność zachowania terminów wypowiedzenia uregulowanych w umowie.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano września 2016
    No i mamy zgodność , że ...
    [cite] cTnt:[/cite] Wybór nowego administratora, tutaj przydatne będzie orzeczenie Sądu Apelacyjnego w Białymstoku (wyrok z dnia 10.09.2002r., sygn. akt: I ACa 384/02). W wyroku tym ww. Sąd uznał, że wybór administratora to czynność przekraczająca zarząd zwykły nieruchomością.

    Mając na uwadze zaprezentowane w uzasadnieniu do tegoż wyroku stanowisko judykatury, aby uniknąć dodatkowych komplikacji, doradzałabym podjęcie uchwały w sprawie wyboru administratora i udzielenia zarządowi wspólnoty pełnomocnictwa do zawarcia umowy z administratorem.
    [/quote]
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    tradertrader Użytkownik
    edytowano listopada -1
    no to świetnie, pytanie bladego:
    blady : Czy aby wypowiedzieć umowę administratorowi musi być uchwała mieszkańców czy wystarczy decyzja zarządu?

    mamy zgodną odpowiedź:
    cTnt: podejmowanie uchwały w przedmiocie wypowiedzenia umowy o administrowanie nie jest konieczne. Wystarczy, że zarząd wspólnoty złoży administratorowi oświadczenie o wypowiedzeniu umowy. Proszę pamiętać, iż dla celów dowodowych/a często także warunków wynikających z samej umowy, wypowiedzenie najlepiej złożyć w formie pisemnej. Należy także zwrócić uwagę na konieczność zachowania terminów wypowiedzenia uregulowanych w umowie.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano września 2016
    Choc podejmowanie uchwały jak twierdzi cTnt nie jest konieczne , to znaczy nie jest zabronione, więc...
    [cite] cTnt:[/cite] Wybór nowego administratora, tutaj przydatne będzie orzeczenie Sądu Apelacyjnego w Białymstoku (wyrok z dnia 10.09.2002r., sygn. akt: I ACa 384/02). W wyroku tym ww. Sąd uznał, że wybór administratora to czynność przekraczająca zarząd zwykły nieruchomością.

    Mając na uwadze zaprezentowane w uzasadnieniu do tegoż wyroku stanowisko judykatury, aby uniknąć dodatkowych komplikacji, doradzałabym podjęcie uchwały w sprawie wyboru administratora i udzielenia zarządowi wspólnoty pełnomocnictwa do zawarcia umowy z administratorem.
    [/quote]
  • Opcje
    Ange-lisicaAnge-lisica Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kuba P: a kto to są "ci wszyscy" ?,
    zdesperowani członkowie zarządów? , którzy trzymają za twarz... wszystkich we wspólnocie.
    Ja nie jestem w Zarządzie.

    Jeszcze raz Wyrok Sądu Apelacyjnego w Białymstpku z dnia 10.09.2002 roku: http://www.zarzadca.pl/prawo/orzecznictwo-sadowe/657-i-aca-38402-wspolnota-mieszkaniowa-nie-stosuje-ustawy-o-zamowieniach-publicznych
  • Opcje
    tradertrader Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Choc podejmowanie uchwały jak twierdzi cTnt nie jest konieczne
    najważniejsze, że Ty też tak twierdzisz, że podejmowanie uchwały w przedmiocie wypowiedzenia umowy o administrowanie nie jest konieczne.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano września 2016
    Choć podejmowanie uchwały nie jest zabronione, więc...
    [cite] cTnt:[/cite] Wybór nowego administratora, tutaj przydatne będzie orzeczenie Sądu Apelacyjnego w Białymstoku (wyrok z dnia 10.09.2002r., sygn. akt: I ACa 384/02). W wyroku tym ww. Sąd uznał, że wybór administratora to czynność przekraczająca zarząd zwykły nieruchomością.

