ZALICZKI NA ZARZADZANIE

135

Komentarze

  • Opcje
    prezesprezes Użytkownik
    edytowano listopada -1
    owner,też jestem "ZA"!marta26421 a co sądzisz o art.22 ust.3 pkt 5a i podjętą uchwałą w sprawie umownego wyłączenia części budynku z kosztów utrzymania nieruchomości wspólnej?
  • Opcje
    prezesprezes Użytkownik
    edytowano listopada -1
    marta26421 o co chodzi z tym stanem prawnym nieruchomości?Możesz jaśniej?
  • Opcje
    prezesprezes Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Z tym wykonywaniem zarządu przez przedsiębiorstwa...przecież my kupiliśmy mieszkania po tym terminie.
  • Opcje
    marta26421marta26421 Użytkownik
    edytowano lutego 2010
    Skoro jestś "Za" to nic tu chyba po mnie. Przez 8 lat nieświadomie tworzyłeś dokumenty i wystarczy.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ty się mnie pytasz o co chodzi?
    A nie mogę? :smile:
    Skaczesz z tematu na temat: a to Prawo budowlane, a to ustawa o własności lokali - bez słowa komentarza. Każesz się domyślać, dreptać ścieżkami Twojego rozumowania - ale to niewykonalne!
    Każdy wie, że osoby prawne (...) mogły wykonywać Zarząd w trybie art.20
    NO I CO Z TEGO?
    Jaki z tego wniosek? Masz jakiś, czy powinniśmy się domyśleć?

    Jaki jest właściwie temat tej dyskusji? "O wszystkim i o niczym"?

    Mam propozycję:
    niech marta i prezes przejdą na komunikację bezpośrednią (GG, skype, e-mail, komórka) i niech sobie omawiają do upadłego po tysiąc razy to samo (bo rzeczowych wyjaśnień i porad tutaj nie uświadczysz), ale niech nie zamęczają nas najdłuższymi w historii wątkami zupełnie nie na temat. Przy okazji ja będę miał mniej roboty z prostowaniem nieprawdy, półprawdy i ... prawdy w wydaniu marty.:smile:
  • Opcje
    marta26421marta26421 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Stan prawny nieruchomości wskaże właściciela budynku - WM/Przedsiębiorstwo

    Kupienie lokalu to jedno, a określenie sposobu zarządu nieruchomością wspólną w trybie art.18 lub 20 ustawy to drugie. Gdybyś zeskanował dokumenty byłoby łatwiej Tobie pomóc, ale jest jak jest.

    Kogo podałeś do GUS,US i w Banku? Chodzi o nazwę (bez adresu) i adres do korespondencji (budynek WM/Przedsiębiorstwo)
  • Opcje
    prezesprezes Użytkownik
    edytowano listopada -1
    marta26421 aleś Ty nerwowa...nie wiem o co Ci chodzi z tym stanem prawnym.Posługujesz się językiem którego nie rozumiem,po prostu.A pisząc o art 22 ust.3 pkt5a miałem na myśli,że uchwała ta nie ma nic wspólnego ze ZMIANĄ UDZIAŁÓW.Udziały przecież nie zostały zmienione.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] prezes:[/cite]Z tym wykonywaniem zarządu przez przedsiębiorstwa...przecież my kupiliśmy mieszkania po tym terminie.
    Prezesie: :thumbup:
    :cheer: :clap::crazy: :rolling:
  • Opcje
    marta26421marta26421 Użytkownik
    edytowano lutego 2010
    Owner! Ty jesteś zarządcą, a ja nie.
  • Opcje
    prezesprezes Użytkownik
    edytowano listopada -1
    no pewnie ,że WSPÓLNOTĘ !!
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] marta26421:[/cite]Owner! Ty jesteś zarządcą, a ja nie.
    Znowu się mylisz - nie jestem zarządcą.
  • Opcje
    marta26421marta26421 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Pełną nazwę.
  • Opcje
    marta26421marta26421 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Bez licencji.
  • Opcje
    prezesprezes Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Przecież w Urzędzie Skarbowym rozliczałem się jako wspólnota,z Urzędu Statystycznego przychodziły dokumenty do wypełnienia na wspólnotę (zresztą na mój domowy adres).Przy zakładaniu rachunku bankowego też wspólnota i ona jest właścicielem.Co mnie obchodzi spółka? A ty ciągle o tej spółce.....!
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] marta26421:[/cite]Stan prawny nieruchomości wskaże właściciela budynku - WM/Przedsiębiorstwo (...)

