Avatar

Grafen2

Grafen2

O

Nazwa użytkownika
Grafen2
Dołączył(a)
Wizyty
254
Ostatnia aktywność
Ranga
Użytkownik
Punkty
73
Nagrody Zarzadca.pl
11
  • Remont dachu - udział Starostwa

    brownie4 napisał użytkownik: »
    i Starostwo nie płaci nam żadnych zaliczek na poczet funduszu remontowego czy innych.
    Jak ma w takim razie wyglądać ich udział w remoncie dachu?
    Jaką kwotę za remont ( z faktury? z banku, tj. kredyt+odsetki?) mamy uwzględnić dzieląc na ich udziały w nieruchomości?
    .
    A dlaczego Starostwo nie płaci zaliczek to jest Wasza, właścicieli lokali, że na to pozwalacie , bo nie znacie swoich praw i OBOWIĄZKÓW zapisanych w UoWL .
    Starostwo jest takim samym właścicielem, jak pozostałych 8 właścicieli lokali. Koszty remontu dachu winny byś pokrywane wg udziału % w NW, jaki jest przypisany do lokalu (kwota remontu X udział % w NW)
  • opłata za śmieci

    wojtekna102 napisał użytkownik: »
    . My jako zarząd składamy podpisy na tej deklaracji, że dane na niej zawarte są zgodne ze stanem faktycznym. A ja wiem, że nie są.
    Zawsze, jako Zarząd WM możecie ponowić składanie deklaracji przez właścicieli lokali i uaktualnić deklaracje od właścicieli lokali . Powrzucać do skrzynek pocztowych indywidualne deklaracje , podać termin do zwrotu do skrzynek członków Zarządu.
    To na właścicielu lokalu spoczywa obowiązek bieżącego informowania o ilości osób zamieszkujących . Wy jako Zarząd musi dbać by mieć komplet deklaracji ze wszystkich lokali, które będą zgodne z załącznikiem do zbiorczej deklaracji.

  • Świadectwo Energetyczne

    atrusko napisał użytkownik: »
    Czyli jeśli w całym budynku, wynajmowane 5 mieszkań to właściciele tych mieszkań mają obowiązek posiadania takiego świadectwa.
    TAK.


    atrusko napisał użytkownik: »
    Na cały budynek nie ma obowiązku? Dopytuję, bo nasz Administrator założył na ten cel ponad 3 tys.zł w planie gospodarczym.
    NIE, a wasz administrator chce Was naciągną na niepotrzebne koszty , świadectwo energetyczne ( na dziś, bo prawo się tak szybko zmienia) to koszt właściciela lokalu, a nie Wspólnoty Mieszkaniowej

  • drzewo do ochrony pomnikowej

    Czy można na prywatnej działce ustanowić pomnik przyrody?
    źródło: https://www.modrzew.org.pl/pomniki-przyrody-jak-zglosic-drzewo/

    Tak, jest to możliwe. Jeżeli mamy piękne drzewo możemy je zgłosić do takiej ochrony. Osobną kwestią jest ustanowienie pomnika bez zgody właściciela. Kwestia ta budzi kontrowersje. Zgoda właściciela jest moim zdaniem kluczowa, by cała operacja miała sens. Dlaczego?
    Po pierwsze, jeżeli drzewo znajduje się na terenie, który nie jest ogólnie dostępny lub część korony drzewa znajduje się nad prywatną działką urzędnicy dokonujący oględzin muszą uzyskać dostęp do tego miejsca. Trzeba ustalić stan drzewa np. zobaczyć czy drzewo nie potrzebuje zabiegów ochronnych, podparcia, usunięcia suchej gałęzi itp.
    Po drugie z punktu widzenia właściciela ustanowienie pomnika przyrody wiąże się z pewnymi ograniczeniami na własnym terenie. Najczęściej zakazy dotyczą prowadzenia prac ziemnych lub zmiany stosunków wodnych, czyli mogą np. uniemożliwić prowadzenie prac budowlanych.
    Po trzecie trudno wyobrazić sobie skuteczną ochronę drzewa wbrew woli i bez współpracy właściciela terenu. Osobom, na których terenie ustanowiono pomnik, gminy mogą zrekompensować niedogodności, jednak działając bez porozumienia narażają się często na długotrwałe postępowania sądowe, które mogą zakończyć się korzystną decyzją dla właściciela terenu i tym, że pomnik nie zostanie ustanowiony.
  • Czy Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej może wypowiedzieć umowę Firmie Konserwacyjnej.

    heniek58 napisał użytkownik: »
    Jestem świeżo wybrany do Zarządu Wspólnoty, mam pytanie:
    Czy Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej może wypowiedzieć umowę Firmie Konserwacyjnej. Czy potrzebna jest uchwała ogółu właścicieli..
    Może , o samym fakcie winien powiadomić właścicieli lokali od kiedy i co w zamian.