Rozliczenie mediów

2»

Komentarze

  • Opcje
    gabgab Użytkownik
    edytowano marca 2019
    y ty masz do mnie jakies pretensje
    Skądże. Nie traktuj tego osobiście.

    Postawiłeś nieprawdziwa tezę, że:
    Przeciez wspolnota nie jest osobą odpowiedzialna za rozliczenie mediów.

    Jeżeli nie ma indywidualnych umów, to jest.

    Jest "przymusowym pośrednikiem" , jak to sąd określił w jednym z orzeczeń.

    Przykłady, które podałem obalają twoja tezę, że wody tak łatwo nie odcinają. Odcinają. I nie ma znaczenia czy to budynek prywatny należący do jednego właściciela czy budynek, gdzie jest wspólnota. Czy są wodomierze w lokalach czy nie.
    Nie jestem zarzadcą , ani członkiem zarządu . Jak nim będę to sie będę martwił
    Zła postawa.
    uwl
    Art
    . 27. Każdy właściciel lokalu ma prawo i [u]obowiązek współdziałania w zarządzie nieruchomością wspólną[/u]. Nie uchybia to jednak przepisom art. 21 ust. 1 i art. 22 ust
    
    
    
    .
    Gdyby mieszkania były opomiarowane tak ja w mojej wspolnocie można by było odciąć wode dłużnikom.
    Kolejny raz piszesz nieprawdę.
    Samo opomiarowanie nie wystarczy. Potrzebne są indywidualne umowy z wodociągami. Wodociągi nie odetną wody podmiotom , z którymi nie mają umowy. Gdybyś choć raz taką umowę przeczytał, to może by dotarło.

    A wspólnota nie może odciąć wody dłużnikowi, mimo że on nie płaci.
    Nie tak dawno wprowadzono do kodeksu karnego art. 191 par. 1a.
    Art. 191. § 1. Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
    
     § 1a. Tej samej karze podlega, kto w celu określonym w § 1 stosuje przemoc innego rodzaju uporczywie lub[u] w sposób istotnie utrudniający innej osobie korzystanie z zajmowanego lokalu mieszkalnego[/u].
    
     § 2. Jeżeli sprawca działa w sposób określony w § 1 [u]w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności[/u], podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
    
    § 3. Ściganie przestępstwa określonego w § 1a następuje na wniosek pokrzywdzonego
    
    
    
    skąd wy jesteście tacy pewni że w nowych dużych wspólnotach , opomiarowanych dostawca odetnie wodę setce właścicieli którzy płacą jak można odciąć 12 którzy nie płacą

    Przerabiałem to na własnej skórze. Jako właściciel lokalu, członek zarządu, pełnomocnik właścicieli. Przerabiałem w kilku miastach.

    Nowy doklejony: 29.03.19 05:16
    Tylko trzeba ruszyc tyłek i to załatwić

    No to rusz i załatw. Daj się wybrać do zarządu i załatw. Pokaż, że potrafisz.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.