    Kogo podałeś do GUS,US i w Banku? Chodzi o nazwę (bez adresu) i adres do korespondencji (budynek WM/Przedsiębiorstwo)
    W ten sposób chcesz ustalić stan prawny nieruchomości?! :shocked: :confused:
  • Opcje
    prezesprezes Użytkownik
    edytowano listopada -1
    owner,cieszę się,że wprowadziłem Cię w tak dobry humor!
  • Opcje
    marta26421marta26421 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Otwórz biuro i pomagaj w "ciemno" takim jak Prezes.
  • Opcje
    marta26421marta26421 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Owner! To są dwie odrębne sprawy.

    Z nazwy podmiotu zgłoszonego do GUS dużo można się dowiedzieć.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano lutego 2010
    [cite] marta26421:[/cite]Otwórz biuro i pomagaj w "ciemno" takim jak Prezes.
    Pomagać ofiarom Twojej "pomocy"?! Nigdy!
    Po przejściu z Tobą tego labiryntu prezes jest bardziej skołowany, niż kiedykolwiek!

    Ty wprowadzasz zamęt, komplikujesz proste sprawy, wprowadzasz mnóstwo zupełnie zbędnych informacji. W efekcie powstaje szum, który zagłusza wszystko.

    Prostowanie bzdur, jakie tutaj wypisujesz, to robota dla Syzyfa: co jedną poprawię, już nadchodzą tłumy następnych! To gorsze od fedrunku pod ziemią, bo tam przynajmniej widać postępy! :smile:
  • Opcje
    GapiGapi Użytkownik
    edytowano lutego 2010
    na przykład co można się dowiedzieć? czego nie wiemy w temacie GUSu?
  • Opcje
    prezesprezes Użytkownik
    edytowano listopada -1
    jestem już tym zmęczony.tymi przepychankami.Czy tak trudno pomóc komuś takiemu jak ja? Ja naprawdę szukam pomocy i nie zależy mi na zaśmiecaniu forum....postami.Nie chcę pobić żadnego rekordu.Szukam pomocy w konkretnej sprawie ale tracę powoli nadzieję,że ją uzyskam.Życzę dobrej nocy.
  • Opcje
    marta26421marta26421 Użytkownik
    edytowano lutego 2010
    Adres do korespondencji - budynek WM
    nazwa: Wspólnota ... i co dalej?

    Przypominam, że Przedsiębiorstwo jest członkiem WM i powinno otrzymać rozliczenie zaliczek podpisane przez Ciebie. A co z zarządem budynkiem? Ty się nim przecież nie zajmowałeś, tylko Przedsiębiorstwo. Przypominam, że pełnomocnik Przedsiębiorstwa jest członkiem Zarządu Wspólnoty. Teraz to on dostarcza informacje m.in. dla GUS i US.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano lutego 2010
    [cite] prezes:[/cite]Szukam pomocy w konkretnej sprawie ale tracę powoli nadzieję,że ją uzyskam.
    Już Ci napisałem wszystko, co można powiedzieć o Twojej sytuacji: albo doprowadzicie do podziału nieruchomości, albo jesteście zdani na łaskę i niełaskę spółki. Koniec i kropka.

