Kto ponosi koszty przy wymianie pionu kanalizacji?

Na dniach przyszła mi wiadomość żeby być w domu i udostępnić hydrauliowi lokalu do obejrzenia instalacji.Po kilku dniach przyszło pismo do podpisania o udostępnieniu lokalu z powodu wymiany pionu kanalizacji na które się zgodziłem.Co mi było wiadomo i wcześniej rozmawiałem z hydraulikiem że będzie wyrzucona kratka żeliwna spustowa i do prowadzone PCV.Po kilku dniach okazało się że kratka żeliwna bedzie ominęta a natomiast będzie wkówane w posadzkę. Ja mam wszystkie rury zabudowane świeżo co po remoncie i takie moje pytanie kto pokrywa koszty za moją terakotę i czy wspólnota musi przewrócić do stanu pierwotnego?
Tagi:

Najlepsze odpowiedzi

  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    Odpowiedź ✓
    Koszty przywrócenia do stanu pierwotnego pokrywa wspólnota mieszkaniowa, przed udostępnieniem lokalu proszę spisać porozumienie, ustalić zakres prac, terminy. Warto zrobić zdjęcia.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    Odpowiedź ✓
    "Spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty mieszkaniowe na mocy ustawy mają zatem skuteczne roszczenie w stosunku do właściciela, aby ten udostępnił swój lokal celem wykonania prac związanych z obsługą nieruchomości wspólnej, jednak nie zostały zwolnione przecież z obowiązku doprowadzenia lokalu do stanu pierwotnego – innymi słowy: nie oznacza to, że mogą „zdemolować lokal” (por. uzasadnienie wyroku SO w Szczecinie z dnia 8 maja 2014 roku, sygnatura akt: II Ca 875/13)."
    Więcej na ten temat w artykule: "Dewastacja łazienki po wymianie pionów"

    Artykuł na stronie czasopisma Zarzadca.pl
    https://zarzadca.pl/artykuly/dewastacja-lazienki-po-wymianie-pionow
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png

Odpowiedzi

  • Opcje
    Wspólnota dalej twierdzi że ja musze ponieść koszty.Macie Państwo namiar do dobrego prawnika bo bez sprawy sądowej nie da rady.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.