Wątek techniczny, zmiany i nowości na forum forum.zarzadca.pl

LuizaLuiza Użytkownik
edytowano grudnia 2009 w O Forum
Drodzy Użytkownicy,

Chciałbym tym króciutkim postem zainicjować nowy wątek i poświęcić go głównie rozwojowi, zmianom technicznym oraz wszelkim nowościom funkcjonalnym, jakie mają miejsce na naszym forum.
Chciałbym również prosić o opinie na temat działania forum oraz o propozycje przyszłych rozwiązań, jakie mogą zapewnić nam lepsze korzystanie z tablicy dyskusyjnej.

Serdecznie zapraszam do dyskusji. Zachęcam do udziału, śmiałego wyrażania opinii oraz nakreślania potrzeb.
«13

Komentarze

  • Opcje
    LuizaLuiza Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jak już pewnie zostało zauważone, nasze forum od niedawna posiada nową opcję "wybierz avatar z listy". Znajduje się ona w Profilu i za jej pomocą każda osoba może ustawić obrazek obok loginu wg własnych preferencji.

    avatary.png

    Serdecznie zachęcam do zmiany avatara przede wszystkim osoby, które jeszcze nie mają żadnej ikonki obok własnego loginu.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zachęcony zaproszeniem, śmiało zgłaszam propozycję: poproszę o emotikony (ikony emocji, tak zwane "buźki").
    Dyskusja w trybie tekstowym, bez kontaktu osobistego z rozmówcą, czasami rodzi nieporozumienia. Podkreślenie nastroju dyskutanta ikoną ułatwia zrozumienie jego intencji. Poza tym ubarwia forum...
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Proponuję, wzorem innych for, żeby zlikwidować trwającą nieskończenie możliwość edycji własnych wpisów, pozostawiając ją tylko przez określony czas, np. 1 godzinę po napisaniu, względnie do czasu opublikowania następnego wpisu.
  • Opcje
    LuizaLuiza Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Owner, dzięki za sugestie. Rzeczywiście brakuje ekspresji w wątkach. Zaraz wgram zestaw emotek.
    Czajnik, czy możesz rozwinąć temat? Czy użytkownicy rzeczywiście edytują swoje przeszłe posty, zaburza to pracę w wątku? Nie ukrywam, że czasowe wyłączenie z edycji wpisów jest dla mnie nowością. Zastanawiam się czy nie będzie to kłopotliwe.

    Bardzo proszę resztę osób przeglądających wątek o zdanie na temat blokady własnych wpisów.
  • Opcje
    prezesprezes Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Sądzę,że pomysł z likwidacją własnych wpisów nie jest dobry.Czasem trzeba wrócić do tego,co się kiedyś napisało.
  • Opcje
    LuizaLuiza Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Owner, są emoty, proszę o komentarz :beard:
  • Opcje
    wwwinylwwwinyl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jak dla mnie aż nadto. Jestem już na tyle stary, że wystarczy mi parę...
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano grudnia 2009
    [cite] EUzarzadca:[/cite]Owner, są emoty, proszę o komentarz :beard:
    I o to chodziło! :bigsmile:
  • Opcje
    LuizaLuiza Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Fajnie :) Cieszę się, że emoty wpadły w Wasz gust :thumbup:
    Czajnik, a może wykonać takie działania do określonej grupy, np. nowe osoby z ilością postów x. Co więcej. Zamiast blokowania, zastosować historię zmian edycji. Innymi słowy, ktoś zmienia swój wpis, a po zapisie, jest stary i edytowany nowy.
  • Opcje
    LuizaLuiza Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Bardzo proszę o uwagę. Dziś w nocy techniczne mechanizmy naszego forum uległy zmianie. Wymienione zostały biblioteki programistyczne, których zadaniem jest obsługa zdarzeń nie wymagających odświeżania stron. Mimo tej zaawansowanej definicji aktualizacja była czysto techniczna, a jej efekty nie są związane ze zmianą wyglądu lub pojawieniem się nowych funkcjonalności.

