Drzwi wejściowe otwierane na zewnątrz czy do wewnątrz?

Wybieramy drzwi wejsciowe ja chce otwierane na zewnatrz a przedstawiciel doradza nam wewnetrzne bo beda miej narazone u nas na wylamanie przez wiatr.
Co wy myslicie o tym???

Komentarze

  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    Podobno przepisy ppoż zalecają zewnętrzne.
  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    Drzwi znajdujące się na drodze ewakuacyjnej powinny się otwierać w kierunku zamierzonej ewakuacji. Drzwi stanowiące wyjście ewakuacyjne z budynku przeznaczonego dla więcej niż 50 osób powinny otwierać się na zewnątrz.
  • Opcje
    Marcin43Marcin43 Użytkownik
    Drzwi zewnętrzne powinny otwierać się na zewnątrz! Chroni to przed włamaniem, wymagane jest przepisami p.poz. i na logikę jak cała rodzina z domu wychodzi na raz to się będą zabijać o te drzwi do środka otwierane. Zresztą nie widziałem żeby ktoś tak drzwi montował. Oczywiście pisżę tutaj o domu bo w blokach montuje się drzwi do mieszkań do wewnątrz co warunkowane jest przepisami przeciwpożarowymi.
    Raczej niewielka szansa na to, ze Ci wyłamie drzwi, ale nawet jeśli byłby jakiś 1% ryzyka to jest ubezpieczenie, które ubezpiecza od takich rzeczy i ubezpieczyciel powinien Ci zwrócić kasę. Tak wiec raczej zmieniłbym przedstawiciela ;)
    Swoją drogą czasami o wiele bardziej opłaca się zakupić drzwi zewnętrzne w markecie, w takim na przykład Leroy Merlin, niż czekać tygodniami na zamówienie z katalogu. Zwracaj przy wyborze uwagę na własciwości drzwi, ich wyposażenie a nie na firmę.
  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    Dla jasności, ja piszę o drzwiach wejściowych na klatkę schodową, a nie o drzwiach do mieszkania. Dzrwi do mieszkania muszą sie otwierać do wewnatrz.
  • Opcje
    henchohencho Użytkownik
    drops napisał użytkownik: »
    Dla jasności, ja piszę o drzwiach wejściowych na klatkę schodową, a nie o drzwiach do mieszkania. Dzrwi do mieszkania muszą sie otwierać do wewnatrz.

    przypadkiem, w którym prawo wypowiada się na temat kierunku otwierania drzwi, jest rozporządzenie § 239 dotyczące drzwi stanowiących wyjście ewakuacyjne. Powinny one otwierać się na zewnątrz w przypadku pomieszczeń przeznaczonych do przebywania ponad 50 osób w tym samym momencie, przeznaczonych dla więcej niż 6 osób o ograniczonej zdolności poruszania się, pomieszczeń zagrożonych wybuchem oraz takich, do których mogą niespodziewanie przedostać się substancje trujące, duszące, mieszaniny wybuchowe lub inne mogące utrudnić ewakuację.
  • Opcje
    henchohencho Użytkownik
    drops napisał użytkownik: »
    Dzrwi do mieszkania muszą sie otwierać do wewnatrz.

    W mieszkaniach gdzie jest gaz drzwi powinny otwierać się na zewnątrz gdyż są zagrożone wybuchem
    Dz.U.2022.1225 § 239 2. Drzwi stanowiące wyjście ewakuacyjne powinny otwierać się na zewnątrz pomieszczeń:
    1) zagrożonych wybuchem;
  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    Pierwszy raz słyszę o drzwiach do mieszkań otwieranych na zewnątrz. Drzwi w mieszkaniach otwieranych na zewnątrz mogą utrudniać ewakuację innym mieszkańcom budynku. Poczytaj przepisy ppoż.
  • Opcje
    henchohencho Użytkownik
    drops napisał użytkownik: »
    Pierwszy raz słyszę o drzwiach do mieszkań otwieranych na zewnątrz. Drzwi w mieszkaniach otwieranych na zewnątrz mogą utrudniać ewakuację innym mieszkańcom budynku. Poczytaj przepisy ppoż.

    Czy coś słyszałaś czy nie to powiedz koleżance a nie na forum. Przepisy prawne powinno się czytać ze zrozumieniem a Tobie wyraźnie tego brakuje. Podaj podstawę prawną swojego wywodu by można było się do niego odnieść.
  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    Przepisy Prawa budowlanego dopuszczają montaż drzwi otwierających się na zewnątrz mieszkania, o ile takie rozwiązanie nie stoi w kolizji z wymaganiami bezpieczeństwa ludzi określonymi w przepisach dotyczących zagrożeń pożarowych, w szczególności, jeżeli sposób umieszczenia i otwierania drzwi nie narusza wymagań prawa dotyczących drogi ewakuacyjnej – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 25 lutego 2014 r., sygn. akt II OSK 2304/12.
  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    Rozporządzenie MSWiA z dnia 07.06.2010 r. w sprawie ochrony ppożarowej budynków szczególnie roz. 2.
    A propo niegrzecznej odzywki - można nie zgadzać sie ze zdaniem poprzednika, mieć inne zdanie, ale w tego typu dyskucji na forum lepiej zachować podstawy dobrych zasad wychowania.
  • Opcje
    henchohencho Użytkownik
    drops napisał użytkownik: »
    Dla jasności, ja piszę o drzwiach wejściowych na klatkę schodową, a nie o drzwiach do mieszkania. Dzrwi do mieszkania muszą sie otwierać do wewnatrz.
    drops napisał użytkownik: »
    Przepisy Prawa budowlanego dopuszczają montaż drzwi otwierających się na zewnątrz mieszkania o ile takie rozwiązanie nie stoi w kolizji z wymaganiami bezpieczeństwa ludzi określonymi w przepisach dotyczących zagrożeń pożarowych, w szczególności, jeżeli sposób umieszczenia i otwierania drzwi nie narusza wymagań prawa dotyczących drogi ewakuacyjnej – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 25 lutego 2014 r., sygn. akt II OSK 2304/12.

    Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 25 lutego 2014 r., sygn. akt II OSK 2304/12 oparł się na Dz.U. 2022. 1225
  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    Twoje musi być na wierzchu, smutne to, kończę dyskusję.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.