Samowolka właściciela

dominicdominic Użytkownik
Witam.

Próbowałem znaleźć w internecie poradę, co zrobić z problemem w mojej wspólnocie ale nie udało mi się znaleźć. Mam nadzieję, że Państwo będą w stanie mi pomóc. Jesteśmy niewielką wspólnotą. gdzie funkcjonuje 3 -osobowy zarząd. Niedawno wprowadził się nowy lokator, do swojego mieszkania z ogródkiem. Pragnąc oporządzić tenże ogródek bez zgodny i wiedzy zarządu wspólnoty rozebrał siatkę oraz kostkę brukową przy swoim ogródku, stanowiące własność wspólnoty. Na interwencje zarządcy nieruchomości wyparł się wszystkiego. Prace kontynuuje już kilka dni ale teraz porobiłem zdjęcia zdemontowanych elementów należących do mienia wspólnoty. Jednocześnie skontaktowałem się z wykonawcami w/w elementów i uzyskałem informację, iż na te odcinki została utracona gwarancja. Jakiekolwiek próby podjęte przez zarządce, w tym prośba natychmiastowego zakończenia prac, zakończyły się wyzywaniem zarządcy oraz zarządu obraźliwymi wyzyskami. Co możemy, jako wspólnota w takiej sytuacji zrobić? Z lokatorem nie będziemy wdawać się w pyskówki, nie mamy po 5lat. Jakimi środkami możemy się posłużyć? Z góry dziękuję, za pomoc i zainteresowanie moim problemem.

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Na interwencje zarządcy nieruchomości wyparł się wszystkiego.
    To naprawdę jest lokator czy właściciel lokalu?

    Macie Zarządce , co on na to , dlaczego nie działa , kieruje sprawy do sądu, PINB.
  • Opcje
    dominicdominic Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Właściciel.

    Nowy doklejony: 30.03.12 14:51
    Nasz zarządca jest osobą młodą, z małym doświadczeniem. To, że sąd to jestem pewien, tak tego nie możemy zostawić ale jakie zarzuty możemy przedstawić, na co się powołać? Czy możemy wezwać policję aby pod ich nakazem zakończyli prace?
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano marca 2012
    Gdy samowolki dopuszcza się właściciel:
    Wezwanie do przywrócenia stanu pierwotnego w terminie i info, że po tym terminie zrobi to wm a właściciela obciąży kosztem.
    Z najemcą trochę inaczej.
    Czy ta samowolka robi wam jakąś szkodę czy tylko o estetykę chodzi?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2012
    Prace kontynuuje już kilka dni ale teraz porobiłem zdjęcia zdemontowanych elementów należących do mienia wspólnoty.
    Jednocześnie skontaktowałem się z wykonawcami w/w elementów i uzyskałem informację, iż na te odcinki została utracona gwarancja.
    czy on rozbiera jakieś elementy nieruchomości wspólnej które są jeszcze na gwarancji i były wcześniej ( przed wprowadzaniem nowego właściciela ) wykonane ze środków wspólnoty?
  • Opcje
    dominicdominic Użytkownik
    edytowano marca 2012
    Rozbiera elementy, które są jeszcze na gwarancji i które zostały zamontowane ze środków dewelopera i przekazane w ubiegłym roku (to nowe osiedle).

    Nowy doklejony: 30.03.12 22:29
    Dziękuję za zainteresowanie. Pismo o przywrócenie stanu pierwotnego już gotowe.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dominic: do swojego mieszkania z ogródkiem
    Czy ogródek (grunt) jest przynależny notarialnie do lokalu tego właściciela, czy jest to nieruchomość wspólna ?
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Co rozumiesz przez określenie "przynależny notarialnie do lokalu"? Że stanowi odrębną własność?
    Niezależnie od tego, czy jest to ogródek z prawem wyłącznego korzystania przez danego właściciela, czy nie, jest on wspólną własnością - jak cała działka gruntowa, na której stoi budynek wspólnoty.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    W takiej sytuacji zasadne byłoby moim zdaniem wystąpienie do sądu o upoważnienie wspólnoty mieszkaniowej do zakupu i montażu kostki na koszt i ryzyko tego właściciela.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.