Ubytki wody - wodomierz główny a liczniki indywidualne

2»

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Oj tam, oj tam, już tak wysoko nie sięgam, gdzie mój wzrok sięga.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP: już tak wysoko nie sięgam
    Siegaj, sięgaj, piorunem powinno być przecież twoje ramię (protraktor posiada aż trzy !):wink: A tak do rzeczy, czy nie uważasz że we wspólnotach powinno się dokonywać częściej odczytów wody z liczników indywidualnych i głównego, np. co miesiąc. Przecież w razie jakiejś "awarii", to wyjdzie ona szybciej na jaw i będą mniejsze straty.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano września 2011
    A tak do rzeczy, czy nie uważasz że we wspólnotach powinno się dokonywać częściej odczytów wody z liczników indywidualnych i głównego, np. co miesiąc.
    Przecież w razie jakiejś "awarii", to wyjdzie ona szybciej na jaw i będą mniejsze straty.
    To zależy od wspólnoty. Mała może się w to bawić, ale taka 100 , 300 lokalowa to "droga przez mękę." Ledwo na koniec roku udaje się w niej zebrać odczyty.

    Kontrolne odczyty bez rozliczania wewnętrznego tak , im częściej rozliczasz tym większy bajzel we wspólnocie . U mnie odczytuje się na koniec czerwca , września kontrolnie i grudnia rozliczeniowo. Podejmowane działania wynikające z analizy odczytów, to odrębna bajka.

    Sprawdzanie na bieżąco (co miesiąc) czy wodomierz zlicza należy do podstawowych obowiązków właściciela lokalu .
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    U mnie odczytuje się na koniec czerwca , września kontrolnie i grudnia rozliczeniowo
    Ale przecież comiesięczne odczyty jednego wodomierza głównego nie stanowią jakiegoś problemu ? Na ich podstawie i swoim wieloletnim doświadczeniu, przecież możesz się orientować o "prawidłowym" zużyciu wody we WM.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano września 2011
    [cite] elan124:[/cite]Ale przecież comiesięczne odczyty jednego wodomierza głównego nie stanowią jakiegoś problemu ?
    Na ich podstawie i swoim wieloletnim doświadczeniu, przecież możesz się orientować o "prawidłowym" zużyciu wody we WM.
    Nie , nie jest problemem , ale... te dane mam też na fakturach z wodociągów. Czy to nie wystarczy?
    Inkasent dostawcy wody przecież nie jest zainteresowany do zawyżania czy zaniżania odczytu wodomierza głównego.(pomijam patologie)
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP: te dane mam też na fakturach z wodociągów
    Ale chyba nie co miesiąc wystawiają ci faktury ?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano września 2011
    [cite] elan124:[/cite]
    KubaP: te dane mam też na fakturach z wodociągów
    Ale chyba nie co miesiąc wystawiają ci faktury ?
    Ależ co miesiąc ... nie ma innej opcji, tak mam zapisane w umowie na dostawę wody i odbiór ścieków :bigsmile:
    choć znam wspólnoty, które dostają faktury (odczyty) co dwa miesiące
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.