    Mając na uwadze zaprezentowane w uzasadnieniu do tegoż wyroku stanowisko judykatury, aby uniknąć dodatkowych komplikacji, doradzałabym podjęcie uchwały w sprawie wyboru administratora i udzielenia zarządowi wspólnoty pełnomocnictwa do zawarcia umowy z administratorem.
    [/quote]
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kuba P.
    Mój zarządca 18.1 zawarł umowe na zarządzanie sam z soba nie informujac o tresci tej umowy , ani o jej istnieniu włascicieli lokali. Zarzadza na podstawie takiej umowy. Czy uwazasz że zarzadza zgodnie z prawem czy nie ? . Bo ja uwazam ze tak.
  • Opcje
    tradertrader Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP, zgadzam się z Tobą, że podejmowanie uchwały w przedmiocie wypowiedzenia umowy o administrowanie nie jest konieczne.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano września 2016
    [cite] tajfun:[/cite] Mój zarządca 18.1 zawarł umowe na zarządzanie sam z soba nie informujac o tresci tej umowy , ani o jej istnieniu włascicieli lokali. Zarzadza na podstawie takiej umowy.

    Czy uwazasz że zarzadza zgodnie z prawem czy nie ? . Bo ja uważam ze tak.
    To co ja uważam, nikogo nie interesuje.
    ale Tobie odpowiem
    Jeżeli jest tak jak napisałeś, to dla mnie ta umowa jest nieważną . W takim przypadku właściciele lokali powinni wybrać swych przedstawicieli i udzielić im pełnomocnictwo na wykonanie tej czynności - Podpisanie umowy na zarządzanie.

    Natomiast jak został wybrany notarialnie to ma prawo do zarządzania, pomimo wadliwej umowy. Ma to zarządzanie wykonywać w oparciu o ustawę o własności lokali.
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano września 2016
    [cite] KubaP:[/cite]No i mamy zgodność , że ...
    [cite] cTnt:[/cite] Wybór nowego administratora, tutaj przydatne będzie orzeczenie Sądu Apelacyjnego w Białymstoku (wyrok z dnia 10.09.2002r., sygn. akt: I ACa 384/02). W wyroku tym ww. Sąd uznał, że wybór administratora to czynność przekraczająca zarząd zwykły nieruchomością.

    Mając na uwadze zaprezentowane w uzasadnieniu do tegoż wyroku stanowisko judykatury, aby uniknąć dodatkowych komplikacji, doradzałabym podjęcie uchwały w sprawie wyboru administratora i udzielenia zarządowi wspólnoty pełnomocnictwa do zawarcia umowy z administratorem.
    [/quote]
    No i co z tego.
    Jeśli w innej wspolnocie własciciele uznaja ( albo maja to w d...) ze podpisanie umowy z administratorem nie wymaga uchwaly włascicieli i nie zaskarżą tej procedury do sadu to umowa będzie obowiązywać , czy nie?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano września 2016
    [cite] tajfun:[/cite]No i co z tego.
    Jeśli w innej wspolnocie własciciele uznaja ( albo maja to w d...) ze podpisanie umowy z administratorem nie wymaga uchwaly włascicieli i nie zaskarżą tej procedury do sądu to umowa będzie obowiązywać , czy nie?
    a no nic.
    - Każdy jest kowalem swego życia .. właściciele lokali / członkowie zarządu to są ludzie dorośli , mają rozum, nie są upośledzeni - to ich wybór ... ale na końcu za wszystkie "wybryki i fanaberie" związane ze wspólnotą zapłacą właściciele lokali.
    Pasuje Tobie takie rozwiązanie?

    Ot i wszystko.
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano września 2016
    [cite] KubaP:[/cite]
    [cite] tajfun:[/cite] Mój zarządca 18.1 zawarł umowe na zarządzanie sam z soba nie informujac o tresci tej umowy , ani o jej istnieniu włascicieli lokali. Zarzadza na podstawie takiej umowy.

    Czy uwazasz że zarzadza zgodnie z prawem czy nie ? . Bo ja uważam ze tak.
    To co ja uważam, nikogo nie interesuje.
    ale Tobie odpowiem
    Jeżeli jest tak jak napisałeś, to dla mnie ta umowa jest nieważną . W takim przypadku właściciele lokali powinni wybrać swych przedstawicieli i udzielić im pełnomocnictwo na wykonanie tej czynności - Podpisanie umowy na zarządzanie.

