Głosowanie we wspólnocie mieszkaniowej - obliczanie większości

24

Komentarze

  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Odpisuję do osoby pod nazwą wlesz.Odpowiedź dotyczy pisma z dnia 23.04.2009r. Jeżeli ktokolwiek podpisał się pod Uchwałą,to już swojego podpisu nie można wycofać,bo byłoby to zmienianie dokumentu.Zenon z Jeleniej Góry.
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ja uważam że w art.29. 1e. U/W należałoby zmienić tylko jedno zdanie,zamiast może, napisać powinien i wówczas do Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej napewno nie wejdzie,niewłaściciel lokalu. Zenon z Jeleniej Góry.
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A gdyby zmienić w U/W,w art.29. 1e. cytuje:Zarząd lub zarządca,któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1,MA OBOWIĄZEK żądać od właścicieli lokali okazania dokumentów potwierdzających prawo własności lokali. Ja uważam że,tak znowelizowany art.29. 1e.U/W, uniemożliwiłby nieuczciwym zarządcom powoływania na członka zarządu do wspólnoty mieszkaniowej NIEWŁAŚCICIELI LOKALI. Napiszcie swoje komentarze co o tym myślicie. Zenon z Jeleniej Góry.
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ja uważam że,Umowy z Bankami równierz powinne być znowelizowane.Obecnie jest tak że,wystarczy dać uchwałę.W naszej dużej wspólnocie,bo liczącej 97 lokali,powstał nielegalny zarząd,który sfałszował podpisy pod tą Uchwałą i całkowicie nie zastosował się do U/W,do art.23. Ten nielegalny zarząd poszedł do Banku w którym nasza wspólnota ma konto. Bank o tworzył nasze konto tym kombinatorom i fałszerzom,pomimo że,poinformowaliśmy o tym Bank. Co wy Właściciele lokali o tym sądzicie,czy czujecie się spokojni o wasz wspólny majątek.Napiszcie swoje komentarze. Zenon z Jeleniej Góry.
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Gdyby Banki żądały od zarządu wspólnoty mieszkaniowej,takie dokumenty:1),Protokół z zebrania na którym podjęto Uchwałę o wyborze zarządu wspólnoty mieszkaniowej,ze składem członków zarządu.2),Uchwałę zgodną z U/W,z artkułem 23.,O wyborze zarządu i podaniem w uchwale kto wszedł w sład zarządu wybranego na zebraniu wspólnoty mieszkaniowej.3),Zarządać od każdego,członka zarządu okaznia aktu własności lokalu z dowodem tossamości.Napiszcie swoje komentarze,jakie jest wasze zdanie na ten temat. Zenon z Jeleniej Góry.
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jest to dalsza część pisma z 06.04.2012r, godzina 22.36.Gdyby do zarządu wspólnoty mieszkaniowej weszła osoba spoza grona właścicieli lokali,to wówczas może to być jedynie osoba fizyczna posiadająca licencje na zarządzanie nieruchomościami.4).W takim przypadku Bank powinien zarządać Licencji na zarządzanie nieruchomościami i dowodu tossamości. Zenon z Jeleniej Góry.
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Również uważam,że Bank powinien żądać protokołu z zebrania na którym został wybrany Zarząd Wspólnoty,gdyż tylko na zebraniu można wybrać nowy Zarząd.Nie może być tak,że we wspólnocie skrzyknie się kilka osób, pozbierają podpisy(tylko Zarząd wybrany na zebraniu ma prawo zbierania podpisów pod uchwałami),stworzą uchwałę o powwstaniu nowego Zarządu i zaniosą do Banku.Wiele Banków nieświadomie honoruje takie uchwały i za parę dni ci sami właśćiciele tej Wspólnoty przynoszą inne nazwiska bo z poprzednimi się nie zgadzają i Bank znowu zmienia wzory podpisów i znowu jest nowy Zarząd.Za parę dni znowu przynoszą nową Uchwałę z innymi nazwiskami i znowu jest zmiana wzorów podpisów.Kiedyś dojdzie do tego,że bezdomni pozbierają podpisy i oczyszczą konto Wspólnoty,gdyż Bank nie zażądał protokołu z zebrania. Alicja
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    we wspolnocie mojej kuzynki nie ma ZARZADCY.Każda spólnota to forma samokomuny i nie wymaga bata nad sobą.Kuzynka jest sekretarzem,z mieszkańców wyłoniono grono <br />"starszych"i... się samozarządzają ku samozadowoleniu wszystkich(za wyjątkiem biórżujków)).Kopnijcie ich d...ę i macie problem z głowy.
