Wątek techniczny, zmiany i nowości na forum forum.zarzadca.pl

2

Komentarze

  • Opcje
    LuizaLuiza Użytkownik
    edytowano listopada -1
    a-z, w tym przypadku nie da rady, bo formatowanie jest niewidoczne dla zaznaczenia.
    owner, jest to możliwe, ale trudne w realizacji. Proponuję potestować jakiś czas i jeśli rzeczywiście "selektywne" bez autora będzie totalnie bezużyteczne, proszę o konkretne marudzenie :peace:
    Możesz wpierw klikać na zwykłe cytuj, wywalać niepotrzebny kontent jednym zaznaczeniem, a dalej selektywnie. Inne rozwiązanie to ta sama akcja co cycuj selektywnie, ale wstawiająca oddzielnie login autora.

    Co do informowania pod IE o wklejeniu tekstu. Gdy tego komunikatu nie będzie, nikt nie zauważy, że tekst został wklejony.
    Proponuję test na wytrzymałość. Ten kro pierwszy się wnerwi, proszę o ekspresje z diablimi emotami :devil::devil::devil:
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    cycuj selektywnie
    What? :shocked: :cool: :smile:
  • Opcje
    LuizaLuiza Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ciekawa lipterófka wyszła :shamed:
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy dałoby się pokazać nicki aktualnie zalogowanych użytkowników forum?
  • Opcje
    LuizaLuiza Użytkownik
    edytowano listopada -1
    użytkownicy online zapisani do realizacji:wink:
  • Opcje
    LuizaLuiza Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Szanowni użytkownicy

    Uruchomiliśmy nową zakładkę Ekspert Radzi https://forum.zarzadca.pl/ekspert_radzi w której umieszczamy odpowiedzi na pytania przygotowane przez specjalistów Lubuskiego Centrum Edukacji Samorządowej i Specjalistycznej.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Widziałem, dobry pomysł.
    A co z pokazywaniem użytkowników online?
  • Opcje
    LuizaLuiza Użytkownik
    edytowano listopada -1
    mamy jeszcze kilka wcześniejszych uwag od użytkowników do realizacji. Użytkownicy online nie są daleko.:wink:
    Red pen po tym nie przejedzie.:peace:
  • Opcje
    LuizaLuiza Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Owner, kto jest online specjalnie dla Ciebie.
    Bardzo proszę o zwrócenie uwagi na szybkość ładowania się forum, szczególnie renderowanie się strony z wątkami lub odpowiedzami.

    Że zapytam. :tooth: Jak działa wstawianie emotek w miejscu kursora?
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A ja sobie nie życzę, żeby użytkownik Owner sprawdzał, czy ja jestem on-line, czy off-line.
    Proszę dołożyć funkcjonalność, dzięki której będę mógł sobie ustawić opcję "ukryj moją obecność na forum"!!!

    (a może to już jest, tylko ja nie sprawdziłem?)

    Pozdrawiam.
  • Opcje
    prezesprezes Użytkownik
    edytowano lutego 2010
    :shocked: chiba działa...hi,hi
  • Opcje
    LuizaLuiza Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czajnik, w ustawieniach możesz wyłączyć swoją obecność na forum. :smoking:
    Dzięki Prezes :peace:
  • Opcje
    prezesprezes Użytkownik
    edytowano lutego 2010
    czemu piszecie mój nick przez duże "p"? hę? To jest tylko nick...nie tak jak Prezydent.
  • Opcje
    LuizaLuiza Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Hmmm, chyba z racji zwrotu personalnego.
    Mnie brakuje pogrubiania tekstu z pomocą klawiszy (Ctrl + b). :jumping:
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano lutego 2010
    [cite]Prezes[/cite]To jest tylko nick...
    Ale za to jaki nick! Aż się samo chce pisać przez duże "P".

    Pozdr.

    EU-Zarządco, dzięki za informację. Już się ukryłem.