    Natomiast jak został wybrany notarialnie to ma prawo do zarządzania, pomimo wadliwej umowy. Ma to zarządzanie wykonywać w oparciu o ustawę o własności lokali.
    1.Ja nie pytalem czy taka umowa jest ważna, czy nie wazna . Tylko czy zarządzanie jest zgodne z prawem.. A to jest coś innego.
    Ty i ..ja także uważam ( przypuszczam) że ta umowa obarczona jest wadami prawnymi. Ale to może stwierdzić tylko sąd , a nie Ty czy ja.Nasze zdanie sie tu nie liczy
    Dopóki sąd nie stwierdzi jej niewazności umowa taka funkcjonuje . Dlatego napisalem że zarządca zarządza zgodnie z prawem
    Dokładniej można powiedzieć tak: Zarządzca zarzadza zgodnie z prawem na podstawie umowy której sąd nie zakwestionowal , mimo tego że Kuba i Tajfun uznali ją za nieważną..
    I tak samo jest z zakresem zwykłego i " nie zwyklego " zarządu.

    Nowy doklejony: 24.09.16 17:40
    [cite] KubaP:[/cite]
    [cite] tajfun:[/cite]No i co z tego.
    Jeśli w innej wspolnocie własciciele uznaja ( albo maja to w d...) ze podpisanie umowy z administratorem nie wymaga uchwaly włascicieli i nie zaskarżą tej procedury do sądu to umowa będzie obowiązywać , czy nie?
    a no nic.
    - Każdy jest kowalem swego życia .. właściciele lokali / członkowie zarządu to są ludzie dorośli , mają rozum, nie są upośledzeni - to ich wybór ... ale na końcu za wszystkie "wybryki i fanaberie" związane ze wspólnotą zapłacą właściciele lokali.
    Pasuje Tobie takie rozwiązanie?

    Ot i wszystko.
    My już płacimy.
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano września 2016
    Kuba P
    (...) . Ja tobie udzieliłem poprawnej odpowiedzi , Ty nawet nie przeczytałeś tego ze zrozumiem .
    Przepraszam .Nie wiem o jakiej odpowiedzi piszesz . Możesz ja jeszcze raz powtórzyc lub wskazać..
    Komentarz edytowany admin
  • Opcje
    Ange-lisicaAnge-lisica Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tajfun do Kuby P: Przepraszam .Nie wiem o jakiej odpowiedzi piszesz . Możesz ja jeszcze raz powtórzyc lub wskazać..
    Tajfun, a Ty wciąż przepraszasz, że żyjesz. To nie moja sprawa, ale Kuba zaczyna Tobą pomiatać, a Ty nadal przepraszasz. Weź się w garść człowieku. Obudź się Tajfun, bo zginiesz marnie. Od Kuby niczego się nie dowiesz, on chce tylko nad Tobą górować, o to mu chodzi Tajfun. Czemu chcesz dać mu tę satysfakcję?

    Pozdrawiam Tajfun i dobranoc.
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ?
  • Opcje
    bladyblady Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kurde sprawa się skomplikowała ale w umowie jest tylko taki zpais:
    "Każdej ze stron przysługuje 3-y miesięczny okres wypowiedzenia ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego."
    więc tymbardziej wydaje się że uchwała nie jest potrzebna.
  • Opcje
    Ange-lisicaAnge-lisica Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Blady:
    "Każdej ze stron przysługuje 3-y miesięczny okres wypowiedzenia ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego."
    więc tym bardziej wydaje się że uchwała nie jest potrzebna.
    Tak trzymaj Blady i nie puszczaj :wink:
    A gdy będziesz podpisywał nową umowę z nowym administratorem, to okres wypowiedzenia daj 1-miesięczny. Jeden miesiąc to i-tak długi czas na ewentualne nowe męczarnie z niechcianym adminem.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] wp44:[/cite]
    cTnt: Sąd uznał, że wybór administratora to czynność przekraczająca zarząd zwykły nieruchomością
    Sąd apelacyjny w Białymstoku tak uznał, a sąd apelacyjny w Koziej Wólce zapewne uzna wprost przeciwnie. W mojej opinii nie ma żadnego uzasadnienia dla stwierdzenia, że wybór administratora jest czynnością przekraczającą zarząd zwykły nieruchomością. Podobnie, jak nie będzie czynnością przekraczającą zarząd zwykły wybór przez zarząd dozorcy, albo sprzątaczki.

