Odbiór mieszkania w stanie deweloperskim

Odbieramy swoje pierwsze mieszkanie - jest obecnie w stanie deweloperskim. Czeka nas wkrótce remont. Doradzicie o czym pamiętać oraz co się sprawdzi?

Komentarze

  • Opcje
    Poszukaj ogłoszeń kierowników budowy albo innych osób z uprawieniami budowlanymi lub wiedzą z tego zakresu. Często są takie ogłoszenia dotyczące udziału przy odbiorze mieszkania, widziałem na OLX. Wówczas taki usługodawca weryfikuje stan mieszkania przed odbiorem. Ja kilka lat temu skorzystałem. Kosztowało chyba 300 zł. Efektem była lista na stronę A4 z ustalonymi wadami: brak kątów, rysy na szybach, parapetach, niewłaściwe otwory na drzwi wewnętrzne, długo by pisać. Wszystkie te usterki zostały później naprawione przez dewelopera, gdyż odmówiłem odbioru mieszkania z takimi wadami, aby nie bawić się później w reklamacje. A w dniu gdy ja oglądałem mieszkanie z wynajętym specjalistą, inni z moich sąsiadów podpisywali protokoły odbioru bez uwag, oglądali sami. Nie chce mi się wierzyć, że tylko u mnie były usterki, a u nich ani jednej.
  • Opcje
    brakarbrakar Użytkownik
    Osobna pralnia i w niej zamiast umywalki głęboki brodzik prysznicowy moczenie ubran, odplamianie, mycie butów. Niczego nie zachlapiesz , i oczywiście zsyp z poddasza do pralni na brudne pranie. Rozwiązania sprawdzają się w domu ale wiem, że w wielu mieszkaniach równiez można je wprowadzić.

    Warto jest również zainwestować w blat z kamienia naturalnego w kuchni - jest wyttrzymały i jednoczesnie praktyczny:
    https://vertigostones.pl/

    Daję namiar na firmę, która może taki blat wykonać.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.