    Cała reszta to bzdury - te Regony, stany prawne, nowelizacje ustawy itp.
    Nie ma i nie będzie żadnych przydatnych porad, bo bez podziału nieruchomości NIC się nie zmieni. marta też Ci nie pomoże, bo to niewykonalne.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Przypominam, że pełnomocnik Przedsiębiorstwa jest członkiem Zarządu Wspólnoty. Teraz to on dostarcza informacje m.in. dla GUS i US.
    Dobrze, że przypomniałaś, bo prezes pewnie nadal biega po urzędach. Tak z przyzwyczajenia.
  • Opcje
    prezesprezes Użytkownik
    edytowano listopada -1
    mylisz się owner,idę spać.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
  • Opcje
    marta26421marta26421 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Owner! Ja po prostu widzę problem z innej strony.
  • Opcje
    marta26421marta26421 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Owner! Dla Ciebie nie ma znaczenia stan prawny nieruchomości ? Kiedyś Ciebie pytałam, czy właściciel wyodrębnionego lokalu może być użytkownikiem wieczystym. I nie odpowiedziałeś. A takich właścicieli jest sporo. Dla nich Wspólnota Mieszkaniowa i Wspólnota Mieszkaniowa Nieruchomości to jedno i to samo.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] marta26421:[/cite]Owner! Ja po prostu widzę problem z innej strony.
    Mhhhmmm...
    [cite] marta26421:[/cite]Owner! Dla Ciebie nie ma znaczenia stan prawny nieruchomości ?
    :bigsmile:
    Ma znaczenie, ale różnimy się zasadniczo co do źródeł informacji.
    Ty chcesz ustalić stan prawny nieruchomości na podstawie tego, co prezes wpisał do formularzy statystycznych i bankowych.
    Ja w tym celu sięgam do księgi wieczystej. I prezesowi też to radzę.
    [cite] marta26421:[/cite]Kiedyś Ciebie pytałam, czy właściciel wyodrębnionego lokalu może być użytkownikiem wieczystym. I nie odpowiedziałeś.
    Gdybym ja miał przytaczać moje pytania, na które Ty nie odpowiedziałaś, to miejsca by zabrakło.
    Użytkowanie wieczyste to prawo do nieruchomości gruntowej, będącej własnością Skarbu Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego (gminy, powiatu, województwa) lub związku tych jednostek. Prawo to może posiadać jedna osoba, ale może też je dzielić z innymi osobami (podobnie, jak prawo własności). W przypadku nieruchomości zabudowanej, prawo to przysługuje właścicielowi (współwłaścicielom) budynku lub budynków, posadowionych na tym gruncie.

    Krótko mówiąc: nie tylko właściciel lokalu wyodrębnionego, ale i lokali niewyodrębnionych może być użytkownikiem wieczystym gruntu - wraz z własnością lokalu przysługuje im udział w nieruchomości wspólnej, obejmujący prawo użytkowania wieczystego gruntu. Właściciela lokali niewyodrębnionych dotyczy to wówczas, gdy nie jest on właścicielem gruntu - może to być osoba fizyczna, spółdzielnia mieszkaniowa, samorządowa lub państwowa osoba prawna (w omawianym przypadku: przedsiębiorstwo państwowe).
    [cite] marta26421:[/cite]Dla nich Wspólnota Mieszkaniowa i Wspólnota Mieszkaniowa Nieruchomości to jedno i to samo.
    Dla mnie też. :bigsmile:
  • Opcje
    marta26421marta26421 Użytkownik
    edytowano lutego 2010
    "Prezesie! Przeczytaj w końcu ustawę o własności lokali
    Tekst ustawy masz tutaj: http://lex.pl/bap/student/Dz.U.2000.80.903.html
    Przeczytaj przynajmniej art. 20 oraz art. 23 ustęp 2: (..)"

    "owner - dzięki ! o taką odpowiedź mi chodziło."


    Owner! Doradziłeś Prezesowi - członkowi Zarządu "właścicielskiego" od ... 2000 do 27.03.2009 r. (prawdopodobnie) by przeczytał i zastosował przepisy tekstu jednolitego ustawy o własności lokali nie znając sposobu zarządu nieruchomością WM.

    Prezes:
    " Nasza wspólnota położona jest na gruncie Skarbu Państwa,oddanym w użytkowanie wieczyste.Większościowym właścicielem jest spółka z udziałem SP.w REGON -ie jest napisane - Własność : własność mieszana między sektorami z przewagą własności państwowych osób prawnych."

