Avatar

Hadrian

Hadrian

O

Nazwa użytkownika
Hadrian
Dołączył(a)
Wizyty
121
Ostatnia aktywność
Ranga
Użytkownik
Punkty
97
Nagrody Zarzadca.pl
8
  • Wynajem miejsca postojowego dla niepełnosprawnych

    ZdzislawCh napisał użytkownik: »
    W d byłeś g widziałeś a filozofujesz za dwóch. Podaj podstawę prawną albo orzeczenie to pogadamy.
    mój kot, jest dużo mądrzejszy od ciebie... B)


  • Jak powinna wyglądać zaliczka na pokrycie kosztów utrzymania nieruchomości

    Grafen2 napisał użytkownik: »
    Zacytowany wzór na początku wątku, pozwala kontrolować Zarząd WM oraz daje informacje właścicielowi lokalu, jakie są planowane koszty roczne utrzymania nieruchomości ( inaczej, ile WM planuje wydać na utrzymanie nieruchomości)
    Co chcesz kontrolować tym gniotem?
    Zdecyduj się, czy mówisz o planie gospodarczym, czy o zaliczkach. Co do planu, można dyskutować, na ile ma być szczegółowy, i czy ma schodzić do poziomu "Abonament MPWIK".
  • Wynajem miejsca postojowego dla niepełnosprawnych

    blazej_h napisał użytkownik: »
    W sposób oczywisty przepisy prawa budowlanego w tej materii ingerują w stosunki własnościowe.
    Chciałbyś...
  • Jak powinna wyglądać zaliczka na pokrycie kosztów utrzymania nieruchomości

    Grafen2 napisał użytkownik: »
    Zarządca napisał użytkownik: »
    Zgodnie z art. 22 ust. 3 pkt 10) ustawy o własności lokali określenie zakresu i sposobu prowadzenia
    -ewidencji pozaksięgowej kosztów zarządu nieruchomością wspólną,
    -zaliczek uiszczanych na pokrycie tych kosztów,
    - rozliczeń z innych tytułów na rzecz nieruchomości wspólnej,
    to czynność przekraczająca zakres zwykłego zarządu.
    To właściciele w formie uchwały podejmują zatem decyzję w jaki sposób należy redagować zaliczkę.

    "Zarządca" szkoda, że nie na temat, ws jak powinna wyglądać zaliczka, którą otrzymują właściciele lokali . Cytowanie co jest w zakresie Zarządu WM, a co nie , nie jest tematem tego wątku.
    Nie ma jednego, właściwego modelu "wyglądania" zaliczek. Wspólnota decyduje, jaki ma przybrać kształt, jak ma być redagowana. O tym właśnie pisze Zarządca. Najczęściej, przybierają kształt proponowany przez moduły f-k w programach wspierających zarządzanie.
    Jeśli zarząd ma za dużo wolnego czasu, to może w excelu prowadzić szczegółową tabelkę i rozpisywać zaliczkę na najdrobniejsze pozycje, bo w programach zarządzających ciężko o takie szczegóły.
    Co innego rozliczenie zaliczki, które powinno być bardziej szczegółowe i należy unikać pozycji typu "inne", "pozostałe", "ogólna", itd.
    Ale, to również zależy od właścicieli, czy mają taką potrzebę, znać szczegóły. Gdy się zapytać, to większość z nich udaje ze coś rozumie, lub jest zbyt leniwa by dociekać.

  • Wynajem miejsca postojowego dla niepełnosprawnych

    ZdzislawCh napisał użytkownik: »
    Temat nie jest taki oczywisty więc pozwolę sobie pogłówkować.
    Nie wysilaj się, jest oczywisty, natomiast ty pomieszałeś groch z kapustą.
    Liczbę i sposób urządzenia miejsc w nowopowstających inwestycjach, w tym ilość dla osób z niepełnosprawnością, określa plan miejscowy lub WZ. (dotyczy inwestorów!)
    Parametry takich miejsc, określa rozporządzenie "...w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie"
    Co do dróg póblicznych i wyznaczaniu miejsc przy takich drogach, regulują to jeszcze inne przepisy.

    Powyższe przepisy, nie ingerują w stosunki własnościowe, nie regulują kwestii; kto komu i za ile sprzedał, wynajął miejsce postojowe. Równie dobrze, do "miejsca dla niepełnosprawnych " w garażu podziemnym, prawo do wyłącznego parkowania może mieć każda inna osoba (jesli takie prawo otrzyma lub nabędzie)
    Podobnie z miejscami naziemnymi, jeżeli znajdują się na terenie prywatnym, nie wyznaczono tam strefy ruchu, to decyzja należy do właścicieli, czy takie miejsce jest ogólnodostępne, czy chcą je wynająć.
    ZdzislawCh napisał użytkownik: »
    Bez spełnienia przepisów jw nikt nie wyda decyzji pozwolenia na budowę. A jeśli po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie ktoś stan zaburzył to po prostu łamie prawo. Wystarczy proste zawiadomienie do PINB który wyda nakaz przywrócenia. Nie trzeba tracić czasu i pieniędzy na rozprawy sądowe.
    Jeśli chodzi o parkowanie na takim miejscu to niezależnie od tego czy jest ogólnodostępne czy prywatne - dozwolone wyłącznie z kartą parkingową za szybką. Karta jest wydawana na osobę, nie auto. Brak karty za szybą - mandat i odholowanie. I tak do skutku, aż się delikwent nauczy.
    Tak więc właścicielem może być każdy, parkować tylko upoważnieni. Myślałeś, że jesteś sprytny i kupiłeś miejsce dla ozn od dewelopera bo mu zostało? Deweloper szukał jelenia i znalazł, on się obroni Ty nie. Zostanie Ci co najwyżej satysfakcja z darmowego udostępniania miejsca dla ozn.
    Gdyby w przedmiotowym przypadku miejsc było więcej, logika każe połowę zachować jako ogólnodostępne, drugą połowę na sprzedaż. Ale to logika, nie znam orzeczeń sądowych w tej sprawie. 1 ogólnodostępne to minimum dla spełnienia warunków technicznych.
    ...zestaw pobożnych życzeń i horrendalnych bzdur, które nie mają oparcia w przepisach prawa