    Masz rację. Nie mniej jednak, nie jesteś w stanie przewidzieć jaki zapadłby werdykt, gdyby sprawa trafiła do sądu. W tej sytuacji, mając na uwadze rozbieżności w orzecznictwie, lepiej założyć wariant dalej idący, czyli nadinterpretację przepisów zaprezentowaną przez białostocką apelację i podjąć taką uchwałę.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zgadzam się z Tobą, Zarządca. Tak nakazuje roztropność. Tyle, że w tej konkretnej sytuacji, w jakiej jest Blady:
    Problem polega na tym że mieszkańcy się niczym nie interesują i jak chcemy teraz zmienić administratora to jest problem żeby chodzić po wszystkich i zbierać podpisy każdy dostał pismo wyjaśniające czemu chcemy zmienić i nie było odzewu
    o jakim podejmowaniu uchwały możemy mówić? Nadmienię, że to jest typowy obrazek z 90 % wspólnot mieszkaniowych. Gdyby się trzymać sztywno tej zasady, to administrator byłby praktycznie nieodwołalny, bo dopóki nie zrobi grubego przekrętu, który właściciele odczują bezpośrednio w portfelach, to ten obrazek się nie zmieni.
    Ange-lisica: gdy będziesz podpisywał nową umowę z nowym administratorem, to okres wypowiedzenia daj 1-miesięczny. Jeden miesiąc to i-tak długi czas na ewentualne nowe męczarnie z niechcianym adminem.
    Równie dobrze można stwierdzić: okres wypowiedzenia daj 1-tygodniowy, bo jeden tydzień to i tak długi czas na ewentualne nowe męczarnie z niechcianym adminem.

    To nie Blady będzie dawał termin, tylko strony będą uzgadniać termin. Taki mały niuans. Jak zdążyłem przez ostatnie lata zauważyć, okres wypowiedzenia 3-miesięczny, to jest raczej standard. Nie chodzi tu najczęściej o jedną osobę, lecz o cały szereg zależności, czy zobowiązań. Częstą praktyką jest, że administrator, to nie osoba, lecz firma, która w pakiecie dostarcza również usługi utrzymania czystości, pielęgnacji zieleni, serwis techniczny itp. Jest zatem co zamykać w przypadku zakończenia umowy. W razie wypowiedzenia dla administratora, ten również musi czasami wypowiedzieć parę umów.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Blady jest w takiej sytuacji, że jego administrator się uparł, chce uchwałę i koniec a jak nie dostanie, to będzie pewnie robił problemy.

    Jeżeli został wybrany uchwałą, to lepiej żeby była uchwała, jeżeli nie - składa się wypowiedzenie, potem zapewne będzie sprawa w sądzie o zapłatę, ponieważ administrator stwierdzi, że wypowiedzenie wobec braku uchwały było nieskuteczne.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano września 2016
    [cite] WP44:[/cite]Jak zdążyłem przez ostatnie lata zauważyć, okres wypowiedzenia 3-miesięczny, to jest raczej standard.
    Nie chodzi tu najczęściej o jedną osobę, lecz o cały szereg zależności, czy zobowiązań.
    [cite] Ange-lisica:[/cite]A gdy będziesz podpisywał nową umowę z nowym administratorem, to okres wypowiedzenia daj 1-miesięczny.
    Żaden administrator (...) nie jest w stanie wykonać sprawozdania finansowego w 1 miesiąc, pouzgadniać salda z właścicielami lokali, itd.
    [cite] WP44:[/cite] Częstą praktyką jest, że administrator, to nie osoba, lecz firma, która w pakiecie dostarcza również usługi utrzymania czystości, pielęgnacji zieleni, serwis techniczny itp.
    Taki model, że zarządca/ administrator ma kilka usług wobec wspólnoty jest już na wymarciu. Jest to z przyczyn ekonomicznych dla niego nieopłacane.
    Zazwyczaj się ogranicza do administrowania NW i prowadzenia pozaksięgowej ewidencji należności i kosztów Wspólnoty.
    [cite] WP44:[/cite] o jakim podejmowaniu uchwały możemy mówić?
    Nadmienię, że to jest typowy obrazek z 90 % wspólnot mieszkaniowych. Gdyby się trzymać sztywno tej zasady, to administrator byłby praktycznie nieodwołalny
    Nie jest to prawdą i wcale nie musi być grubego przekrętu aby zmienić Administratora.
    Administratorzy się zmieniają, jeżeli zarzuty stawiane przez Członków Zarządu mają potwierdzenie w realu, bo nie zawsze za wszytko jest On winien