    Brak kodu

    GRUNT+BUDYNEK(od dnia 30.10.2000r. WM)

    Prezes:
    "Przecież w Urzędzie Skarbowym rozliczałem się jako wspólnota,z Urzędu Statystycznego przychodziły dokumenty do wypełnienia na wspólnotę (zresztą na mój domowy adres).Przy zakładaniu rachunku bankowego też wspólnota i ona jest właścicielem.Co mnie obchodzi spółka? A ty ciągle o tej spółce.....!"


    O jaką Wspólnotę chodzi, to już Prezes nie napisał.

    1. Wspólnota Mieszkaniowa
    Zarząd: Ustawa z dnia 24.06.1994r. o własnosci lokali
    lub
    2. Wspólnota Mieszkaniowa Nieruchomości
    Zarząd: Ustawa z dnia 21.08.1997r. o gospodarce nieruchomościami

    Adres do korespondencji: Wspólnota jaka ? (adres)
    Odbiorca korespondencji: Prezes - członek Zarządu "właścicielskiego"

    Co dzieje się w budynku WM z udziałem pełnomocnika Przedsiębiorstwa, które posiada 92% udział?

    Prezes:

    "Kierownik hotelu,który tu pracuje sprawuje niejako funkcję zarządcy.To on o wszystkim decyduje.On wystawia wspólnocie refakturę za media na podstawie odczytów liczników prądu i wody z poszczególnych mieszkań,on ma klucze od kotłowni,on decyduje o tym jak często wywozić śmieci,on także zatrudnia człowieka,który jest konserwatorem i gospodażem obiektu."

    Członek Zarządu "właścicieleskiego" podpisywał refakturę wystawioną dla WM przez Przedsiębiorstwo.

    " (...) kierownik dał do podpisu umowy o dostawę mediów ze spółką to tylko ja jej nie podpisałem.Pozostali dla świętego spokoju to zrobili.Nawet były takie sytuacje,gdzie jest wspólność majątkowa małżeńska i umowy podpisywały tylko po jednej osobie.Czy taka umowa jest ważna? Czy w takiej umowie członek wspólnoty może występować jako "dostawca"? Czy treść takiej umowy może anulować treść uchwały ? Litości!!!"

    Ponieważ Prezes nie jest już członkiem Zarządu "właścicielskiego" to umowy z Przedsiębiorstwem teraz musi podpisać 9 właścicieli.

    " (...) najsmutniejsze w tym wszystkim jest to,że u nas właśnie obecny zarząd rozpiernicza to,co już zaczęło jakoś działać.Żądanie,żebym wpłacał pieniądze na konto "czyjeś" a nie wspólnoty za media - bo będzie taniej.Dla kogo? A z moimi pieniędzmi ktoś się liczy?To ja wpłacając na konto wspólnoty zaliczkę (ok.300zł) na koszty zarządzania płacę prowizję w banku od jednej wpłaty.Potem jest przelew wewnętrzny z konta na subkonto FR (darmowy).Teraz wymyślił sobie,że na konto podstawowe mam wpłacać tylko wynagrodzenie zarządu i FR (ok.30zł) i też zapłacić prowizję a za media jemu do kasy hotelu bo on sobie potem zapłaci fakturę ogólną za wodę,prąd i śmieci."

    Od 2000 roku w budynku "dużej" WM 9 właściciele indywidualni posiadających 8% udział traktowanych jest przez pełnomocnika Przedsiębiorstwa, który w roku 2009 został członkiem Zarządu Wspólnoty w sposób skandaliczny.

    Właściciele wyodrębnionych 9 lokali mają wpłacać za media do kasy hotelu, a wynagrodzenie dla Zarządu +FR na "konto podstawowe" w banku? Wspomnieć należy, że 9 lokali stanowi odrębne nieruchomości od budynku (dowód:KW lokalu).

    Co Twoim zdaniem w takiej sytuacji powinien zrobić Prezes?
  • Opcje
    marta26421marta26421 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Owner! Był taki okres, że Wspólnoty Mieszkaniowe Nieruchomości reprezentowane przez osobę prawną (Spółkę z o.o. ) były wykonawcami zarządu nieruchomością wspólną w trybie art.18 ustawy na podstawie uchwał właścicieli lokali. Teraz jest moda na "biura". Czyli zmiana osoby, a nie sposobu zarządu nieruchomością wspólną.