    Bardzo proszę o permanentne odświeżenie przeglądarek, jeśli jakieś elementy na siebie nachodzą lub są źle wyświetlane.
    Użytkownicy Firefoxa mogą odświeżyć przeglądarkę poprzez użycie klawiszy Ctrl + Shift + r, użytkownicy opery lub Internet Explorera (IE) używając Ctrl + r. Najlepiej odświeżać kilka razy, aż do skutku.
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] EUzarzadca:[/cite]a może wykonać takie działania do określonej grupy, np. nowe osoby z ilością postów x. Co więcej. Zamiast blokowania, zastosować historię zmian edycji. Innymi słowy, ktoś zmienia swój wpis, a po zapisie, jest stary i edytowany nowy.
    Nie mam przekonania co do adresowania tej, czy innej funkcji tylko do określonej grupy, natomiast pomysł z historią zmian uważam za doskonały.

    Ponadto, brakuje mi cytowania tylko wybranych elementów cudzych wypowiedzi (albo nie znalazłem narzędzia) za pomocą jednego kliknięcia. Wydaje mi się, że obok linka "cytuj" powinien znaleźć się drugi - "cytuj zaznaczony tekst", "cytuj zaznaczenie", "cytuj wybrany tekst" lub podobne (nazwa linka to sprawa wtórna).
  • Opcje
    Jarek69Jarek69 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] EUzarzadca:[/cite] Zamiast blokowania, zastosować historię zmian edycji. Innymi słowy, ktoś zmienia swój wpis, a po zapisie, jest stary i edytowany nowy.
    Jeżeli po drobnych zmianach w edycji tekstu (typu błędy, literówki itp) ma być widoczny stary i nowy tekst to czy dany post podwoi się?
    Nie wiem czy to jest dobry pomysł jeśli miałoby to działać w taki sposób.
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie musi być od razu podwojony. Wystarczy, że będzie historia edycji. Literówki, czy błędy, to nie jest problem. Chodzi o zmiany merytoryczne w treści. Przyznasz chyba Jarek, że głupio wygląda wpis, który nie wiadomo, do czego się odnosi, bo jakiś wcześniejszy wpis, do którego ten nawiązywał, został właśnie skasowany lub zmieniony? Takie przypadki dyskusji znam z doświadczenia na innych forach, dlatego zasugerowałem modyfikację.
  • Opcje
    LuizaLuiza Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jarek: Wyświetlany będzie zawsze aktualny post, dojdzie możliwość wyświetlania historii edycji.
    Czajnik: Cytowanie wybranych elementów cudzych wypowiedzi można realizować poprzez funkcje BBCode. W polu odpowiedzi po zaznaczeniu cytowanego fragmentu wypowiedzi klikasz raz na ikonkę "Cytat" lub "Cytat 2".

    BBCode.PNG
    - ikonka "Cytat" - niebieskie pole cytatu
    
    
    - ikonka "Cytat 2" - żółte pole cytatu

    Czy to miałeś na myśli? Czajnik, czy mógłbyś podać linki do for, w których blokują edycje wpisów?
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano stycznia 2010
    Hm... Nie jestem przekonany, czy to miałem na myśli, ale to drobna sprawa. Tak, czy inaczej, dzięki za wyjaśnienie.

    Co do linków - chyba dobrym przykładem jest forum budowlane (www.forumbudowlane.pl), względnie forum muratora (www.forum.murator.pl).
    Inny przykład, to forum wspólnot mieszkaniowych na gazeta.pl, z tym, że tam jest taki problem, że nic nie można edytować we własnym zakresie, nawet tuż po wysłaniu wpisu. To jednak chyba przegięcie w drugą stronę.