    Administrator, który nie dysponuje środkami finansowymi WM , nie podejmuje ostatecznej decyzji, nie powinien być karany za niechlujstwo Zarządu WM.
    Częste zmiany( 2-3 razy w roku) administratora szkodzą ogółowi właścicieli lokali.
    Komentarz edytowany admin
  • Opcje
    Ange-lisicaAnge-lisica Użytkownik
    edytowano września 2016
    Ange-lisica: gdy będziesz podpisywał nową umowę z nowym administratorem, to okres wypowiedzenia daj 1-miesięczny. Jeden miesiąc to i-tak długi czas na ewentualne nowe męczarnie z niechcianym adminem.

    Wp44: Równie dobrze można stwierdzić: okres wypowiedzenia daj 1-tygodniowy, bo jeden tydzień to i tak długi czas na ewentualne nowe męczarnie z niechcianym adminem.

    Wp44: Jak zdążyłem przez ostatnie lata zauważyć, okres wypowiedzenia 3-miesięczny, to jest raczej standard.
    Ok, nie upieram się, że to musi być 1 miesiąc. 3 miesiące to uczciwy termin.
  • Opcje
    tradertrader Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Blady, finanse roczne są rozliczane do 31 marca roku następnego, więc jak administrator dostanie wypowiedzenie teraz to zapomnij, że będzie robił jakikolwiek bilans finansowy za okres swojego administrowania.
    To będzie już na głowie nowego administratora, żeby rozliczyć cały rok.
    W pierwszej kolejności i przed wypowiedzeniem umowy wycofajcie pełnomocnictwo dla administratora tak żeby nie mógł samodzielnie bez zgody zarządu dokonywać przelewów z konta bankowego wspólnoty.
  • Opcje
    blazejhblazejh Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Można zrobić sprawozdanie finansowe w środku roku, ale oczywiście w jeden miesiąc się nie da.
    Nie w dużej wspólnocie.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano września 2016
    [cite] trader:[/cite]Blady, finanse roczne są rozliczane do 31 marca roku następnego, więc jak administrator dostanie wypowiedzenie teraz to zapomnij, że będzie robił jakikolwiek bilans finansowy za okres swojego administrowania.
    To będzie już na głowie nowego administratora, żeby rozliczyć cały rok.
    Ustępujący administrator powinien wykonać sprawozdanie finansowe za okres kiedy prowadził pozaksięgową ewidencje przychodów i wydatków Wspólnoty.
    Po tym się poznaje profesjonalistę.
    Dla nowego Administratora będzie to "Bilans Otwarcia" zapisów w pozaksięgowej ewidencji.

    [cite] trader:[/cite] W pierwszej kolejności i przed wypowiedzeniem umowy wycofajcie pełnomocnictwo dla administratora tak żeby nie mógł samodzielnie bez zgody zarządu dokonywać przelewów z konta bankowego wspólnoty.
    Administrator nigdy nie powinien mieć podpisu finansowego uwalniającego środki z konta Wspólnoty . Tylko podpis członka Zarządu może takie środki uwolnić ( np jeden podpis ze strony administratora , drugi członka Zarządu)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.