    Pozdr.
  • Opcje
    LuizaLuiza Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Szanowni użytkownicy:
    Mamy dwie nowe kategorie: "tematy wolne", w których piszemy o wszystkim, co nie dotyczy tematyki Forum i "o forum", gdzie dzielimy się swoimi uwagami dotyczącymi jego funkcjonowania. Pozdrawiam
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy można udostępnić listę użytkowników? Wraz z możliwością przeszukiwania ich postów?
    Czasami pamięta się autora wpisu, ale nie tytuł wątku. W ten sposób łatwiej byłoby wyszukać potrzebne informacje.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano czerwca 2010
    Też bym chciała tak jak owner - klik w nick i wtedy w profilu
    Założone wątki: klik
    Liczba odpowiedzi: klik (pokazuje po 10 na stronie od najnowszego)
    A jakby jeszcze była możliwość szukania tylko w danym nicku, to już full wypas :bigsmile:
    A przy okazji. W szukaniu zaawansowanym są wątki lub odpowiedzi. Trochę trwało zanim się kapnęłam, że wątki, to tematy. Nie warto zmienić?
  • Opcje
    LuizaLuiza Użytkownik
    edytowano czerwca 2010
    Owner, koziorozka - na forum mamy dwie wyszukiwarki. Jedna to wyszukiwarka Google, która przeszukuje jednocześnie zarzadca.pl i forum forum.zarzadca.pl. Druga wyszukiwarka dostęna po zalogowaniu z tabu "szukaj" przeszukuje tylko forum https://forum.zarzadca.pl/search.php . Po prawej stronie "Wyszukiwarki Forum" dostępny jest link zaawansowane, które umożliwia szczegółowe wyszukiwanie wg tytułu wątku lub w dowolnej odpowiedzi. Dodatkowo dla obu opcji jest możliwość szukania tylko w danym nicku - pole wpisu "których autorem jest". Już po wpisaniu pierwszej litery nicku system automatycznie wyświetla listę autorów.
    Założone wątki: klik
    Liczba odpowiedzi: klik (pokazuje po 10 na stronie od najnowszego)
    koziorożka czy masz na myśli zakładkę "Moje blogi" w Profilu?

    Trochę trwało zanim się kapnęłam, że wątki, to tematy. Nie warto zmienić?
    słuszna uwaga, tak poprawimy:wink:
  • Opcje
    zofka11zofka11 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    to już wiem, dlaczego mi się obraz wieszał na forum...
    i choć nikt mi nie opisał z redakcji, to lektura tego wątku poprawiła mi (wielokrotnie humor ,,świtowy" :smile::) (no, i te kolory... te różowiutkie zakreślenia... :bigsmile:...) i mam swój awatar jupi! :bigsmile:
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano czerwca 2010
    Druga wyszukiwarka dostęna po zalogowaniu z tabu "szukaj" przeszukuje tylko forum
    Hmm, a nie daje ci do myślenia, że dwoje dość starych użytkowników tego nie wie?
    Wyszukiwarka googla powinna być NAD napisem Forum wspólnot i na guziku mieć "szukaj w portalu"
    Teraz google siedzi w środku forum i to jest mylące
    Profil i Statystyki przeniosłabym do lewego menu
    No, to sie pomądrzyłam - jak to doradca :wink:
  • Opcje
    LuizaLuiza Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zofka, dziękuję za maila. Trochę trwało zanim dotarł do mnie, ale pisząc od razu na forum@ będzie szybciej.

    Koziorozka, Funkcja "zaawansowane" wyszukiwania została przeniesiona bezpośrednio pod tytuł Wyszukiwarka Forum.
    W założeniu wyszukiwarka Googli miała zastąpić stary system, ale doszliśmy do wniosku, że niektóre funkcje zaawansowane wyszukiwania starego systemu są bardzo przydatne, jak te wyszukiwania treści w danym nicku. Uwaga: Aby zobaczyć zmiany niektóre przeglądarki wymagać będą odświeżenia strony - wybierz Widok / odśwież w swojej przeglądarce.

