Wodomierz ibez legalizacji

2»

Komentarze

  • Opcje
    Tuchol77Tuchol77 Użytkownik
    Nikomu nie przeszkadzalo do momentu gdy ruszyłem temat wodomierza. Sasiadka administrator miala to w nosie . To ona przekazała że spłuczka zepsuta że sam zgłosiłem. Tak jak wezwanie do zapłaty zadłużenia . Otrzymałem wezwanie gdy rozpocząłem temat i teraz bo dalej się czepiam. Mimo że spłacam zadluzenie regularnie małymi kwotami Tak jak do tej pory.
    W 2019 Grudzień wezwanie na moją mamę 5ys a teraz po niedoplacie za wodę ok 2700zl zadluzenie to 4tys.
    Sasiadka twierdzi że wprowadziłem się po śmierci mamy co jest kłamstwem i mam dowod w postaci aktu notarialnego sprzedaży własnego mieszkania 12miesiecy bo śmierci mamy.
    Wspolnota konsekwentnie nie odpisuje za to wezwanie dostarczyli.
    Sasiadka miała awarie i zalała mi w grudniu łazienkę i też ma to gdzies
  • Opcje
    blazej_hblazej_h Użytkownik
    edytowano 30 stycznia
    W tej chwili jesteś kimś więcej niż lokator , ale mniej niż właściciel. Jesteś takim pseudo kontrahentem wspólnoty, tj. płatnikiem opłat bez prawa do korespondencji zwrotnej.
    Zrób się pełnomocnikiem właściciela. Z pełnomocnictwami wszelkimi: ogólnym oraz rodzajowymi do spraw.
    W centrali AMW siedzą sami formaliści w kołnierzykach. Korpoludki nierzadko. A administrator terenowy AMW zbiera papierzyska żeby nakarmić te korpoludki. Ani z chęcią odbiorą od ciebie pełnomocnictwo ogólne. Zwłaszcza jaki w nim napiszesz, do czego ono służy.

    Omijaj szefową kiedy tylko się da.
    Ona funkcjonuje u was na zasadzie konfliktu interesów. A zna się już mniej od ciebie.
    A zainteresowana jest wtedy, gdy musi być zainteresowana, a nie kiedy chce.
  • Opcje
    Tuchol77Tuchol77 Użytkownik
    Ja posiadam akt dziedziczenia . Nie dokonałem zmiany w księdze wieczystej bo nie miałem świadomości że jest to konieczne . Czekam na dalszy przebieg wydarzeń .
    Chce porozmawiać z mecenasem przedstawić sytuację i niech sam oceni co moge zrobic.
    Mam świadomość że nie za dużo mogę podskoczyć ale teraz chodzi o otworzenie oczu innym .
    Dxiekuje
  • Opcje
    adadadad Użytkownik
    Tuchol77 napisał użytkownik: »
    Ja posiadam akt dziedziczenia . Nie dokonałem zmiany w księdze wieczystej bo nie miałem świadomości że jest to konieczne . Czekam na dalszy przebieg wydarzeń .

    Akt dziedziczenia dotyczy masy spadkowej a mieszkanie (nieruchomość) może być jednym z elementów masy spadkowej.
    Księga wieczysta dotyczy nieruchomości na pewno nie dotyczy masy spadkowej.
  • Opcje
    Grafen2Grafen2 Użytkownik
    Tuchol77 napisał użytkownik: »
    Mama nie żyje od 2015 a w roku 2023 dostała zaproszenie na zebranie jako właściciel.


    Następny nawiedzony , zaprosić to można do cioci na herbatkę ....
    Zarząd / Zarządca NW ZAWIADAMIA o zwołaniu zebranie właścicieli lokali..... a obowiązkiem właściciela lokalu lub jego pełnomocnika jest uczestniczenie w zebraniu.
  • Opcje
    Tuchol77Tuchol77 Użytkownik

    Wykazana roznica miedzy wodomierzem glownym a wodomierzami indywidualnymi wynosi 0,9 m3. Wynik rozliczen zostal rozdzielony proporcjonalnie do zuzycia
    wodomierzy indywidualnych.