    Pozdrawiam.
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    EU Zarządco, wracając do mojej sugestii w temacie blokowania edycji, przyznasz chyba, że np. poniżej przywołany wątek wygląda nieco głupio?

    https://forum.zarzadca.pl/discussion/478/balkonbalustrady/#Item_2
  • Opcje
    LuizaLuiza Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czajnik: Dziękuję za uwagi, będziemy wdrażać nową funkcjonalność edycji historii.
    Zobaczymy jak się sprawdza w praktyce i czy spotka się z akceptacją użytkowników.
  • Opcje
    prezesprezes Użytkownik
    edytowano listopada -1
    EUzarządco ! jeśli wprowadziłeś możliwość wyboru "znaku rozpoznawczego" uczestnika forum,to inna osoba nie powinna mieć możliwości posługiwania się tym samym znakiem a tu widzę,że mój symbol został powielony.Moim zdaniem powinna być informacja,że ten znak jest już wykorzystywany i należy wybrać inny.Jakby nie było,to jednak ja pierwszy wybrałem "gościa w garniturze".Pozdrawiam - "prezes".
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano stycznia 2010
    [cite] prezes:[/cite]a tu widzę,że mój symbol został powielony.
    To nie jest Twój symbol.
    [cite]prezes:[/cite]ja pierwszy wybrałem "gościa w garniturze"
    Zawsze możesz zmienić na gościa w dresie, o ile jest taki.

    Pozdrawiam.
  • Opcje
    wwwinylwwwinyl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Prezesie założyłeś na siebie darmowe ubranie z taśmy produkcyjnej i dziwisz się, że inni też takie noszą.
    Jeśli chcesz mieć oryginalne jakie np. nosi czajnik5 ,to uszyj sobie sam.

    Ponadto ogólnodostępnych awatarów jest 60, a użytkowników 750. W końcu braknie...
  • Opcje
    LuizaLuiza Użytkownik
    edytowano stycznia 2010
    Do dyspozycji mamy 60 avatarów.
    Własny avatar można wgrać samodzielnie za pomocą zakładki PROFIL /Wgraj Avatar

    wgrajAV.png
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] wwwinyl:[/cite]Jeśli chcesz mieć oryginalne jakie np. nosi czajnik5 ,to uszyj sobie sam.
    Ten avatar to też taśmowa produkcja - jest na liście "ogólnodostępnych".
    Edycja własnych wpisów powinna być dostępna przynajmniej przez jakiś czas (np. 30 minut), żeby można było poprawić ewentualne literówki, błędy itp. W przeciwnym razie poprawki będą wpisywane w kolejnych postach jako erraty, które nie wniosą niczego nowego do meritum, a tylko zabiorą miejsce na forum i czas czytającym.
  • Opcje
    prezesprezes Użytkownik
    edytowano listopada -1
    czajnik5 i wwwinyl - myślałem,że stać Was na więcej !! wwwinyl- jeśli nie zauważyłeś,to czajnik wcale sam sobie ubranka nie uszył,tylko tak jak ja wziął z "półki".Najłatwiej komuś przypiąć łatkę,prawda?
  • Opcje
    LuizaLuiza Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Prezesie: otwórz swoją pocztę mailową :wink:
  • Opcje
    prezesprezes Użytkownik
    edytowano listopada -1
    EUzarządco - dzięki. Nie to,żebym się czepiał ale tak sobie pomyślałem,że taki symbol przy nicku pozwala na szybsze zidentyfikowanie rozmówcy.(jest to dobry pomysł)
  • Opcje
    wwwinylwwwinyl Użytkownik
    edytowano stycznia 2010
    Ani mi do głowy nie przyszło, że taki fajny czajnik się trafił wśród ogólnodostępnych.
    Mój jest na pewno oryginalny.
    Prezesie nie przypinam Ci łatki i nie miałem takiego zamiaru, ale nie wyobrażam sobie, żeby forum miało zabezpieczać i wymyslać nowe awatary dla kolejnych członków. Jeszcze do tego tak, aby mieli wybór.
    Zmiana awataru na inny ogólnodostępny nie załatwia tematu - zawsze się może zalogować ktoś nowy i sobie upatrzy taki już istniejący u kogoś.
    Indywidualizacja wizualizacji rozmówcy jest zawsze dobrym pomysłem, ale nie może być to przerzucone na serwis.
    We wszystkich forach każdy może dołożyć sobie jakikolwiek chce awatar, a jak tego nie zrobi to ma puste miejsce, ale każdy sobie samemu tworzy ten awatar i ograniczają go tylko cenzura i możliwości techniczne.
    Jeśli się prezesie czujesz urażony, to przepraszam.
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano stycznia 2010
    [cite] wwwinyl:[/cite]Ani mi do głowy nie przyszło, że taki fajny czajnik się trafił wśród ogólnodostępnych.
    Nio właśnie i...... nawet mnie w plecki grzeje. :wink:
    Tylko nie wiem, czy jeszcze będzie po napisaniu tego postu???? :bigsmile:


