blazej_h
blazej_h
O
- Nazwa użytkownika
- blazej_h
- Dołączył(a)
- Wizyty
- 955
- Ostatnia aktywność
- Ranga
- Użytkownik
- Punkty
- 498
- Nagrody Zarzadca.pl
- 15
-
Wynajem miejsca postojowego dla niepełnosprawnych
Miejsce należy utrzymać. Zgodnie z prawem ono służy całej nieruchomości. Nie ma znaczenia czy aktualnie ta nieruchomość jest użytkowana przez osoby niepełnosprawne. Teraz nie jest, a w przyszłości ktoś taki może się pojawić.
Nie mu w tym przypadku żadnego znaczenia, czy garaż jest częścią wspólną, czy lokalem wyodrębnionym.
BTW. Jeśliby ktoś chciał zauważyć że w jego nowiutkiej hali akurat nie ma takich miejsc, to jednie dlatego że takie (co najmniej jedno) jest na parkingu nad ziemią. I tegoż też nie można wynająć albo zamalować innym kolorem niż niebieski. -
Wspólny śmietnik dla dwóch małych wspólnot - dwie działki po dwa lokale
Jeśli formalnie sa, lub powinny być dwie wspólnoty, czyli są ale tylko na papierze, to moglibyście złożyć dwie deklaracje do wywozu śmieci.
W moim mieście wzór deklaracji przewiduje wskazanie miejsca wspólnego składowania odpadów do wywozu. Obydwie wspólnoty w swoich deklaracjach wskazałyby to samo miejsce składowania . Czyli ten sam adres odbioru odpadów do wspólnego wywozu.
Czy ma znaczenie że formalnie wspólnoty nie są założone? Moim zdaniem żadnego.
Urząd Miasta, konkretnie wydział od gospodarki nieruchomościami nie ma moim zdaniem, zielonego pojęcia i nie weryfikuje, czy deklaracja złożona pochodzi od wspólnoty formalnie założonej czy nie.
Nikt tego nie bada - więc złożone deklaracje będą działać. Badana jest treść deklaracji, a nie status formalny deklarującego.
Po złożeniu deklaracji, na wskazane adresy przedstawicieli z waszych dwóch budynków przyjdą informacje o nr kont do wpłat za wywóz oraz o kwotach do zapłaty. Wywóz wspólny - ale każda wspólnota będzie płacić za siebie.
Jeśli ktoś będzie te kwoty co miesiąc płaci - to wywóz będzie.
Czyli pozostanie wam tylko umówić się w jaki sposób obydwa budynki będą składać się miesięcznie, tak żeby zbierać kwoty zadeklarowane w aktualnych deklaracjach.
PS. Nie używamy tutaj słowa umowa. Wywóz śmieci jest obowiązkiem administracyjnym, nie czymś, na co można by się umówić.
-
Garaże wolnostojące - wspólnota?
To przypadek nie objęty konkretnie przepisami prawa. Podobnie jak kondominum.
Moim zdaniem stosowanie ustawy o własności lokali teoretycznie byłoby możliwe, ale mija się tu z celem. Tak jak w przypadku kondominium.
Stosowałbym na waszym miejscu wyłącznie zasady wynikające z kodeksu cywilnego. -
Zebrania Wspólnoty
Czysto teoretycznie?
Jeśli na zebraniu nie podjęto żadnej uchwały - to zupełni nic się nie dzieje. Odbyło się zebranie, pogadali i rozeszli się. Jeśli na zebraniu nie podjęto uchwał, lub jedynie rozpoczęto procedurę głosowania, to tryb zwołania traci znaczenie. Nie ma czegoś takiego jak ważność obytego zebrania ze względu na nieprawidłowe zwołanie.
Jeśliby jednak na zebraniu zapadła jakaś uchwała, czyli gdyby uzyskała większość głosów Za już na zebraniu, to już samej przyczyny uchybienia proceduralnego związanego ze zwołaniem tego zebrania, mógłbyś w dowolnym czasie wnosić o stwierdzenia nieistnienia tej uchwały. Zawsze. Nie tylko w ciągu sześciu tygodni.
To na podstawie art 189 kpc.
-
Uchwały we wspólnocie.
Nie tyle warto, co trzeba uzasadnić taki wniosek.