KubaP
KubaP
O
- Nazwa użytkownika
- KubaP
- Dołączył(a)
- Wizyty
- 58
- Ostatnia aktywność
- Ranga
- Użytkownik
- Punkty
- 163
- Nagrody Zarzadca.pl
- 14
-
Suma udziałów w nieruchomości wspólnej
. Licząc zaś udziały podczas głosowań udziały gminy są wyliczane jako różnica między 1 a sumą udziałów lokali wykupionych. Czy taki sposób liczenia głosów ma umocowanie w prawie (tym bardziej, że gmina ma określoną konkretną wielkość udziałów w księdze wieczystej), czy zarządca może doliczyć tę różnicę gminie podczas głosowań?
Jest to o tyle istotne, że dochodzi do sytuacji, gdy suma udziałów głosów oddanych za jest znacząco większa niż suma udziałów głosów oddanych przeciw (wyliczanych na podstawie zapisów księgi wieczystej) a pomimo tego wynik głosowania jest odwrotny, przez doliczenie tych różnicowych udziałów.
Wydawać by się mogło, że nie można w dowolny i uznaniowy sposób wybierać sobie metody liczenia głosów/udziałów podczas głosowań - czy są jakieś jednoznaczne regulacje w tym temacie?
-
Czy stan prawny na dzień dzisiejszy zezwala na zwoływanie zebrania wspólnot mieszkaniowej
Krzysztof_cwikla napisał użytkownik: »MirekL dodam tylko że nie wiem skąd Wy wszyscy tu czerpiecie takie informacje dotyczące Naszych forumowiczów. -
Suma udziałów w nieruchomości wspólnej
Dzień dobry,
Bardzo proszę o pomoc w wyjaśnieniu sprawy dotyczącej sumy udziałów w nieruchomości wspólnej. Zgodnie z tym co zawiera Księga Wieczysta (Dział II) suma udziałów cząstkowych nie daje 1.
Przy czym różnica między sumą udziałów cząstkowych a całkowitą wielkością udziałów wynosi ponad 10%. Z czego może to wynikać? Dodam, że w budynku znajduje się kilkanaście lokali wyodrębnionych, kilka lokali miejskich (w tym kilka mieszkań oraz lokale użytkowe, które są wynajmowane).
Dodatkowo podczas ostatniego ważnego głosowania (tzw. "obiegówka") wynika, że do zliczenia głosów uwzględniono całość udziałów, w tym także te "zaginione" 10%.
Rozumiem, że w budynku znajdują się dalej lokale gminne , które nie zostały wyodrębnione. Brakujący udział do 100% przypisany winien być do Gminy, jako pierwszego właściciela nieruchomości budynkowej .
Przed sprzedażą ostatniego lokalu należącego do gminy, należy wykonać operat wyodrębniający wszystkich lokali (najlepiej przez rzeczoznawcę majtkowego ) i zmienić udziały w NW. -
Opłata za wywóz śmieci.
Kazimierz007 napisał użytkownik: »Tak, zostałem oszukany ponieważ moje zużycie wody zostało w badanym okresie zostało zawyżone. W każdym innym okresie /ubiegły rok lub w okresie tego roku / moje zużycie wody wynosiło poniżej 6m3.
Skąd więc zarządca wziął do wliczenia zużycie 7,23 m3.
-
Zalane mieszkanie z powodu cieknącego dachu
Osoba, z którą jestem w kontakcie przedstawia się jako administrator budynku. .
Stąd się biorą kłopoty właścicieli lokali, zwłaszcza tych nowych
Od tej osoby dostałam także numer kontaktowy do firmy remontowej. Skąd wiem, że ekipa remontowa nie ma ubezpieczenia?- po prostu ich o to zapytałam, więc opieram się jedynie na ich słowie.