Avatar

gab

gab

O

Nazwa użytkownika
gab
Dołączył(a)
Wizyty
709
Ostatnia aktywność
Ranga
Użytkownik
Punkty
373
Nagrody Zarzadca.pl
20
  • Licytacja komornicza udzialu w hali garazowej

    Aed napisał użytkownik: »
    Rozumiem, ze bedzie normalna oplata zwiazana z miejscem postojowym, tak jak to ma miejsce z przy zakupie mieszkania z miejscem. Bardziej chodzilo mi o te wpisy obciazajace hipoteke, ale rozumiem ze one znikna po przysadzeniu wlasnosci. Dzieki!

    Różnie może być z tym miejscem i opłatami, bo nie zawsze hala jest odrębnym lokalem. Ale w tym przypadku wygląda na to, że licytuje się UDZIAŁ w hali garażowej opisanej jakąś KW. Współwłaściciele hali dokonali podziału do użytkowania poszczególnych miejsc.
    Po nabyciu takiego udziału ponosi się dwa rodzaje kosztów:
    1. Koszty związane z utrzymaniem hali wg udziału w hali.
    2. Koszty związanie z utrzymaniem części wspólnej budynku i gruntu (NW). Jest to iloczyn udziału hali garażowej w NW i udziału nabywcy w hali.
  • Miejsca parkingowe dewelopera

    No prawie dobrze napisał autor w artykule. Ale ani w jednym ani drugim przypadku nie KUPUJEMY miejsca. Kupujemy udział w hali z prawem korzystania z określonego miejsca. I ten udział można sprzedać. Albo kupujemy lokal wraz z udziałem w częściach wspólnych, do których należy hala garażowa. W takiej hali może , ale nie musi, obowiązywać quod usum. Poza tym nawet jeśli obowiązuje, a została zawarta z pokrzywdzeniem właścicieli, to można ją zmienić.
  • Miejsca parkingowe dewelopera

    Mylisz pojęcia.
    Hala garażowa może być:
    1. odrębnym lokalem z własną KW
    2. nieruchomością wspólną (NW)
    Jeśli jest , jak w punkcie 1 , to deweloper sprzedaje UDZIAŁ w hali garażowej z prawem korzystania na wyłączność z określonego miejsca.
    A jeśli jest jak punkcie 2, to dewelooer niczego nie może sprzedać. Może co najwyżej na początku zawrzeć w swoim i pierwszego kupującego umowę do użytkowania konkretnego miejsca. Taką umowę można zmienić większością głosów lub orzeczeniem sądu.
  • Demontaż kamer

    Prawdą jest , że wspólnota rozumiana jako jednostka organizacyjna , nie jest właścicielem gruntu. Grunt jest współwłasnością wszystkich właścicieli lokali.
    Ale WM została powołana do zarządu (zarządzania) nieruchomością wspólną w tym również w kwestii zwiazanej z obowiązkami wynikającymi z prawa budowlanego.
    Zgodnie z prawem budowlanym, przez prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane należy rozumieć tytuł prawny wynikający z prawa własności, użytkowania wieczystego, zarządu, ograniczonego prawa rzeczowego albo stosunku zobowiązaniowego, przewidującego uprawnienia do wykonywania robót budowlanych.
    I powtórzę jeszcze raz. W WM do 3 lokali włacznie oświadczenie składają wszyscy właściciele. Jeśli lokali jest powyżej 3 oświadczenie składa zarząd na podstawie uchwały właścicieli.
    Jeśli roboty prowadzi indywidualny właściciel i roboty dotyczą NW, to on składa oświadczenie ale za zgodą WM lub na podstawie orzeczenia sądu.
    Zgoda WM, to zgoda wszystkich we WM liczącej do 3 lokali. W WM powyżej 3 lokali jest to uchwała.



  • Demontaż kamer

    Uchwała składu siedmiu sędziów z dnia 21 grudnia 2007 r., III CZP 65/07 .Ściągnąć, przeczytać ze zrozumieniem i nie mącić.