gab
gab
O
- Nazwa użytkownika
- gab
- Dołączył(a)
- Wizyty
- 744
- Ostatnia aktywność
- Ranga
- Użytkownik
- Punkty
- 384
- Nagrody Zarzadca.pl
- 20
-
Zarządca odmawia wydania kopii umowy o zarządzanie nieruchomością
Czy zarządca ma prawo odmówić wydania kopii umowy o zarządzanie nieruchomością?
I prawidłowo. Dokumenty WM można tylko OKAZAĆ do wglądu zainteresowanemu właścicielowi lokalu.
Ten może dokonać odpisu , foto.
Z takiego okazania dokumentów winien być stworzony protokół podpisany przez strony.
Bzdury. Członkowie zarządu WM mają prawo (a nawet obowiązek) kontroli każdego dokumentu WM . Jeśli do tej kontroli niezbędna jest potrzeba zrobienia kopii, to żaden cieć od zarządcy nie ma prawa zabraniać. Członek zarządu może chcieć. skonsultować z prawnikiem legalność umowy. Żaden protokół do tego nie jest potrzebny. Potrzebny byłby (dla ostrożności) jeśli np. wydaje się oryginał dokumentu, np. po to, by np. zrobić kopię poświadczoną notarialnie. -
Uchwała dotycząca wyglądu ogrodzenia
Wyłączone do użytkowania dla wszytkich właścicieli lokali ale nadal jest to NW. Jeśli jesteś właścicielem lokalu i postanawiasz, to mieszkanie wynająć, to użytkuje je najemca ale mieszkanie jest nadal Twoją własnością. -
Licytacja komornicza udzialu w hali garazowej
Rozumiem, ze bedzie normalna oplata zwiazana z miejscem postojowym, tak jak to ma miejsce z przy zakupie mieszkania z miejscem. Bardziej chodzilo mi o te wpisy obciazajace hipoteke, ale rozumiem ze one znikna po przysadzeniu wlasnosci. Dzieki!
Różnie może być z tym miejscem i opłatami, bo nie zawsze hala jest odrębnym lokalem. Ale w tym przypadku wygląda na to, że licytuje się UDZIAŁ w hali garażowej opisanej jakąś KW. Współwłaściciele hali dokonali podziału do użytkowania poszczególnych miejsc.
Po nabyciu takiego udziału ponosi się dwa rodzaje kosztów:
1. Koszty związane z utrzymaniem hali wg udziału w hali.
2. Koszty związanie z utrzymaniem części wspólnej budynku i gruntu (NW). Jest to iloczyn udziału hali garażowej w NW i udziału nabywcy w hali.
-
Miejsca parkingowe dewelopera
No prawie dobrze napisał autor w artykule. Ale ani w jednym ani drugim przypadku nie KUPUJEMY miejsca. Kupujemy udział w hali z prawem korzystania z określonego miejsca. I ten udział można sprzedać. Albo kupujemy lokal wraz z udziałem w częściach wspólnych, do których należy hala garażowa. W takiej hali może , ale nie musi, obowiązywać quod usum. Poza tym nawet jeśli obowiązuje, a została zawarta z pokrzywdzeniem właścicieli, to można ją zmienić. -
Miejsca parkingowe dewelopera
Mylisz pojęcia.
Hala garażowa może być:
1. odrębnym lokalem z własną KW
2. nieruchomością wspólną (NW)
Jeśli jest , jak w punkcie 1 , to deweloper sprzedaje UDZIAŁ w hali garażowej z prawem korzystania na wyłączność z określonego miejsca.
A jeśli jest jak punkcie 2, to dewelooer niczego nie może sprzedać. Może co najwyżej na początku zawrzeć w swoim i pierwszego kupującego umowę do użytkowania konkretnego miejsca. Taką umowę można zmienić większością głosów lub orzeczeniem sądu.