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zenon z Jelonki,gość zna temat,wie co mówi,zasługuje na poważną uwagę.Byłam(już nie-bo zwiałam)w podobnych tarapatach.<br />P.S.choć zdaję sobie sprawę, że te świnie wkrótce wkrótce dogonią mnie i tu.
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zenon napisał użytkownik:
    Gdyby Banki żądały od zarządu wspólnoty mieszkaniowej,takie dokumenty:1),Protokół z zebrania na którym podjęto Uchwałę o wyborze zarządu wspólnoty mieszkaniowej,ze składem członków zarządu.2),Uchwałę zgodną z U/W,z artkułem 23.,O wyborze zarządu i podaniem w uchwale kto wszedł w sład zarządu wybranego na zebraniu wspólnoty mieszkaniowej.3),Zarządać od każdego,członka zarządu okaznia aktu własności lokalu z dowodem tossamości.Napiszcie swoje komentarze,jakie jest wasze zdanie na ten temat. Zenon z Jeleniej Góry.
    <br />Bylby jako taki porzadek ,ale Banki widzą tylko kase, nie ludzi.Popieram pana Zenona.ale puki co,nasze prawo sie nie zmieni.Bedziemy sie borykac, wlasnie z takimi problemami,bo prawo im na to pozwala.
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Popieram Alicję w komentarzu z dnia 08.04.2012r.Alicja ma rację że sama uchwała złożona do Banku nie zabezpiecza interesów Wspólnot Mieszkaniowch i tym samym daje duże możliwości dla oszustów i złodzieji majątków wielu Wspólnot Mieszkaniowych w całej Polsce.Zacznijmy pisać listy do odpwiednich organów w naszym Państwie żeby zostały znowelizowane artkuły w Ustawie o własności lokali.Również muszą zostać znowelizowane przepisy dotyczące zawierania umów pomiędzy Bankiem a Zarządami Wspólnot Mieszkaniowych.Nie bądźmy obojętni,bo to chodzi o nasze piniądze. Zenon z Jeleniej Góry
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W komentarzu Zenona z Jeleniej Góry,z dnia 06.04.2012r racja jest we wszystkich 3 punktach i w komentarzu z 08.04.2012r w punkcie 4. Popieram taką nowelizację przepisów Bankowych.Moim zdaniem korzystnych dla wszystkich Wspólnot Mieszkaniowych.Jestem na TAK!!!
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jak najbardziej Alicja ma słuszność i popieram ją w jej komentarzu z dnia:08.04.2012r.Też uważam że,już czas na zmianę starych i niekorzystnych pszepisów Bankowych dla WŁaścicieli lokali.
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ja tak samo myślę i w całości popieram taką zmianę, tych trzech arytkułów:20,21 i 23, z Ustawy o własności lokali.
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zenon z Jeleniej Góry , piśmie z 06.04.2012r. uważa że, dgyby zmienić małą treść art.29. 1e. to napewno byłoby lepiej. A ja uażam że, to niewątpliwie byłoby DUŻO LEPIEJ !!!!
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ja tak samo myślę jak Pani Viola. Zenon z Jeleniej Góry zna Ustawę o własności lokali.