    Jak znajdę uchwałę SN w sprawie zarządu - art.18 to podam stronkę.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] marta26421:[/cite]O jaką Wspólnotę chodzi, to już Prezes nie napisał.
    1. Wspólnota Mieszkaniowa
    Zarząd: Ustawa z dnia 24.06.1994r. o własnosci lokali
    lub
    2. Wspólnota Mieszkaniowa Nieruchomości
    Zarząd: Ustawa z dnia 21.08.1997r. o gospodarce nieruchomościami
    O czym Ty piszesz? Jaka wspólnota mieszkaniowa z zarządem na podstawie ugn? :shocked:
    [cite] marta26421:[/cite]Co Twoim zdaniem w takiej sytuacji powinien zrobić Prezes?
    Z czym?
    [cite] marta26421:[/cite]Był taki okres, że Wspólnoty Mieszkaniowe Nieruchomości reprezentowane przez osobę prawną (Spółkę z o.o. ) były wykonawcami zarządu nieruchomością wspólną w trybie art.18 ustawy na podstawie uchwał właścicieli lokali.
    Wspólnoty wykonawcami zarządu? Jeśli wspólnoty były reprezentowane przez osoby prawne, to te osoby prawne były "wykonawcami zarządu".
    Uchwała SN nie ma tu nic do rzeczy, bo ona nie zmieni sytuacji prezesa. To już historia. Prezes napisał wyraźnie, że sprzedaż mieszkań nastąpiła po nowelizacji ustawy o własności lokali, wykluczającej osoby prawne z udziału w zarządzie powołanym w trybie art. 20 uwl. Zatem od dnia powstania dużej wspólnoty (sprzedaży ósmego lokalu) właściciele mieli nie tylko prawo, ale i obowiązek powołania zarządu wspólnoty, złożonego z osób fizycznych. Ale to też nie ma związku z obecną sytuacją. Najwyżej prezes może o tym książkę napisać.

    Marta, jaką masz konkretną radę dla prezesa?
  • Opcje
    marta26421marta26421 Użytkownik
    edytowano lutego 2010
    Owner! Przytoczone fragmenty postów Prezesa mówią o kilku ustawach, a Ty odniosłeś się tylko do jednej z nich. Ponadto postawiłeś znak równości miedzy Wspólnotą Mieszkaniową tworzoną przez osobę fizyczną i prawną i Wspólnotą Mieszkaniową Nieruchomości jaką jest grunt +budynek - lokale wyodrębnione dla których urządzono KW. Dziwię się, że zarządzając masz z tym problem.

    Nie mam wątpliwości,że Przedsiębiorstwo przed powstaniem WM wykonywało zarząd budynkiem na podstawie przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami (grunt+budynek) . Powstanie WM w budynku oznacza, że Przedsiębiorstwo przestało być jego właścicielem. Każdy sprzedający lokale wie, że z prawem własności lokalu powiązany jest udział we współwłasności wspólnych części budynku. Z tego co pisze Prezes w budynku nie dokonano podziału na własność Przedsiębiorstwa i 9 właścicieli w drodze inwentaryzacji. A więc trzeba sprawdzić stan prawny nieruchomości i uzyskać w tej kwestii opinię prawną.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    postawiłeś znak równości miedzy Wspólnotą Mieszkaniową tworzoną przez osobę fizyczną i prawną i Wspólnotą Mieszkaniową Nieruchomości jaką jest grunt +budynek - lokale wyodrębnione dla których urządzono KW. Dziwię się, że zarządzając masz z tym problem.
    Nie ma dwóch rodzajów wspólnot, które sobie wymyśliłaś, to jakaś fatamorgana.
  • Opcje
    marta26421marta26421 Użytkownik
    edytowano lutego 2010
    Tak się składa, że ja znam 3 wspólnoty
    - mieszkaniową ustawa z dnia 24.06.1994r. o własności lokali
    Art. 6. Ogół właścicieli, których lokale wchodzą w skład określonej nieruchomości, tworzy wspólnotę mieszkaniową. Wspólnota mieszkaniowa może nabywać prawa i zaciągać zobowiązania, pozywać i być pozwana.
    - samorządową - ustawa z dnia 8 .03.1990 o samorządzie gminnym
    Art. 1. 1. Mieszkańcy gminy tworzą z mocy prawa wspólnotę samorządową.
    - gruntową - Ustawa z dnia 29 czerwca 1963 r. o zagospodarowaniu wspólnot gruntowych
    Art. 1. 1. Wspólnotami gruntowymi podlegającymi zagospodarowaniu w trybie i na zasadach określonych w ustawie są nieruchomości rolne, leśne oraz obszary wodne:

