Avatar

drops

drops

O

Nazwa użytkownika
drops
Dołączył(a)
Wizyty
1,384
Ostatnia aktywność
Ranga
Użytkownik
Punkty
243
Nagrody Zarzadca.pl
16
  • Uchwała niepodpisana przez zarząd

    Moim zdaniem, uchwały podejmują własciciele, a Zarząd swoim podpisem jedynie potwierdza ich podjęcie. Jeśli wszystkie dokumenty potwierdzaja przegłosowanie uchwały to ona obowiązuje. Zarząd nie ma prawa stwierdzać ważność lub nieważność uchwał.
  • Odwołanie Zarządu WM - zebranie

    Powołać swojego przewodniczącego zebranie. Przedstawiciel Zarzadu powinien na wstępie zarządzić wybór przewodniczącego zebrania. Przewodniczący stawia wniosek o rozszerzenie porzadu zebrania o punkt - odwołanie "starego" i powołanie "nowego" Zarządu. Zebrani głosują nad propozycją.
  • Uchwała niepodpisana przez zarząd


    Jeszcze to: nie każde naruszenie wymogów formalnych prowadzi do nieważności uchwały. Przyjmuje się bowiem, że istotne są tyko takie uchybienia, które mogły mieć wpływ na treść uchwały.
  • Zmiana składu zarządu Wspólnoty - jaka uchwała?

    Proponuję coś takiego:
    Uchwała nr...
    właścicieli lokali w nieruchomości położonej w.... podjęta w dniu...
    dotyczaca głosowania uzupełniajacego na członków Zarzadu Wspólnoty
    Działając na podstawie art 20 ustawy z dnia...o własnosci lokali (Dz. U ..) właściciele lokali postanawiaja:
    § 1.
    Po pisemnej rezygnacji z funkcji członków Zarzadu Wspólnoty przez .....
    właściciele lokali postanawiają uzupełnić skład Zarzadu wspólnoty o osoby...
    § 2.
    Po podjeciu niniejszej uchwały przez właścicieli lokali , w skład Zarzadu Wspólnoty będą
    wchodzić .....
    § 3.
    uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
  • Odwołanie Zarządu WM - zebranie

    Przede wszystkim powinniście zmobilizować jak najwiekszą ilość właścicieli, aby wzięli udział w zebraniu. Przygotować rzeczowe argumenty przemawiające za odwołaniem zarządu. Mieć gotowe projekty uchwał i ewentualne osoby do nowego zarzadu. Nie wiem jak duża jest Wasza Wspólnota, w mojej Wspólnocie, dużej bo powyżej 270 lokali, doszło do zmiany zarzadu przy bardzo silnej determinacji właścicieli. Bo oczywistym jest, że nie wszyscy byli na zebraniu i potem ogłosowanie odbywało się poprzez składanie kart po zebraniu - właściciele wzajemnie się dopingowali do głosowania.
  • Wynajem miejsca postojowego dla niepełnosprawnych

    "- Nie ma obowiązku, aby miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych były ogólnodostępne. Możliwa jest sprzedaż takich miejsc, ustalanie wyłącznego prawa do korzystania, przy tym osoby korzystające z oznaczonych miejsc dla osób niepełnosprawnych powinny legitymować się zaświadczeniem o niepełnosprawności.3 lut 2020" cytat z internetu.
    Moim zdaniem, w świetle powyższej dyskusji można wynająć takie miejsce. Jak będzie osoba niepełnosprawna i zwróci sie z wnioskiem do zarządcy ten powinien wszcząć procedurę opisywaną wyżej.
  • Wynajem miejsca postojowego dla niepełnosprawnych

    W naszej Wspólnocie jak właściciel złożył umotywowany wniosek o stworzenie miejsca parkingowego dla osoby niepełnosprawnej , utworzono takie miejsce bez odrębnej uchwały gdyż przepisy tego wymagają. Nie ma znaczenia, ze teren wspólny.
  • Wspólny śmietnik dla dwóch małych wspólnot - dwie działki po dwa lokale

    Do blazwj_h - jesteś zawsze taki poprawny i w zgodzie z prawem, a tu piszesz, że nie ma znaczenia czy formalnie Wspólnoty sa czy nie. W tym przypadku nie zgadzam się z Tobą, umowa czy obowiązek ale zawarty pomiędzy dwoma stronami. Kto będzie podpisywał deklaracje i w czyim imieniu?
  • Kiedy zarządca ma obowiązek włączyć ogrzewanie?

    U nas zaczynają grzać gdy w nocy jest niżej niż 10 st.
  • Banery, a wspólnota

    Balustrada, tak jak i elewacja, jest elementem nieruchomości wspólnej, więc umiejscowienie reklamy w tym miejscu wymaga zgody wspólnoty mieszkaniowej. Zgoda ta wyrażona w uchwale w związku, że jest decyzją przekraczającą zwykły zarząd może mieć charakter nieodpłatny lub odpłatny.