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Popieram pomysł Zenona z Jeleniej Góry, w komentarzu z 20.03.2012r.,o znowelizowaniu art.20. 2. i art.21. 2. U/W lokali.Alicja
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jeżeli dotychczasowy Zarządca z licencją, który ma średnie wykształcenie i nie stosował się do Ustawy o własności lokali i zdefrałdował pieniądze Wspólnoty mieszkaniowej,to co może się stać jeżeli Zarządcą wspólnoty mieszkaniowej zostanie,osoba lub osoby bez licencji na zarządzanie nieruchomościami. Napiszcie komentarze co o tym myślicie. Zenon z Jeleniej Góry
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano kwietnia 2012
    Umieszczanie komentarzy pod tekstami, to niefortunny pomysł tego portalu, bo artykuł z 2006 roku, komentarz z 2012. <br />Forum jest do tego dużo lepsze, wystarczy link do omawianego tekstu<br />https://forum.zarzadca.pl/
    Komentarz edytowany admin
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    koziorozka, czy masz zastrzeżenia do merytorycznej treści artykułu? Czy jest on nieaktualny? Jeżeli nie, to w czym problem?<br /><br />Na forum nie ma artykułów, są tutaj. Jeżeli każdy, kto chce skomentować publikację portalu, musiałby rejestrować się na forum, to komentarzy by nie było.
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Hmmm... Mimo zalogowania na portalu, w nagłówku komentarza jestem nazywany "gościem"...
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano kwietnia 2012
    Nie o merytoryczną zawartość mi chodzi, tylko o bezsens redakcyjny.
    Zakładam, że komentarze zamieszcza się po to, by ktoś je przeczytał. Na zarzadca.pl są setki tekstów z możliwością komentowania. I pod niektórymi tekstami takie komentarze są, tylko pies z kulawą nogą o nich nie wie.
    Podejrzewam, że te "znikniete", o których pisze Zenon wcięło gdy dodano nową funkcję: automatyczne powiązanie komentarzy spod artykułów z tym forum
    edit
    Sie naprawiło :)
    Komentarz edytowany koziorozka
  • Opcje
    Pani BeataPani Beata Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Sam artykuł jest ciekawy i oceniam go pozytywnie. Pewne drobne uproszczenia autora sprawiają, że przekaz jest przejrzysty. Jedna rzecz zainteresowała mnie szczególnie. Zauważyłam z artykułu (i z naszych dyskusji na forum, w tym materiałów wklejanych przez innych uzytkowników), że jak dotąd prawie wszystkie "ciekawe inaczej" wyroki w sprawach o uchylenie uchwał wspólnoty lub stwierdzenia poprawności głosowania we wspólnocie zapadają przed wrocławskim sądem (?). Co może być tego przyczyną? Skoro następnie sądy wyższych instancji je uchylają (nie pierwszy raz zresztą), może należało by wyciągnąć z tego wnioski i w końcu zapoznać się z treścią ustawy o własności lokali... jednak sąd wrocławski w kolejnej sprawie z uporem realizuje linię nie popartą zapisami ustawowymi... dlaczego? Nie dość, że powoduje tym lekką autokompromitację, to jeszcze wprowadza zamęt w ogólnopolskiej dyskusji, ponieważ orzeczenia przez niego wydawane są faktem - i niestety w związku z tym bywają cytowane niekiedy przez niektórych jako działanie właściwe...
  • Opcje
    Zarzadca.plZarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Gość Zarzadca.pl:[/cite]
    Co się stało ze wszystkimi komentarzami ?.Widzę że ta strona internetowa tak naprawdę niema służyć do komentarzy dla Właścicieli lokali, tylko chyba tu chodzi o coś innego,ale ja tego nierozumiem.Gdybym wiedział że zmarnuje dużo mojego czasu, po to żeby się dowiedzieć że moje komentarze i innych osób zostaną usunięte, to nienapisałbym nawet 1 komentarza.Zenon z Jeleniej Góry.
    Komentarze w tym artykule zostały przywrócone a ich zniknięcie związane było z poprawkami wprowadzonymi do systemu komentowania pod artykułami.
    pozdrawiamy, Zarzadca.PL
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Pomysł, żeby ściągać komentarze sprzed 4 lat na forum, jest co najmniej dziwny.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ja zdania nie zmieniłam - to konsekwencja niedawnego połączenia tego forum z komentarzami pod tekstami na zarzadca.pl
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    te komentarze już były,czy to znaczy że,macie jakieś gotowe szablony? Dlaczego nie daliście komentarzy z 2012 roku? Zenon z Jeleniej Góry.
