REMONT BALKONU
wyrobek53
Użytkownik
Czy muszę udostępnić wejście swojego lokalu do wejścia, wnoszenia surowców i wynoszenia gruzu czyli prowadzenia prac remontowych. Balkon JAKO ELEWACJA należy do części wspólnej.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Komentarze
Musisz sam sobie odpowiedzieć na pytanie co zyskasz, a co stracisz w wyniku takiego działania?
Mianowicie jeżeli nie udostępnisz przejścia przez swój lokal, Zarządca nieruchomości będzie musiał naprawić elewację z zewnątrz ( ekipa z rusztowaniem) co znacznie podniesie koszt takiej naprawy o kilka dobrych tysięcy, za którą i tak zapłacisz. Koszt napraw zostanie pokryty z odpowiedniego funduszu na który się składają wpłaty wszystkich właścicieli lokali więc Twoje też. Po drugie raczej nie zostanie to dobrze odebrane przez współmieszkańców. Po trzecie taki remont może się odwlec w czasie ( koszty, odpowiednia ekipa), nie każda wspólnota ma duże zasoby pieniężne. W grę wchodzą jeszcze walory estetyczne, bezpieczeństwo itp. itd.
A co możesz zyskać?
W zamian za udostępnienie na kilka godzi przejścia przez mieszkanie i wejście na balkon możesz mieć szybko i sprawnie naprawioną elewację bez wysokich kosztów dla wspólnoty, brak sporów, poprawę bezpieczeństwa dla wszystkich mieszkańców i estetykę elewacji.
Oczywiście wybór należy do Ciebie.
" W kwestii dotyczącej opierzeń blacharskich stoimy na stanowisku, że opierzenie blacharskie stanowi element trwale związany z konstrukcją budynku ponieważ podobnie jak izolacje przeciwwilgociowe i przeciwwodne stanowi element zabezpieczający konstrukcję obiektu przed degradacją.
Do elementów, które służą do zaspokajania potrzeb mieszkaniowych, i których koszty utrzymania powinien pokrywać użytkownik lokalu, można zaliczyć balustrady i posadzkę balkonu. Użytkownik balkonu winien również ponosić koszty napraw za uszkodzenia elementów trwale zawiązanich z budynkiem powstałych z jego winy np. w następstwie wadliwej eksploatacji balkonu. "