    Kontent Profilu i Statystyk nie zmieści się nam w lewym panelu:wink:
    Wkrótce udostępnimy też nowe funkcjonalności w serwisie forum.zarzadca.pl
  • Opcje
    LuizaLuiza Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W szukaniu zaawansowanym są wątki lub odpowiedzi. Trochę trwało zanim się kapnęłam, że wątki, to tematy. Nie warto zmienić?
    zmienione:peace:
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano czerwca 2010
    Funkcja "zaawansowane" wyszukiwania została przeniesiona bezpośrednio pod tytuł Wyszukiwarka Forum
    Ty tu rządzisz, ja tylko się wymądrzam na temat makiety strony głównej, bo akurat na makietach się znam.
    Nie masz na głównej czegoś takiego jak "wyszukiwarka forum".
    Wstawienie google między tytuł "Forum wspólnot mieszkaniowych" a "Wszystkie wątki " jest dla mnie mylące.
    Posłałam obrazek z propozycją na forum@zarzadca.pl :wink:;)
    Komentarz edytowany koziorozka
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W szukaniu zaawansowanym są wątki lub odpowiedzi. Trochę trwało zanim się kapnęłam, że wątki, to tematy. Nie warto zmienić?

    zmienione

    Nadal wszędzie są "wątki". A koziorozka chciała by były 'tematy". Przynajmniej tak rozumiem.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    koziorozka, ale jak zakładasz "nowy wątek", to wiesz, że chodzi o temat? :smile:
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    owner, lubię twoją dokładność, choć niektórzy mogliby ją nazwać inaczej ;)
    Pisałam tylko o zakładce "szukaj na forum"
    jest: wątki lub odpowiedzi
    ja proponuję: w tematach lub w odpowiedziach
    Wątek oznacza i temat, i odpowiedzi w tym temacie, więc obecna opozycja (lub ) jest myląca.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wątek oznacza i temat, i odpowiedzi w tym temacie,
    Nie. Co do zasady: wątek = temat.
    Dla mnie mylące jest określenie "temat", bo często się zdarza, że w jednym wątku toczą się dyskusje na różne tematy.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    często się zdarza, że w jednym wątku toczą się dyskusje na różne tematy.
    I właśnie o to chodzi, że TO wyszukiwanie nie odbywa się w wątku (bo na to jest opcja szukania w odpowiedzi), tylko w tematach -(wolisz tytułach? ) wątku
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    TO wyszukiwanie nie odbywa się w wątku (bo na to jest opcja szukania w odpowiedzi)
    Opcja "Odpowiedzi" daje Ci w wyniku listę wszystkich postów ze wszystkich wątków / tematów, w których to postach pojawiło się szukane słowo czy zwrot.
  • Opcje
    LuizaLuiza Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tak, co do zasady: tytuł wątku = temat. Zakładamy wątki, mamy listę wątków itd.
    Górny moduł wyszukiwania zaawansowanego wyszukuje tylko treść zawartą w samym tytule wątku i nie wyszukuje treści w odpowiedziach.
    czasami pamiętamy wątek po jego tytule.

    koziorozka: dzięki za maila.
    Funkcje wyszukiwania treści jednocześnie w tytułach i treści wątków jest realizowana przez wyszukiwarkę google. Oczywiście możemy uruchomić pola typu radio dla googli, aby wyszukiwanie realizowane było osobno dla portalu zarzadca.pl i osobno dla forum, wtedy w opcji Forum google wyrzuci jednocześnie wyniki tytułów wątków i odpowiedzi tylko dla forum.

    co do treści wewnętrznej wyszukiwarki forum przed zmianą treści

    było:
    Wyszukiwanie w tematach
    Znajdź wątki, których tematy zawierają

    teraz jest:
    Wyszukiwanie tytułów wątków
    Znajdź tytuły wątków, które zawierają