  • Opcje
    Zarzadca.plZarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Przy większej ilości komentarzy na stronie Zarzadca.pl nad i pod komentarzami umieszczona jest numeracja podstron komentarzy np. 1, 2, 3 itd z odnośnikami do najnowszych komentarzy. Tymczasowo ustawiliśmy wyświetlanie wszystkich komentarzy, wrócimy jednak do podziału komentarzy na podstrony w przyszłym tygodniu, pozdrawiamy, Zarzadca.PL
  • Opcje
    axx7axx7 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Pani Beata:[/cite]Sam artykuł jest ciekawy i oceniam go pozytywnie. Pewne drobne uproszczenia autora sprawiają, że przekaz jest przejrzysty. Jedna rzecz zainteresowała mnie szczególnie. Zauważyłam z artykułu (i z naszych dyskusji na forum, w tym materiałów wklejanych przez innych uzytkowników), że jak dotąd prawie wszystkie "ciekawe inaczej" wyroki w sprawach o uchylenie uchwał wspólnoty lub stwierdzenia poprawności głosowania we wspólnocie zapadają przed wrocławskim sądem (?). Co może być tego przyczyną? Skoro następnie sądy wyższych instancji je uchylają (nie pierwszy raz zresztą), może należało by wyciągnąć z tego wnioski i w końcu zapoznać się z treścią ustawy o własności lokali... jednak sąd wrocławski w kolejnej sprawie z uporem realizuje linię nie popartą zapisami ustawowymi... dlaczego? Nie dość, że powoduje tym lekką autokompromitację, to jeszcze wprowadza zamęt w ogólnopolskiej dyskusji, ponieważ orzeczenia przez niego wydawane są faktem - i niestety w związku z tym bywają cytowane niekiedy przez niektórych jako działanie właściwe...
    CBA bada dziwne wyroki wrocławskich sądów i udział w nich zatrzymanego Mirosława M. byłego pracownika jednej z wrocławskich firm zarządzających mieszkaniami komunalnymi http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/570155,wroclaw-poczatek-gigantycznej-afery-korupcyjnej,id,t.html
  • Opcje
    Pani BeataPani Beata Użytkownik
    edytowano listopada -1
    No proszę.... ale trafiłam. Coś czułam, bo tylko nieliczni są w stanie wypisywać podobne androny na forum.... o sądach nawet nie wspomnę.
    Ciekawe tylko, co wyjaśni to postępowanie?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    - Krakowscy prokuratorzy zdobyli dowody szokujących [b]związków korupcyjnych biznesmenów, adwokatów, sędziów i prokuratorów we Wrocławiu i w Warszawie [/b]- przekonuje jeden z naszych rozmówców.
    
  • Opcje
    daarekdaarek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dobrze by było aby prokuratorzy z wszystkich 16 województw nawzajem powymieniali się szokującymi dowodami jakich w każdym województwie pełno o czym możemy się przekonać codziennie chociażby czytając jakąkolwiek gazetę.
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Co należy zrobić jeżeli wybrany Zarząd wspólnoty legalnie wy-<br />brany na zebraniu zostaje odwołany przez Zarząd samozwań-<br />czy który nie został wybrany na zebraniu a tylko chodząc od<br />drzwi do drzwi bez wrzucenia do skrzynek projektu uchwały<br />na conajmiej na tydzień przed zbieraniem podpisów.TaUchwała została zaskarżona do Sądu.Nierozumiem dlaczego ta uchwała nie została wstrzymana przez Sąd do czsu rozpatrzenia sprawy.Należy dodać że podpisy pod tą uchwałą zostały sfałszowane.Zenon z Jeleniej Góry
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Czy złożono wniosek o wstrzymania wykonania uchwały?
    Jeżeli tak, to w postanowieniu sąd uzasadniał swoja decyzję.
    Jeżeli natomiast wniosku nie złożono, to sąd nie wstrzymuje uchwały z urzędu, tutaj konieczna jest inicjatywa strony.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Gość Zarzadca.pl:[/cite] Co należy zrobić jeżeli ... Należy dodać że podpisy pod tą uchwałą zostały sfałszowane.
    Należy zacząć od tego, co należało dodać, czyli... udowodnić fałszerstwo podpisów.
    Ci, którzy rzeczywiście nie podpisali się pod sfałszowaną uchwałą niech złożą stosowne oświadczenia. To raczej powinno wystarczyć, by nie brać jej w ogóle pod uwagę.

