Grafen2
Grafen2
O
- Nazwa użytkownika
- Grafen2
- Dołączył(a)
- Wizyty
- 282
- Ostatnia aktywność
- Ranga
- Użytkownik
- Punkty
- 79
- Nagrody Zarzadca.pl
- 11
-
niezapowiedziane usuwanie usterek przez dewelopera
To nie jest dość oryginalna teza tylko linia orzecznicza zawarta m.in. w I ACa 410/12 - wyrok z uzasadnieniem Sąd Apelacyjny w Białymstoku z 2012-09-26
To nie oznacza, że gdy sprawa BeataGłowacka trafi do sądu, to sąd wyda taki sam wyrok, jak w Białymstoku
Precedensów nie stosuje się w polskim sądownictwie.
Takich doradców jak adad omijaj szerokim łukiem gdyż potrafią tylko cytować , cytować i nawet nie wiedzą w jakim temacie to robią.
Nie tylko jest to moje zdanie o adad , ale i innych uczestników tego portalu.
-
niezapowiedziane usuwanie usterek przez dewelopera
BeataGłowacka napisał użytkownik: »Ktoś inny potwierdzi tą dość oryginalną tezę?
Doprecyzuję tylko, że deweloper naprawia zgłoszone usterki, ale z zaskoczenia, nie informując kiedy.
Czyli w niczym mu w naprawie brak uchwały nie przeszkadza.
Bo uchwała właścicieli nie jest deweloperowi potrzebna . Po zakończeniu usuwania usterek, powiadomi zainteresowanych o odbiorze .
-
Bazowa stacja telekomunikacyjna na dachu budynku
Już ci pisałem naucz się czytać ustawy i przestań wypisywać bzdury.
Już ci pisałem nie rób wody z mózgu nowym właścicielom lokali i przestań wypisywać objawione bzdury.
A rozdział 4 UoWL dla ciebie nie istnieje ....
Należy pamiętać, że w małej wspólnocie mieszkaniowej funkcjonującej o zapis w KC i KPC , do podjęcia czynności zwykłego zarządu nieruchomością wspólną wymagana jest zgoda większości współwłaścicieli. Natomiast do podjęcia czynności przekraczającej zakres zwykłego zarządu wymagana jest zgoda wszystkich współwłaścicieli. W dużych WM obowiązuje zapis UoWL.
-
dodatkowa opłata
Art. 1.1 uwl. WM zarządza częściami wspólnymi nieruchomości art.3.2 uwl.
Środki finansowe wsspółwłaścicieli nie są rzeczą i nie są częścią wspólną nieruchomości. Zarząd WM nie ma żadnych praw do rozporządzania prywatną własnością art. 140 kc. Rozporządzać prywatną własnością (finansami) może tylko właściciel lub sąd.
Należy odwołać się do judykatury, w szczególności mającej moc zasady prawnej uchwały Sądu Najwyższego z dnia 21 grudnia 2007 r., III CZP 65/07, i do wyroku Sądu Najwyższego z dnia 15 października 2008 r., I CSK 118/08. W świetle orzecznictwa Sądu Najwyższego wspólnota mieszkaniowa działając w ramach przyznanej jej zdolności prawnej, może nabywać do własnego majątku prawa i obowiązki, z zastrzeżeniem, iż zdolność ta jest ograniczona do praw i obowiązków związanych z zarządzaniem nieruchomością wspólną.
Przepisy ustawy o własności lokali pozwalają stwierdzić, że do majątku wspólnoty wchodzą przede wszystkim uiszczane przez właścicieli lokali zaliczki w formie bieżących opłat na pokrycie kosztów zarządu nieruchomością wspólną oraz pożytki i inne dochody z nieruchomości wspólnej, mogą też wejść prawa wynikające z umów zawieranych przez nią w ramach gospodarowania nieruchomością wspólną. Wspólnota mieszkaniowa nie może natomiast skutecznie nabywać praw, które nie są związane z zarządzaniem nieruchomością wspólną, gdyż uprawnienia te przysługują nadal właścicielom lokali (współuprawnionym). Co więcej, gospodarowanie nieruchomością wspólną nie może być interpretowane w sposób rozszerzający. -
niezapowiedziane usuwanie usterek przez dewelopera
Ad1 . To zrób tak, jak myślisz ....
ad2 . Nie musi Was informować, ma usunąć reklamacje - wadę.