    No i jest tak, jak myślałam..... Niestety, już nie grzeje. :sad:
    Teraz MirekL ma ciepełko i prezes oczywiście też - chyba w ramach rekompensaty. :sad:
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Najdroższa Haneczko, ogrzewanie plecków czajnikiem może być ryzykowne ze względu na parę. Ja sugerowałbym do tego celu termofor, a jeśli już czajnik, to tylko czajnik5. To jest bezpieczne.

    Pozdrawiam.
  • Opcje
    prezesprezes Użytkownik
    edytowano listopada -1
    wwwinyl - bez przesady,za co miałbym się obrażać?!Jestem bardzo zadowolony z mojego obecnego "wyglądu".Okazałem po prostu swoje zdziwienie,gdy na stronie głównej zobaczyłem,że ten sam znak,którego używam jest przypisany do jeszcze kogos. Wiesz wwwinyl,Twój znak firmowy jest bardzo oryginalny,tak samo czajnik5.Sądzę,że EUzarządca "dobierał" avatary również pod kątem "nicków" uczestników forum.Chyba się nie mylę?Pozdrawiam!
  • Opcje
    wwwinylwwwinyl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Mój jest naprawdę mój. Przyniosłem go ze sobą. :bigsmile:
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Chociaż mój znaczek jest bardzo fajny, to trochę mi wstyd, że skorzystałem z gotowca. Biegnę do krawca. Jeśli dzisiaj weźmie miarę, to może jutro, najdalej pojutrze nowy garnitur będzie uszyty.

    Pozdrawiam.
  • Opcje
    LuizaLuiza Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Hm.. a nie podoba Ci się ten znaczek?
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Bardzo mi się podoba. Właśnie poeksperymentowałem z różnymi czajniczkami i stwierdziłem, że powrócę do gotowca.
    Pozdrawiam.
  • Opcje
    LuizaLuiza Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Uff..
  • Opcje
    prezesprezes Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Rzeczywiście wwwinyl,sorki ale w tym gąszczu..... sądziłem ,że Twoj jest również :)aż sprawdziłem...
  • Opcje
    wwwinylwwwinyl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czajnik jest piękny. Co najwyżej mógłby (ale niekoniecznie) dodatkowo mieć nr 5.
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano stycznia 2010
    [cite] czajnik5:[/cite]Najdroższa Haneczko,.
    Miły czajniku5 widzę oraz czuję, iż opcja ogrzewania i dostarczania ciepełka została już włączona. :smile:
    [cite] czajnik5:[/cite] ogrzewanie plecków czajnikiem może być ryzykowne ze względu na parę.
    Posiadłam już odruch Pawłowa, więc samo słowo czajnik (nawet jak jest bez 5), zawsze i wszędzie, w pierwszej kolejności kojarzy mi się z Twoim nickiem i avatarem. :tongue:
    [cite] czajnik5:[/cite] Ja sugerowałbym do tego celu termofor,.
    Tylko powiedz mi, jak ten termofor umieścić na stronie wśród informacyjnych ikonek/avatarów z najaktywniejszymi w miesiącu??? :bigsmile:
    A tak, od czasu do czasu mam na pleckach czerwony czajniczek....
    [cite] czajnik5:[/cite] a jeśli już czajnik, to tylko czajnik5. To jest bezpieczne.
    Czajnik z 5 jest jeszcze bardziej energetyczny niż sam czajnik w czerwieni, chociaż 5 jest liczbą dodająca energii, ma w sobie też negatywną siłę niszczącą.
    Niestety nie znam powodów wyboru 5, ale - jeśli mogę coś podpowiedzieć - liczba 6 jest zdecydowanie bardziej pozytywna i opiekuńcza. :wink:

    Pozdrawiam.
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Hej!