    Fałszowanie dokumentów to raczej sprawa dla prokuratury i tutaj nie należy odpuścić.
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tak bo U/W lokali nie zabrania z tego powodu że ktoś nie płaci za lokal to przestaje być członkiem Wspólnoty mieszkaniowej.Od ściągania zaległych należności za eksploatację lokalu są odpowiednie instytucje i organy.Pismo to kieruje do pisma Mirka z dn.14.03.2012r<br />Zenon z Jeleniej Góry
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Co za dziwny pomysł, żeby członek zarządu nie będący właścicielem musiał mieć licencję...
  • Opcje
    biedron_kabiedron_ka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kilka uwag do Zenona, bo niektórych stwierdzeń już się nie da czytać nawet.
    Zenon: Jeżeli ktokolwiek podpisał się pod Uchwałą,to już swojego podpisu nie można wycofać,bo byłoby to zmienianie dokumentu
    - to jest nieprawda , zawsze można unieważnić, wycofać, zmienić (z ważnych powodów) swój oddany głos.
    Zenon: uważam że,tak znowelizowany art.29. 1e.U/W, uniemożliwiłby nieuczciwym zarządcom powoływania na członka zarządu do wspólnoty mieszkaniowej NIEWŁAŚCICIELI LOKALI.
    - to jakaś brednia! Ani uczciwy ani nieuczciwy zarządca nie powołuje nikogo na członka zarządu!
    Członków zarządu wybierają poprzez glosowanie właściciele lokali w danej wspólnocie.
    Zenon: Umowy z Bankami równierz powinne być znowelizowane.Obecnie jest tak że,wystarczy dać uchwałę
    - o jakich umowach piszesz? Kto ma niby zmieniać takie umowy skoro każda umowa jest w zasadzie indywidualna i jest negocjowana (ustalana ) z zarządem danej wspólnoty a danym bankiem. Nie ma jednego wzoru umów dla wszystkich banków i wszystkich wspólnot.
    Zenon: Gdyby Banki żądały od zarządu wspólnoty mieszkaniowej,takie dokumenty:1),Protokół z zebrania
    - a co protokołu nie można sfałszować? Nie jest on zresztą obowiązkowy a więc nie jest dokumentem (dowodem) czegoś tam. Banki są samodzilene i nikt im nie ma prawa dyktować zapisów umów czy mowić co mają robić.
    Zenon: Należy dodać że podpisy pod tą uchwałą zostały sfałszowane.Zenon z Jeleniej Góry
    - podpis jest wtedy sfałszowany gdy ja się podpisuję za kogoś jego nazwiskiem; gdy podpisuję się swoim przy jego rubryce to nie jest niestety sfałszowanie podpisu. Notabene prokuratura nie traktuje tego jako przestępstwa we wspólnotach i wskazuje na drogę cywilną dochodzenia swoich racji czyli uznania takich głosów za nieważne.
    Pytanie mirka było następujące:
    mam takie pytanie czy lokatorzy którzy nie placą czynszu mogą mogą brać udzial w glosowaniu
    Zenon: Tak bo U/W lokali nie zabrania z tego powodu że ktoś nie płaci za lokal to przestaje być członkiem Wspólnoty
    - nie rozumiesz pytania to nie odpowiadaj. Lokatorzy płacący czynsz czy niepłacący nie biorą udziału w głosowaniu nad uchwałami. To prawo przysługuje tylko właścicielom lokali.
    ============================
    Bardzo proszę Admina o przeniesienie tego wątku do innej kategorii i zmianę mylącego tematu na : "dywagacje Zenona z Jeleniej" - komu będzie sie chciało to sobie poczyta na własną odpowiedzialność - natomiast w tej chwili ten wątek to się zrobiła jedna wielka kaszana wprowadzająca w błąd i zaśmiecająca forum.
