Kto ponosi koszty przy wymianie pionu kanalizacji?

Na dniach przyszła mi wiadomość żeby być w domu i udostępnić hydrauliowi lokalu do obejrzenia instalacji.Po kilku dniach przyszło pismo do podpisania o udostępnieniu lokalu z powodu wymiany pionu kanalizacji na które się zgodziłem.Co mi było wiadomo i wcześniej rozmawiałem z hydraulikiem że będzie wyrzucona kratka żeliwna spustowa i do prowadzone PCV.Po kilku dniach okazało się że kratka żeliwna bedzie ominęta a natomiast będzie wkówane w posadzkę. Ja mam wszystkie rury zabudowane świeżo co po remoncie i takie moje pytanie kto pokrywa koszty za moją terakotę i czy wspólnota musi przewrócić do stanu pierwotnego?
Tagi:

Najlepsze odpowiedzi

• Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    Odpowiedź ✓
    Koszty przywrócenia do stanu pierwotnego pokrywa wspólnota mieszkaniowa, przed udostępnieniem lokalu proszę spisać porozumienie, ustalić zakres prac, terminy. Warto zrobić zdjęcia.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    Odpowiedź ✓
    "Spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty mieszkaniowe na mocy ustawy mają zatem skuteczne roszczenie w stosunku do właściciela, aby ten udostępnił swój lokal celem wykonania prac związanych z obsługą nieruchomości wspólnej, jednak nie zostały zwolnione przecież z obowiązku doprowadzenia lokalu do stanu pierwotnego – innymi słowy: nie oznacza to, że mogą „zdemolować lokal” (por. uzasadnienie wyroku SO w Szczecinie z dnia 8 maja 2014 roku, sygnatura akt: II Ca 875/13)."
    Więcej na ten temat w artykule: "Dewastacja łazienki po wymianie pionów"

Artykuł na stronie czasopisma Zarzadca.pl
    https://zarzadca.pl/artykuly/dewastacja-lazienki-po-wymianie-pionow
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png

Odpowiedzi

• Opcje
    Marcin822.Marcin822. Użytkownik
    Wspólnota dalej twierdzi że ja musze ponieść koszty.Macie Państwo namiar do dobrego prawnika bo bez sprawy sądowej nie da rady.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.