    Nawet mi się spodobało z tą "negatywną siłą niszczącą" : ). Pamiętajmy jednak, że każdą, absolutnie każdą negatywną siłę niszczącą można niewielkim wysiłkiem obrócić w pozytywną siłę budującą. To tylko kwestia znalezienia odpowiedniego przełożenia i punktu podparcia.

    EU Zarządco!!! Użytkownicy się skarżą, że nie ma avatara z termoforem. Proszę coś z tym zrobić!

    Pozdrawiam.
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano stycznia 2010
    [cite] czajnik5:[/cite]
    Pamiętajmy jednak, że każdą, absolutnie każdą negatywną siłę niszczącą można niewielkim wysiłkiem obrócić w pozytywną siłę budującą. To tylko kwestia znalezienia odpowiedniego przełożenia i punktu podparcia.
    Właśnie, najbardziej chodzi o tę kwestię znalezienia. Ona z reguły wymaga znacznie więcej wysiłku, czasu i poszukiwań niż samo dokonanie pozytywnych zmian.
    [cite] czajnik5:[/cite]
    EU Zarządco!!! Użytkownicy się skarżą, że nie ma avatara z termoforem. Proszę coś z tym zrobić!.
    To chyba jakieś nieporozumienie. :)
    Nie zauważyłam, aby ktokolwiek tutaj skarżył się z tego powodu, przynajmniej nie ja.
    Jednak sama propozycja zamiany ciepełka od czajniczka, na termoforek nie okazała się pozytywną siłą budującą. :)
    Komentarz edytowany Haneczka
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To chyba jednak porozumienie. Ja się skarżyłem z tego powodu.

    : ).
  • Opcje
    LuizaLuiza Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Drodzy użytkownicy
    Doszły 2 nowe avatary "w krawatach"
    Oto aktualna lista

    avatary2.png
  • Opcje
    LuizaLuiza Użytkownik
    edytowano lutego 2010
    Drodzy Użytkownicy,

    W dniu dzisiejszym wdrożyliśmy sugerowaną przez Państwa historię edycji postów.
    Edycja własnych wpisów na starych zasadach (bez zapisywania zmian) będzie dostępna przez 1 godzinę - czas na usunięcie ewentualnych literówek i innych błędów.
    Wszelkie zmiany w treści postu po tym czasie spowodują zapisanie poprzedniej treści, która dostępna będzie w linku "Wyświetl historię" danego postu.

    W linku poniżej przykładowy zapis historii postu edytowanego po upływie jednej godziny.
    Komentarz edytowany Luiza
  • Opcje
    LuizaLuiza Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Test emotek :boogie: wstawianych :smile: w tekście. :smoking:

    termoforek nie okazała się pozytywną siłą
    Test wstawiania selektywnego.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    U mnie nie działa.
    Ani jedno, ani drugie...
    Cytowanie selektywne nie daje żadnego rezultatu, emotki pojawiają się na końcu posta, jak przedtem.
  • Opcje
    LuizaLuiza Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Owner :shocked:, a teraz? :cry:
    ...
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    teraz
    Dużo lepiej! :bigsmile:
    Dzięki.
    Teraz forum będzie bardziej przyjazne użytkownikom.
    Przynajmniej w obsłudze. :smile:
  • Opcje
    LuizaLuiza Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Super :crazy:
    Cytuj selektywnie działa delikatnie inaczej pod przeglądarką IE, inaczej pod firefoxem.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    delikatnie
    IE informuje: "Zaznaczony tekst został wklejony do pola odpowiedzi".
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano lutego 2010
    No to ja też potestuję. :thumbup:
    Ekstra.
    Cytuj selektywnie działa
    I rzeczywiście.:thumbup:
    A czy jest możliwym aby zachowywał oryginalny format przy kopiowaniu? Tzn. podkreślenia, pogrubienia, kursywę?
    Ja tylko pytam - nie marudzę na zasadzie: daj palec...
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To ja też pomarudzę :tongue:
    Czy dałoby się cytować selektywnie z automatycznym podaniem autora cytowanego tekstu?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.