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zebrani członkowie Wspólnoty mogą podjąć uchwałę o głosowaniu 1właściiel = 1 głos Jedynie do konkretnego tematu uchwały. Nie można podjąć uchwałę obowiązującą jako stałą zasadę głosowania a wszystkich zebraniach. <br />Chciałoby się mieć bardziej rzetelne opracowania.<br />Pytanie - jak i kiedy stosować art 199 k.c w związku z art. 22. uwl.<br />Art 199kc jest stosowany do "małych wspólnot", jednak w jego treści nie ma określenia rodzaju wspólnoty a więc odnosić się powinien do wszystkich wspólnot. Oprócz forum serdeczne dzięki za wiadomość na podany adres:rcichy@gmail.com
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano lutego 2013
    [cite] Gość Zarzadca.pl:[/cite]Pytanie - jak i kiedy stosować art 199 k.c w związku z art. 22. uwl.<br />Art 199kc jest stosowany do "małych wspólnot", jednak w jego treści nie ma określenia rodzaju wspólnoty a więc odnosić się powinien do wszystkich wspólnot.
    Sprawy wspólnot mieszkaniowych - dużych i małych - reguluje ustawa o własności lokali. Jedynie w zakresie sprawowania zarządu i tylko w małych wspólnotach mają zastosowanie przepisy kodeksu cywilnego, w tym art. 199. Wynika to z art. 19 uwl:
    Art. 19 Jeżeli liczba lokali wyodrębnionych i lokali niewyodrębnionych, należących nadal do dotychczasowego właściciela, nie jest większa niż siedem, do zarządu nieruchomością wspólną mają odpowiednie zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego i Kodeksu postępowania cywilnego o współwłasności.
    Do dużych wspólnot stosuje się ustawę o własności lokali. Jedynie w przypadkach nie uregulowanych w uwl ustawa odsyła do kc:
    Art. 1. 2. W zakresie nieuregulowanym ustawą do własności lokali stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego.
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W naszej wspólnocie mieszkaniowej była podjęta uchwała o odwołaniu jednego członka zarządu,z braku kompletu podpisów członków wspólnoty postanowiono aby zarząd w drodze zbierania podpisów uzupełnił uchwałę.Najgorsze to że to uchwał e zabrał ten członek który był odwołwany ido obecnej chwili nie zwrócił dokumentów.Trwa to od dnia15 lutego do dnia 2 kwietnia 2013r.Moie pytanie ile może trwać take przetrzymywanie dokumentów .
  • Opcje
    biedron_kabiedron_ka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Moie pytanie ile może trwać take przetrzymywanie dokumentów
    - póki co to nie jest jakiś tam dokument bo jest to tylko projekt uchwały jeszcze nie podjętej jak rozumiem.
    Takie przetrzymywanie może trwać w nieskończoność nawet. To właściciele (wy wszyscy) we wspólnocie są odpowiedzialni za porządek prawny u siebie, to wy decydujecie jak długo ten "bajzel" bedzie trwał.
    Wysłanie zwalnianego członka zarządu z projektem uchwały do dozbierania głosów świadczy albo o głupocie zarządu wspólnoty albo źle świadczy o pozostałych właścicielach, że tak się dają robić w trąbę.
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie jest wymagany komplet podpisów.
    Jeśli macie ponad 50 % głosów ZA lub ponad 50 % głosów PRZECIW już przesądza o wyniku.
    Ważne żeby wszystkich powiadomić o treści podjętej uchwaly.
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Mycha napisał użytkownik:
    Czy Zarząd ma brawo dozbierac głosy do uchwały która nie przeszła, tzn. dokładnie wyglądało to tak:<br />1. odbyło sie głosowanie w drodze indywidualnego zbierania głosów<br />2. jedna z uchwał nie została przyjeta, o czym zostalismy poinformowani na pismie<br />3. po dwóch miesiącach na klatce schodowej pojawiła się informacja, że jednak ta uchwała została podjęta
    <br />Taka była zatem wola większości. Każdy członek wspólnoty może wystąpić do Zarządu o podanie informacji związanych z ilością głosów za daną uchwałą zebranych w trybie indywidualnego zbierania głosów. Przecież Zarząd nie może pozbawić członków wspólnoty dostępu do tego typu dokumentacji. Jako, że ustawa o własności lokali nie ma zapisu o czasie zbierania głosów w tym trybie, zatem normalne jest to, że dana uchwała, która nie została podjęta na zebraniu, może być podjęta po nim, w sytuacji, kiedy zarząd zbierze głosy "ZA" w trybie indywidualnego zbierania głosów. Proste jak konstrukcja cepa :)
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Gość Zarzadca.pl:[/cite]Czy Zarząd ma brawo dozbierac głosy do uchwały która nie przeszła, tzn. dokładnie wyglądało to tak:
    1. odbyło sie głosowanie w drodze indywidualnego zbierania głosów
    to co rozumiesz pod pojęciem "odbyło" czy juz zostało zakończone i zostałaś powiadomiona o treści podjętej uchwały na piśmie?
