gab
gab
O
- Nazwa użytkownika
- gab
- Dołączył(a)
- Wizyty
- 739
- Ostatnia aktywność
- Ranga
- Użytkownik
- Punkty
- 381
- Nagrody Zarzadca.pl
- 20
-
Sprzedaż garażu przynależnego w spółdzielni
Nie brnij, DOTYCZY wszystkich lokali w SM. -
Wspólnota widmo - czy to legalne?
Grafen2 jeśli ktoś nie powinien być w zarządzie, to ty niedouczony trollu. Nic w życiu ci nie wyszło, to chociąż p9udajesz członka zarzadu,
Nicka zmieniłeś a głupoty popychasz wciąż te same. Kolejny raz usiłujesz kogoś wprowadzić w błąd. A o prawie masz niklłe pojęcie.
-
Wspólnota widmo - czy to legalne?
Właściciele na zebraniu, albo poprzez administratora, powinni ustalić kontakt z zarządem. Osoba, która ma interes prawny może ustalić kontakt poprzez administratora. Adres siedziby wspólnoty, to najczęściej adres administratora.
Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 16.12.2008 r. sygn. akt II GSK 583/08
Zgodnie z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego, siedzibą wspólnoty mieszkaniowej jest adres jej zarządu, gdy został on wybrany lub adres jej zarządcy, kiedy zarząd został powierzony w trybie art.18 ustawy o własności lokali.
Ty tak serio? Tyle zrozumiałeś z skargi kasacyjnej i fragment uzasadnienia bierzesz za obowiązujące prawo?. Czy bezmyślnie kopiujesz to, co inny mądry inaczej napisał?Innymi słowy, zarzut błędnego ustalenia stanu faktycznego przez sąd I instancji może być skutecznie podniesiony tylko w następstwie oparcia skargi kasacyjnej na zarzucie naruszenia przepisów postępowania, jeżeli uchybienie to mogło mieć istotny wpływ na wynik sprawy (art. 174 pkt 2 p.p.s.a.). W tym miejscu można dodać, iż w postępowaniu kasacyjnym przed Naczelnym Sądem Administracyjnym obowiązują odmienne zasady w zakresie związania sądu administracyjnego granicami skargi kasacyjnej niż ma to miejsce w postępowaniu przed sądem I instancji w odniesieniu do skargi. (...) -
Nowe opłaty za wyodrębniony garaż podziemny
Jest księga gruntowa zwana budynkową i są księgi lokalowe. Kupuje się udział w gruncie i budynku a nie "macierzy". ;-)
"Księga macierzysta" prowadzona jest dla nieruchomości wspólnej, która powstała w wyniku wyodrębnienia lokali. Ich właściciele nabywają odpowiedni udział w tej nieruchomości wspólnej jako prawo związane z własnością lokali. Podstawowym i niezbędnym składnikiem nieruchomości wspólnej jest grunt.
Księgi wieczyste mogą zostać założone dla trzech rodzajów nieruchomości:
1, Nieruchomość gruntowa. Dotyczy wszystkich działek stanowiących własność, zarówno niezabudowanych jak i zabudowanych. Często zdarza się, że działka zabudowana w księdze wieczystej opisana jest w taki sposób jakby nie było na niej budynku. Na szczęście jednak to nie informacje z księgi wieczystej stanowią o fizycznym stanie nieruchomości, a aktualny wypis z ewidencji gruntów i budynków prowadzony przez Starostwa Powiatowe.
2. Nieruchomość budynkowa. Budynki trwale związane z gruntem, stanowiące odrębny od gruntu przedmiot własności. Sytuacja taka ma miejsce, gdy właściciel budynku i właściciel gruntu to różne osoby, a budynek nie stanowi części składowej nieruchomości.
3. Nieruchomość lokalowa. Wyodrębniona część składowa nieruchomości gruntowej (gdy budynek jest częścią składową gruntu) albo nieruchomości budynkowej. Odrębną nieruchomość może wobec tego stanowić zarówno lokal mieszkalny jak i lokal o innym przeznaczeniu. Tak naprawdę jest to swego rodzaju nieruchomość w nieruchomości (bloku, budynku) i jest ona ściśle powiązana z tzw. „Księgą macierzystą” (założoną dla bloku wraz z gruntem, na którym stoi). Nieruchomość lokalowa będzie miała określony ułamkowy udział w częściach wspólnych i gruncie pod budynkiem.
TYLE w temacie gab.
No w końcu się douczyłeś. DŁUGO TO TRWAŁO. :-) Zajrzyj jeszcze do jakiejkolwiek KW gruntowej, gdzie funcjonuje wspólnota i zobacz co księga opisuje. Stare zazwyczaj tylko grunt i jest odesłanie do KW lokalowych. Nowsze :grunt i budynek/budynki. Często podana jest piowierzchnia. I jeśli komuś potrzebna jest KW danej nieruchomości, to szuka KW gruntowej.
-
Zarządca odmawia wydania kopii umowy o zarządzanie nieruchomością
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Jest 2 członków zarządu.
Wspólnota liczy 9 mieszkań.
Nie będę już rozmawiał z zarządcą skoro to nic nie daje, złożę wniosek do sądu.
Sprawa w sądzie może potrwać. Od kilku miesięcy do kilku lat.
Ten Wasz zarządca nie zna prawa, więc kto wie na co Was jeszcze narazi i w co Was wkopie.
Proponuję, by napisać pismo do zarzadcy , że umowa między WM a zarządcą jest dokumentem wspólnoty a zarząd WM do prawidłowej kontroli pracy zarządcy ma prawo nie tylko do wglądu ale i kopii umowy. I jeśli nie umożliwią skopiowanua sprawa zostanie skierowana do sądu przeciwko ZARZADCY o wydanie kopii dokumentu.
Podpis 2 członków zarządu. Dwa egzemplarze, niech jeden podbiją, że dostali.