Remont mieszkania we wspólnocie

Witam
Jestem mieszkanka wspólnoty. Planuje zrobić remont mieszkania które jest wykupione na własność. Z dużego pokoju chce zrobić salon z aneksem kuchennym a w kuchni sypialnie. Póki co mamy w łazience piec gazowy ale chcemy go zastąpić piecem na prąd a w jego miejsce dać wentylacje z kuchni. Kominiarz nie widzi żadnych problemów i podbije przegląd kominiarski. Ale zarządca robi ogromne problemy. Czytałam ze gdy nie naruszam części wspólnych oraz ścian nośnych nie muszę mieć żadnego pozwolenia. Co zrobić w takiej sytuacji?

Komentarze

  • Opcje
    Grafen2Grafen2 Użytkownik
    Tysia napisał użytkownik: »
    Póki co mamy w łazience piec gazowy ale chcemy go zastąpić piecem na prąd
    Czytałam ze gdy nie naruszam części wspólnych oraz ścian nośnych nie muszę mieć żadnego pozwolenia. Co zrobić w takiej sytuacji?
    Czy masz na to projekt, wykonany przez osoby upewnione?

    Czy moc EE będzie wystarczająca ?, i nie trzeba będzie wykonywać nowej instalacji doprowadzającej EE do lokalu?

  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    Twoje mieszkanie i Twoja sprawa jak i co remontujesz. Tak długo jak nie naruszasz części wspólnych, ścian nośnych i nie ingerujesz w podłączenia należące do Wspólnoty.
  • Opcje
    TysiaTysia Użytkownik
    Tez jestem zdania ze nie naruszając części wspólnych mogę remontować jak chce. Zarządza chce projekty. Do mieszkania doprowadzona jest siła i instalacje będzie wymieniona na nowa. Nie naruszam nośnej ściany pionów itp wiec kto ma racje?
  • Opcje
    TysiaTysia Użytkownik


    Czy moc EE będzie wystarczająca ?, i nie trzeba będzie wykonywać nowej instalacji doprowadzającej EE do lokalu?

    Mam doprowadzona do mieszkania sile. Instalacja będzie wymieniona na nowa. Pytanie czy muszę mieć projekty?

  • Opcje
    Grafen2Grafen2 Użytkownik
    Tysia napisał użytkownik: »
    Grafen2 napisał użytkownik: »
    Czy moc EE będzie wystarczająca ?, i nie trzeba będzie wykonywać nowej instalacji doprowadzającej EE do lokalu?

    Mam doprowadzona do mieszkania sile. Instalacja będzie wymieniona na nowa. Pytanie czy muszę mieć projekty?
    a jak to będzie zrobione .... przecież część instalacji EE , od WLZ do lokalu, jest poprowadzona po częściach wspólnych ...
    Uważam, że przy tak dużych wyburzeniach i zmianach w lokalu, projekt winien być ...


  • Opcje
    TysiaTysia Użytkownik


    [/quote] a jak to będzie zrobione .... przecież część instalacji EE , od WLZ do lokalu, jest poprowadzona po częściach wspólnych ...
    Uważam, że przy tak dużych wyburzeniach i zmianach w lokalu, projekt winien być ...

    Tylko ze je nic nie wyburzam. Zamieniam wyłącznie funkcjonalność pomieszczenia. Ściany pozostają w tych samych miejscach. Nie naruszam pionów, klatki schodowej nic…


  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    Z reguły każdy przeprowadzający remont wymienia instalacje na nowe, ale pierwszy raz słyszę, aby do tego był potrzebny projekt i że ma być przedstawiony Wspólnocie. W mojej Wspólnocie przeprowadza się bardzo dużo poważnych remontów lokali, właściciele najwyżej informują Zarząd o tym fakcie, ale bardziej w celach informacycjnych.
  • Opcje
    TysiaTysia Użytkownik
    drops napisał użytkownik: »
    Z reguły każdy przeprowadzający remont wymienia instalacje na nowe, ale pierwszy raz słyszę, aby do tego był potrzebny projekt i że ma być przedstawiony Wspólnocie. W mojej Wspólnocie przeprowadza się bardzo dużo poważnych remontów lokali, właściciele najwyżej informują Zarząd o tym fakcie, ale bardziej w celach informacycjnych.

    Jak najbardziej się zgadzam!
    Zarządca moja sprawę przekazał do zarządu wspólnoty i dostałam taka odpowiedz ze muszę mieć projekt zgodę wspólnoty itp
  • Opcje
    TysiaTysia Użytkownik
    drops napisał użytkownik: »
    Twoje mieszkanie i Twoja sprawa jak i co remontujesz. Tak długo jak nie naruszasz części wspólnych, ścian nośnych i nie ingerujesz w podłączenia należące do Wspólnoty.

    Dziękuje tez tak uważam ?
  • Opcje
    Grafen2Grafen2 Użytkownik
    Tysia napisał użytkownik: »
    . Nie naruszam pionów, klatki schodowej nic…
    To Jak chcesz wymienić instalację elektryczną od WLZ do lokalu nie naruszając części wspólnej ?

  • Opcje
    TysiaTysia Użytkownik
    Grafen2 napisał użytkownik: »
    Tysia napisał użytkownik: »
    . Nie naruszam pionów, klatki schodowej nic…
    To Jak chcesz wymienić instalację elektryczną od WLZ do lokalu nie naruszając części wspólnej ?

    Ściana wewnątrz to nie cześć wspólna.
  • Opcje
    Grafen2Grafen2 Użytkownik
    Tysia napisał użytkownik: »
    Grafen2 napisał użytkownik: »
    Tysia napisał użytkownik: »
    . Nie naruszam pionów, klatki schodowej nic…
    To Jak chcesz wymienić instalację elektryczną od WLZ do lokalu nie naruszając części wspólnej ?

    Ściana wewnątrz to nie cześć wspólna.

    Czy Ty rozumiesz pytanie , które Ci postawiłem ?
    Instalacja wewnątrz lokalu mnie nie interesuje , wymiana ma być zrobiona ze sztuką, a przy przeglądzie 5-letnim to wyjdzie. Chodzi o zasilanie pieca elektrycznego ....
  • Opcje
    RenieRenie Użytkownik
    No ciężka sytuacja
    remont
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.