    [cite] Gość Zarzadca.pl:[/cite]2. jedna z uchwał nie została przyjeta, o czym zostalismy poinformowani na pismie
    3. po dwóch miesiącach na klatce schodowej pojawiła się informacja, że jednak ta uchwała została podjęta
    nie jest to prawidłowa forma zawiadamia o treści podjętej uchwałay
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W mojej wspólnocie zarządca jest równocześnie deweloperem tejże nieruchomości. Czy to nie jest konflikt interesów - przeprowadza wiele działań, którymi sam sobie ułatwia życie, a ponieważ jest skończonym chamem prawie nikt nie ma odwagi mu się sprzeciwiać. Jak z czymś takim walczyć?
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Gość Zarzadca.pl (kasia): Jak z czymś takim walczyć ?
    Czy w pierwszym zawartym akcie notarialnym sprzedaży lokalu został zawarty zapis o powierzeniu zarządu deweloperowi ? Jeżeli tak, to odnosi on skutek w stosunku do wszystkich kolejnych nabywców lokali. Ile lokali liczy wasza wspólnota ?
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada 2013
    Jak z czymś takim walczyć?
    Owszem, to jest konflikt interesów.
    Sama nic nie zrobisz. Porozum się z sąsiadami i zmieńcie zarząd na właścicielski lub (łatwiej, lecz trochę gorzej) na inny zarząd powierzony.
    Musisz jednak wiedzieć, jaki jest zapis o powierzeniu zarządu, bo może tam być określony termin jego sprawowania.

    Jak chcesz ciągnąć sprawę, to na pewno nie w tym wątku, bo on jest na inny temat a ty piszesz o deweloperze sprawującym zarząd
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Mieszkam w malej wspolnocie/5 czlonkow/. Wszyscy czlonkowie powiadomieni zostali USTNIE o zebraniu.Jeden z czlonkow ODMOWIL /ustnie/ przyjscia na na zebranie.<br />Pytanie:Podjeto UCHWALE ktora zostala PRZYJETA jednoglosnie przez obecynch na zebraniu czlonkow wspolnoty<br />Czy UCHWALA jest prawomocna?Jezeli TAK,czy obowiazuje NAS jakis termin ?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano grudnia 2013
    [cite]Gość Zarzadca.pl (Barbara)[/cite] Mieszkam w malej wspolnocie/5 czlonkow/. Wszyscy czlonkowie powiadomieni zostali USTNIE o zebraniu.
    Jeden z czlonkow ODMOWIL /ustnie/ przyjscia na na zebranie.

    Pytanie:Podjeto UCHWALE ktora zostala PRZYJETA jednoglosnie przez obecynch na zebraniu czlonkow wspolnoty
    Czy UCHWALA jest prawomocna?Jezeli TAK,czy obowiazuje NAS jakis termin ?
    W małych WM obowiązują zapisy kodeksu cywilnego - dział WSPÓŁWŁASNOŚĆ
    [b]Art. 201.[/b] Do czynności zwykłego zarządu rzeczą wspólną potrzebna jest zgoda większości współwłaścicieli. W braku takiej zgody każdy ze współwłaścicieli może żądać upoważnienia sądowego do dokonania czynności.
    
    [b]Art. 199.[/b] Do rozporządzania rzeczą wspólną oraz do innych czynności, które przekraczają zakres zwykłego zarządu, potrzebna jest zgoda wszystkich współwłaścicieli. W braku takiej zgody współwłaściciele, których udziały wynoszą co najmniej połowę, mogą żądać rozstrzygnięcia przez sąd, który orzeknie mając na względzie cel zamierzonej czynności oraz interesy wszystkich współwłaścicieli.
    
    Komentarz edytowany KubaP
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.