    Jeżeli ktoś pisze "wspólnota" zawsze pytam o jaką chodzi.

    Wspólnota mieszkaniowa
    to ogół właścicieli, których lokale – zarówno wyodrębnione, jak i niewyodrębnione – wchodzą w skład nieruchomości gruntowej.
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Wspólnota_mieszkaniowa
  • Opcje
    marta26421marta26421 Użytkownik
    edytowano lutego 2010
    USTAWA
    z dnia 21 sierpnia 1997 r.
    o gospodarce nieruchomościami.

    Art. 4. Ilekroć w ustawie jest mowa o:
    1) nieruchomości gruntowej - należy przez to rozumieć grunt wraz z częściami składowymi, z wyłączeniem budynków i lokali, jeżeli stanowią odrębny przedmiot własności;

    A zatem: grunt+budynek (WM) - (np. 9 ) lokali stanowiących odrębny przedmiot własności (dowód:odpis KW lokali.)

    Wspólnota Mieszkaniowa Nieruchomości - wyodrębnione lokale mieszkalne i użytkowe. W budynku zostaje X lokali niewyodrębnionych + 100% nieruchomości wspólnej.
  • Opcje
    GapiGapi Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] marta26421:[/cite]
    Jeżeli ktoś pisze "wspólnota" zawsze pytam o jaką chodzi.
    Prezesie, czy możesz nam i Marcie wyjaśnić proszę w jakiej wspólnocie Ty mieszkasz:

    - mieszkaniowej?
    - samorządowej?
    - gruntowej?
  • Opcje
    marta26421marta26421 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Gapi! W przypadku Prezesa może chodzić o wspólnotę mieszkaniową lub gruntową.
  • Opcje
    GapiGapi Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Prezesie, czy możesz nam i Marcie wyjaśnić proszę w jakiej wspólnocie Ty mieszkasz:

    - mieszkaniowej?
    - gruntowej?
  • Opcje
    prezesprezes Użytkownik
    edytowano listopada -1
    witam wszystkich! jak samopoczucie?owner,pisząc że się mylisz,miałem na myśli to,że nie biegam po urzędach :)marta26421, co do tego jaka to wspólnota - wspólnota mieszkaniowa. Jeśli chodzi o kod z REGON - 85 Wspólnoty mieszkaniowe i 132 własność - opisana przeze mnie wcześniej.Jeszcze coś?
  • Opcje
    GapiGapi Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Marta, to zatem wspólnota mieszkaniowa
  • Opcje
    marta26421marta26421 Użytkownik
    edytowano lutego 2010
    Nazwa prawidłowa. Super!!!! Teraz trzeba sprawdzić czy WM działa w swoim imieniu (chodzi o stan prawny nieruchomości).

