Avatar

Grafen2

Grafen2

O

Nazwa użytkownika
Grafen2
Dołączył(a)
Wizyty
282
Ostatnia aktywność
Ranga
Użytkownik
Punkty
79
Nagrody Zarzadca.pl
11
  • Uchwała zaskarżona do sądu - czy zarząd może wynająć adwokata i opłacić go ze środków wspólnoty

    luck napisał użytkownik: »
    Witam.
    W naszej wspólnocie ma miejsce próba uzyskania odszkodowania za szkody górnicze. Wynajęta przez zarządcę firma prawnicza zawiązała indywidualne umowy z członkami wspólnoty na świadczenie usługi reprezentowania ich w sądzie. Trwają czynności prawne. Firma prawnicza wymaga opłaty za podjęte działania ( trochę ponad 1 tyś złotych od każdej umowy) już teraz, deklarując jednocześnie zwrot tych środków po uzyskaniu odszkodowania. Zarządca z Zarządem postanowili wystosować uchwałę, celem której jest zgoda mieszkańców na pokrycie tych kosztów ze środków Funduszu Remontowego. Czy to dozwolone działanie?
    Wspólnota może występować i opłacać te sprawy, które dotyczą części wspólnych . Jeżeli właściciele lokali podpisali umowy indywidualne na prowadzenie spraw , to winni wnieść opłaty indywidualne .
    Czy WM jest stroną sprawy odszkodowania ?

  • Art. 25 UoWL

    Art. 24. W razie braku zgody wymaganej większości właścicieli lokali zarząd lub zarządca, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1, może żądać rozstrzygnięcia przez sąd, który orzeknie mając na względzie cel zamierzonej czynności oraz interesy wszystkich właścicieli. Sprawę sąd rozpoznaje w postępowaniu nieprocesowym.
  • Czy jest możliwe odłączenie się od C.O. we wspólnocie?

    bufetowa napisał użytkownik: »
    Grafen2 napisał użytkownik: »
    przechodzenie ciepła z lokalu grzanego do lokalu i niższej temperaturze
    Chodzi o straty ciepła ogółem czy stosunek powierzchni lokali do wspólnych nieogrzewanych? Jakiś wzór, przyjęte rozwiązanie, cokolwek konkretnego?
    A co macie zapisane w Regulaminie rozliczania kosztów EC? czy w ogóle macie taki regulamin?

  • Udział w dachu / montaż PV

    bufetowa napisał użytkownik: »
    Czy w ogóle można mówić o "udziale w dachu" czy jakiejkolwiek innej części budynku i jak niby można by to było obliczyć?
    Oczywiście jest ona wyliczana zgodnie z zapisem ustawy o własności lokali . Zazwyczaj jest wyliczane w kosztach (koszt X udział w NW). Nie można każdemu właścicielowi wskazać , która to cześć nieruchomości wspólnej należy do niego np.: który ten kawałek dachu jest jego , które to stopnie schodowe są jego , który to fragment rurażu należy do niego czy muru. Ustawodawca opiekę nad tymi częściami nieruchomość, które są wspólne , powierzył Wspólnocie Mieszkaniowej czyli ogółowi właścicieli lokali reprezentowanych przez Zarząd WM czy Zarządcę NW na zasadach spisanych w ustawie o własności lokali .
    bufetowa napisał użytkownik: »
    Skoro i tak potrzebna jest zgoda właścicieli na taką instalację to czy wielkość udziału ma tu jakiekolwiek znaczenie?
    Udział w NW ... Hmm .... Nie ma , tak uważam. Każda ingerencja w części wspólne kogokolwiek wymaga zgody ustawowej większości właścicieli lokali . Ma to związek z ponoszonymi kosztami utrzymania tych elementów nieruchomości, które zaliczają się do nieruchomości wspólnej.

  • Koszty najmu mieszkania

    Jan1 napisał użytkownik: »
    Czy mam rację, że opłaty naliczanie bezprawnie i bezpodstawnie?
    Uważam, że nie masz racji ....