    Po co dostałem taką informację przy rozliczeniu?

  • Opcje
    gabgab Użytkownik
    edytowano 3 lutego
    Tuchol77 napisał użytkownik: »
    Wykazana roznica miedzy wodomierzem glownym a wodomierzami indywidualnymi wynosi 0,9 m3. Wynik rozliczen zostal rozdzielony proporcjonalnie do zuzycia
    wodomierzy indywidualnych.

    Po co dostałem taką informację przy rozliczeniu?

    Dla wodociągów liczy się tylko wskazanie wodomierza głównego (tak stanowi umowa między WM a wodociągami) i nie interesuje ich, jak się wspólnota rozlicza "wewnętrznie".
    Gdy się odczyta stany wodomierzy lokalowych i je zsumuje, to zawsze pojawia się różnica między sumą stanamów wodomierzy lokalowych a stanem na wodomierzu głównym. I to trzeba rozliczyć. Uważam, że rozliczanie proporcjonalnie wg zużycia jest najsprawiedliwszym sposobem rozliczania tej różnicy.
    Wrzuć w google "różnice wodomierzowe" to się dowiesz skąd się to bierze.
  • Opcje
    Tuchol77Tuchol77 Użytkownik
    Witam
    Rozliczenie wody za 2023
    Woda ciepła 5m 3
    Woda zimna I ścieki 20m 3
    Tyle zużyła sasiadka mieszkająca piętro wyżej. Identyczne 3 pokojowe mieszkanie mieszka sama i
    U niej nadplata 1200
    U MNIE 2 osoby
    Ciepła woda 40 m 3
    Zimna I ścieki 71 m3
    Niedopłata 1400
  • Opcje
    NowNow Użytkownik
    A skąd u sąsiadki wzięła się taka wysoka zaliczka, ile miała zużycia w 2022?
  • Opcje
    gabgab Użytkownik
    Tuchol77 napisał użytkownik: »
    Witam
    Rozliczenie wody za 2023
    Woda ciepła 5m 3
    Woda zimna I ścieki 20m 3
    Tyle zużyła sasiadka mieszkająca piętro wyżej. Identyczne 3 pokojowe mieszkanie mieszka sama i
    U niej nadplata 1200
    U MNIE 2 osoby
    Ciepła woda 40 m 3
    Zimna I ścieki 71 m3
    Niedopłata 1400

    Nie ma znaczenia jakiej wielkości jest mieszkanie. Sąsiadka mieszka sama, oszczędza wodę, nic jej nie cieknie, ma wodooszczędną spłuczkęTo i zużycie ma małe. Starsi ludzie zazwyczaj zużywają mnjej wody. Wychodzi jej 2 m3/miesiąc. Małe zużycie, małe różnice wodomierzowe. Sąsiadka mogła płacić większa zaliczkę, mogła nie odebrać nadpłaty za poprzedni rok. Stąd taki zwrot.
    Przeanalizuj Wasze zużycie. Może cieknie Wam spłuczka? Albo macie starego typu? Albo myjecie gary pod bieżącą wodą? Albo napełniacie codziennie wannę do pełna? Macie liczniki to zapisujcie, co jakiś czas zużycie.
  • Opcje
    Grafen2Grafen2 Użytkownik
    edytowano 19 lutego
    Tuchol77 napisał użytkownik: »
    Witam / Rozliczenie wody za 2023 / Woda ciepła 5m 3 / Woda zimna I ścieki 20m 3
    Tyle zużyła sasiadka mieszkająca piętro wyżej. Identyczne 3 pokojowe mieszkanie mieszka sama i
    U niej nadplata 1200/
    U MNIE 2 osoby/ Ciepła woda 40 m 3 /Zimna I ścieki 71 m3 /Niedopłata 1400

    To proste.... sąsiadka ma zawyżone normy wody służące do naliczenia zaliczki , a Twoja zaliczka jest niedoszacowana .
    Po zderzeniu z faktycznym zużyciem w poszczególnych lokach wychodzą takie wyniki.
    Zgłoś do Administratora o urealnienie norm służących do naliczenia zaliczek . a takich rozbieżności nie będzie .

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.