    Kod 132

    - Skarbu Państwa 1
    - panstwowych osób prawnych 2
    - .jednostek samoprządu terytorialnego 3
    - krajowych osób fizycznych 4
    - pozostałych krajowych jednostek prywatnych 5
    - osób fizycznych 6
  • Opcje
    prezesprezes Użytkownik
    edytowano listopada -1
    marta26421 - to,że nie jestem członkiem zarządu nie znaczy,że wszyscy muszą podpisać umowy ze spółką. Ja nadal nie zamierzam.A obecny zarząd faktycznie sam sobie wystawiał faktury jako przedstawiciel "dostawcy = spólka" i jako członek zarządu WM - odbiorca.Potem już wystawiał kto inny a odbierał zarząd WM.W moim przypadku jest tak: od momentu odmowy podpisania umowy o dostawy mediów ze spółką, "jestem obowiązany rozliczać się ze wspólnotą". Na mój lokal były wystawiane faktury VAT z tym,że odbiorcą na tej fakturze nie byłem ja tylko WM.Taką fakturę wystawiała i odbierała ta sama osoba.Gdy poruszyłem temat odliczania VAT przez spólkę,faktury wystawia inna osoba i inna odbiera z tym,że nadal brak moich danych na fakturze.Oprócz tego wystawca faktury = spółka,podaje na fakturze numer konta współnoty a nie swój.Za ostatni miesiąc nie otrzymałem już faktury VAT za media,tylko ręcznie napisaną kartkę papieru z wyliczeniem ile i za co i z informacją,że mam wpłacić na jakieś konto(prawdopodobnie spółki).
  • Opcje
    prezesprezes Użytkownik
    edytowano lutego 2010
    Gapi i marta też się cieszę...może nie jest ze mną aż tak źle?
  • Opcje
    marta26421marta26421 Użytkownik
    edytowano lutego 2010
    Prezesie! Trzeba wszystko zrobić byście w 9 osób mówili jednym głosem. Wiem, że nie będzie łatwo. Problemem jest pełnomocnik Przedsiębiorstwa, który traktuje Was jak najemców. Może trzeba będzie jemu pokazać prawo do lokali?
  • Opcje
    prezesprezes Użytkownik
    edytowano listopada -1
    jest coś co spowodowało całe to zamieszanie.Zapis w akcie notarialnym umowy ustanowienia odrębnej własności lokalu i sprzedaży.Jest to zapis,że przedsiębiorstwo jest:a/ wieczystym użytkownikiem działki gruntu itd....b/ właścicielem m.in. murowanego budynku wielorodzinnego numer1234,znajdującego się na tej działce,który to budynek składa się z 15 lokali w tym m.in. lokalu nr (mojego). Mowa jest o własności.Dlatego spółka rządzi,bo myślą,że to jest nadal ich.Ale w momencie sprzedaży lokali ten zapis przestał mieć znaczenie.Mowa jest również o tej części budynku,w której są nasze lokale a nic nie ma o całości.Dopiero później jest napisane : "1/ w akcie notarialnym,sporządzonym w kancelarii (...)został zamieszczony wniosek,skierowany do Sądu Rejonowego w .......Wydział KW o odłączenie z KW (..)zabudowanej działki położonej (...)założenie dla niej nowej KW i wpis w niej a/ dziale I powyższej działki ozn. numerem (..) oddanej w użytkowanie wieczyste do dn. (..) i budynków : wielorodzinnego i hotelu znajdującego się na tej działce.Tyle cytat.
  • Opcje
    prezesprezes Użytkownik
    edytowano listopada -1
    marta26421,przecież on to wszystko zna.On tu jest dłużej niż my.On jeszcze z czasów wstydliwych.Dlatego taki beton.
  • Opcje
    prezesprezes Użytkownik
    edytowano listopada -1
    no właśnie - najemcy.Ech..Kiedyś wynajmowaliśmy pokoje w tym hotelu.Mówiłem,że beton.
  • Opcje
    marta26421marta26421 Użytkownik
    edytowano lutego 2010
    W 9 właścicieli jesteście posiadaczami 8% części wspólnej budynku - w ustawie o własności lokali zwanej nieruchomością wspólną. A zatem jesteście udziałowcami i tak trzeba siebie postrzegać prowadząc rozmowy z Prezesem Zarządu reprezentującym Przedsiębiorstwo. Każda inna osoba musi okazać Wam pełnomocnictwo.
  • Opcje
    marta26421marta26421 Użytkownik
    edytowano lutego 2010
    Sposób reprezentacji Przedsiębiorstwa jest upubliczniony w internecie (KRS). A zatem nie możecie powiedzieć, że nie wiedzieliście. I szanujcie swoje podpisy.

    Na forum mamy drugiego formuowicza który ma podpisać umowę lub będzie płacił ryczał.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.