    Wydaje mi się, że nowa wersja jest bardziej czytelna, że szukanie dotyczy tylko treści w tytułach założonych wątków.
    Co o tym myślicie drodzy użytkownicy?
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    1) zmieniłeś tylko wyszukiwanie zaawansowane, a ja postuluję przede wszystkim zmianę prostego, bo to ono się najpierw pokazuje po kliku w zakładkę
    2) zaawansowane
    a) można szukać jednocześnie w tytułach i odpowiedziach? Jak tak, to większą przebudowę, scalenie bym zaproponowała
    b) ujednolicenie przypadku (gramatyka): Wyszukiwanie w tytułach (analogicznie jak masz - "w" odpowiedziach)
    c) niepotrzebne powtórzenia: Wyszukiwanie tytułów = Znajdź tytuły oraz Wyszukiwanie w odpowiedziach = Znajdź odpowiedzi, które zawierają
    Mniej tekstu = większa przejrzystość
  • Opcje
    LuizaLuiza Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ad 1. "proste" zmienione
    ad 2a. w "wyszukiwarce forum" nie można szukać jednocześnie w tytułach i odpowiedziach; albo w jednym, albo w drugim,
    2b gramatyka w "zaawansowane" poprawiona,
    2c zostawmy te opisy nad polem "input"; to potrzebne kierunkowskazy (przydają się te teksty).
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Taż ja sie tylko wymądrzam, ty tu rządzisz :bigsmile:
    Teraz w wyszukiwaniu zaawansowanym masz ten sam błąd, co na głównej forum = obcy wtręt
    Na głównej - google
    W wyszukiwarce zaawansowanej - "włącz proste"
    Grunt to konsekwencja? :tongue:
    I nie poprawiaj tego, bo ja następnego błędu graficznego się czepię - logo bezsensownego, bo niekonsekwentnego :wink:
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
  • Opcje
    LuizaLuiza Użytkownik
    edytowano listopada -1
    szkoda, że nie ma prive'a...
    a-z, czajnik pracujemy nad tym:peace:
  • Opcje
    LuizaLuiza Użytkownik
    edytowano czerwca 2010
    funkcjonalność gotowa:wink:


    https://forum.zarzadca.pl/uploads/images/PW.PNG
  • Opcje
    LuizaLuiza Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Aby skorzystać z tej funkcji należy w polu "Wyślij jako prywatną wiadomość" wpisać login (nazwę) użytkownika, do którego wiadomość jest kierowana.
    Wiadomości wysłane jako prywatne nie są widoczne dla pozostałych użytkowników.
    Wykorzystując tę funkcjonalność można utworzyć wątek, który będzie wyłącznie prywatny, co np. umożliwi właścicielom z danej wspólnoty porozumiewanie się na forum.
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    BIG THX
  • Opcje
    LuizaLuiza Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Z wątku: https://forum.zarzadca.pl/discussion/1447/przychodzi-nowy-na-forum/#Item_1
    [cite] a-z:[/cite]Opisuje jakiś tam problem i co słyszy w odpowiedzi?
    [cite] czajnik5:[/cite]No, może rzeczywiście to nie do końca ładnie, ale z drugiej strony, może to też jest dobry moment na to, żeby wspomnieć o konieczności utworzenia jakiegoś podrozdziału typu "FAQ", albo "Zanim zadasz pytanie, przeczytaj ABC...", lub coś w tym stylu.
    Może mamy tu do czynienia z sytuacją, której doświadcza wielu - przychodzi nowy na forum i zadaje pytanie, które padało już sto razy na forum.
  • Opcje
    LuizaLuiza Użytkownik
    edytowano czerwca 2010
    Uprzejmie informujemy, że uruchomiliśmy nową funkcjonalność – "Wiki baza treści wspólnot mieszkaniowych", w której zamieszczamy hasła dotyczące tematyki poruszanej na forum, z odwołaniem do przepisów i orzecznictwa.

    Z pewnością znajdziecie wiele zastosowań narzędzia i silnika Wiki. To na pewno dobre narzędzie i miejsce do umieszczenia tematyki, która wielokrotnie przewija się na forum. Jednak zanim zaczniecie tworzyć i edytować, proszę zapoznać się z pomocą i zasadami formatowania treści.

