Wzrost kosztów za ogrzewanie we wspólnocie

Witam wszystkich,
Jestem ciekaw jak wyglada wzrost opłat za gaz na ogrzewanie do 2023 w waszych wspolnotach?
Ktos się może pochwalić?
Dzisiaj dostałem pismow z administracji o zmianie kosztów:
Informujemy, że w związku ze zmianą cen energii elektrycznej oraz gazu, od dnia 1 stycznia 2023r. ulega zmianie wysokość opłat.
I tak - zaliczka na ogrzewanie liczona od powierchni użytkowej w m2 z 1,80zł na 3,2zł (i tu zawsze mnie zastanawia dlaczego nie zaliczka zasrednie zużycie w GJ, rozliczani jesteśmy na koniec roku wg wskazań liczników i przeliczeniu zużycia na GJ)
Podgrzanie wody z 14zł na 25zł za m3

Komentarze

  • Opcje
    blazej_hblazej_h Użytkownik
    piotreks napisał użytkownik: »
    Witam wszystkich,
    (i tu zawsze mnie zastanawia dlaczego nie zaliczka za srednie zużycie w GJ, rozliczani jesteśmy na koniec roku wg wskazań liczników i
    Zaliczki zawsze odnoszą się do kryteriów pewnych i znanych. Najczęściej branych z dokumentacji budowlanej.

    Mnie ciekawi jak działa w kraju system rekompensat z tytułu nadmiernego wzrostu cen nośników energii. Zwłaszcza gazu.
    Czy już gdzieś działa? Czy zadziała po sezonie grzewczym?
  • Opcje
    piotreks napisał użytkownik: »
    Witam wszystkich,
    Dzisiaj dostałem pismow z administracji o zmianie kosztów:
    Rozumiem, że to pismo to informacja o podjętych uchwałach, które określają wysokość zaliczek i stąd zmiana stawki, o której piszesz w dalszej części?
    piotreks napisał użytkownik: »
    Informujemy, że w związku ze zmianą cen energii elektrycznej oraz gazu, od dnia 1 stycznia 2023r. ulega zmianie wysokość opłat.
    I tak - zaliczka na ogrzewanie liczona od powierchni użytkowej w m2 z 1,80zł na 3,2zł (i tu zawsze mnie zastanawia dlaczego nie zaliczka zasrednie zużycie w GJ, rozliczani jesteśmy na koniec roku wg wskazań liczników i przeliczeniu zużycia na GJ)
    Podgrzanie wody z 14zł na 25zł za m3
    Moja Wspólnota zmierzy się z tym w II półroczu, bo do końca lipca mamy jeszcze długoterminową umowę z PGNiG i stawki pozostają takie same. I jak rozumiem, w mojej Wspólnocie nie będzie już stawki z umowy z PGNiG, a stawka z taryfy zatwierdzanej przez Prezesa URE. Jestem takiego samego zdania jak blazej_h, ze m2 lokalu jest kryterium znanym i pewnym.
  • Opcje
    Grafen2Grafen2 Użytkownik
    piotreks napisał użytkownik: »
    Informujemy, że w związku ze zmianą cen energii elektrycznej oraz gazu, od dnia 1 stycznia 2023r. ulega zmianie wysokość opłat.
    I tak - zaliczka na ogrzewanie liczona od powierchni użytkowej w m2 z 1,80zł na 3,2zł (i tu zawsze mnie zastanawia dlaczego nie zaliczka zasrednie zużycie w GJ, rozliczani jesteśmy na koniec roku wg wskazań liczników i przeliczeniu zużycia na GJ)
    Podgrzanie wody z 14zł na 25zł za m3
    Te stawki to jakieś są prehistoryczne .... zwłaszcza ta za podgrzanie 1 m3 CW. To, że jest u Was taki system naliczania i rozliczania wynika, że większości właścicielom taki odpowiada . Koszty, jakie WM ponosi zależy, czy WM miała podpisaną umowę lojalnościową na dostawę gazu, zazwyczaj jest to 2 lata . Po jej zakończeniu WM dostaje nowe stawki zakupu i stawki naliczeniowe do zaliczki rosą .

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.