Lokale użytkowe a podatek CIT

13»

Komentarze

  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano maja 2014
    [cite] abwehrstelle_breslau:[/cite] @Zarządco :) w skrócie: od przychodu pomniejszonego o KOSZTY z nim związane!

    Oczywiście od dochodu, dziękuję
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    abwehrstelle_breslauabwehrstelle_breslau Użytkownik
    edytowano czerwca 2014
    To jakieś określenie rodem z programów DZM-owskich czynszowych

    Pojęcia "funduszu eksploatacyjnego" i "funduszu remontowego", którymi posługuje się @alicja1960 są dla mnie zrozumiałe - pochodzą prawdopodobnie ze słownika księgowych spółdzielczości, ale faktycznie nie są zbyt trafne, gdy rozmawiamy o wspólnocie mieszkaniowej...

    Sądzę, że "fundusz eksploatacyjny" @alicji1960 to właśnie "wspólnotowe" -> rozliczenie kosztów nieruchomości wspólnej...
    Nie mam jednak pewności czy @alicja1960 ma świadomość tego, że we wspólnocie te koszty MUSZĄ być rozliczone do ZERA ??? bo coś mi się tak wydaje, że w spółdzielni mieszkaniowej ...niekoniecznie :)
    Komentarz edytowany admin
  • Opcje
    alicja1960alicja1960 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Fundusz eksploatacyjny inaczej zwany koszty zarządu nieruchomością wspólną na koniec roku mogą być uchwałą przekazany na fundusz remontowy i od tego tez obliczamy podatek od lokali użytkowych.Ale widzę , że nie mogę podyskutować na forum z księgowymi tylko z zarządcami a oni nie mają pojęcia jak oblicza się podatek od lokali uzytkowych praktycznie tylko terotycznie .
  • Opcje
    abwehrstelle_breslauabwehrstelle_breslau Użytkownik
    edytowano czerwca 2014
    Fundusz eksploatacyjny inaczej zwany koszty zarządu nieruchomością wspólną
    Ja jak najbardziej włączyłem się do dyskusji "z pozycji praktycznej" ale warto orientować się teorii przynajmniej w stopniu minimalnym :)
    Wybacz alicjo1960, ale z punktu widzenia rachunkowości palnęłaś totalny idiotyzm... nawet początkujący księgowy powinien rozróżniać PASYWA (tu -> fundusze) od AKTYWÓW (tu -> koszty) ja odnoszę wrażenie, że dla Ciebie to jedno!
  • Opcje
    alicja1960alicja1960 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Bardzo mi przykro ,że mnie tak oceniasz ale widzę ,że się nie rozumiemy .Co to są pasywa i aktywa to bardzo dobrze wiem co to znaczą. Dziękuję za dyskusję.Pozdrawiam.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.