    Baza będzie na bieżąco rozbudowywana i aktualizowana przez redaktorów serwisu, ponadto uprawnienia do uzupełniania treści, umieszczania nowych zagadnień nabywają użytkownicy o randze Doradca, Ekspert i Zarządca Miesiąca.

    Logowanie na Wiki zgodnie z nazwą użytkownika i hasłem z forum
    Uwaga, niektóre przeglądarki wymagają odświeżenia. W tym celu wybierz Widok i Odśwież w pasku swojej przeglądarki
  • Opcje
    LuizaLuiza Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Otwieranie linków umieszczonych na forum zostało ujednolicone. Otwierają się teraz w tym samym oknie przeglądarki.
    Każde kliknięcie środkowego przycisku myszy otwiera stronę w nowym oknie lub tabie.
  • Opcje
    weles1478weles1478 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy jest możliwość , by "cytowaniu selektywnym" pokazywała się nazwa autora cytowanego tekstu ,
    tak jak przy funkcji "cytuj"
  • Opcje
    LuizaLuiza Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Selektywnie nie pokazuje autora tekstu, tu proponuję klikać na zwykłe cytuj i wywalać niepotrzebny kontent jednym zaznaczeniem.
  • Opcje
    weles1478weles1478 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ok. Dziękuje za rozwiązanie problemu na zasadzie "uszczelki"
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czym się różnią "marki" od "blogów"?
  • Opcje
    adminadmin Administrator ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Na forum uruchomiona została nowa funkcjonalność, która umożliwia użytkownikom: Doradcy, Ekspertowi a także Redakcji Forum oznaczanie komentarzy jako "Ważne". Komentarze oznaczone jako "Ważne" to takie, które są merytorycznie istotne dla problematyki utworzonego wątku.
    Zapraszamy do korzystania z nowej funkcji o nazwie "oznacz jako ważne" dostępnej w linku "pokaż opcje".

    "Blogi" to artykuły lub dłuższe wypowiedzi użytkowników.
    "Ważne" to wypowiedzi krótsze, ale merytorycznie istotne dla prowadzonego wątku.
    Czym się różnią "marki" od "blogów"?
    "Marki" to nazwa robocza w testach - w tym miejscu nie powinna się pojawić, przepraszamy
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY 62f9tf1o2jb0.png
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    "Ważne" to wypowiedzi krótsze, ale merytorycznie istotne dla prowadzonego wątku.
    Czyli pozostałe, jako nieistotne dla wątku, będziecie usuwać?
    "Marki" to nazwa robocza w testach - w tym miejscu nie powinna się pojawić, przepraszamy
    W którym miejscu? "Masz 2 marki" - to widzę po zalogowaniu na stronie głównej forum. Czy to nadal test?
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano października 2011
    [cite] admin:[/cite]Na forum uruchomiona została nowa funkcjonalność, która umożliwia użytkownikom: Doradcy, Ekspertowi a także Redakcji Forum oznaczanie komentarzy jako "Ważne". Komentarze oznaczone jako "Ważne" to takie, które są merytorycznie istotne dla problematyki utworzonego wątku.
    Zapraszamy do korzystania z nowej funkcji o nazwie "oznacz jako ważne" dostępnej w linku "pokaż opcje".

    Troszkę się obawiam możliwości rozdawania sobie samemu ocen "ważne" traktując swój komentarz jako istotny dla problematyki wątku. Na dobrą sprawę każdy Doradca, czy Ekspert powinien wypowiadać się w sposób istotny i ważny dla merytoryki dyskusji. Czy Władza forum i Redakcja zwraca uwagę na niewłaściwy poziom dyskusji i pisanie nie na temat osób "funkcyjnych" na forum?
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano października 2011
    EDDIE: Czy Władza forum i Redakcja zwraca uwagę na niewłaściwy poziom dyskusji i pisanie nie na temat osób "funkcyjnych" na forum ?
    A może pragniesz jeszcze, aby Szanowne Władze Forum co miesiąc zdawały stosowną relację z zachowania się osób "funkcyjnych" (cenzurki, oceny, stopnie, nagany, nagrody, awanse) na Forum ? Ja jestem "za".
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.