blazej_h
blazej_h
O
- Nazwa użytkownika
- blazej_h
- Dołączył(a)
- Wizyty
- 955
- Ostatnia aktywność
- Ranga
- Użytkownik
- Punkty
- 498
- Nagrody Zarzadca.pl
- 15
-
Zarządzanie częściami wspólnymi osiedla
Jeżeli żadna ze wspólnot nie ma podpisanej umowy z tym Administratorem na części wspólne, tzn. że brak jest prawidłowej szczegółowej podstawy prawnej do dokonywania wpłat współwłaścicieli tytułem wspólnych kosztów osiedla.
Autorka nie sprecyzowała jasno komu uiszcza opłaty ryczałtowe. Swojej wspólnocie, czy jednak Administratorowi osiedla pomimo braku umowy i podstawy prawnej w tym zakresie?
Z opisu sprawy wynika że raczej Administratorowi i wtedy działa wyłącznie Kodeks Cywilny. -
zmiana formy zarządu
Jeśli uchwałę podjęto w trybie obiegowego zbierania głosów, to o treści uchwały właściciele powinni być poinformowani w sposób przyjęty w danej wspólnocie. Może być w gablocie, może być do skrzynek albo mejlowo.
Także w przypadku, gdy w zasadzie podjęcie uchwały nie było konieczne.
Nawet w wypadku, gdy były członek zarządu zrezygnował z pracy w zarządzie drogą własnego oświadczenia, a uchwalę w tej samej sprawie jednak podjęto, to o wyniku głosowania nadal należy poinformować wszystkich właścicieli. Informacja o wyniku głosowania nad uchwałą podejmowaną w trybie obiegowym po prostu należy się właścicielom z mocy ustawy.
Nawet jeśli uchwała nie odniesie skutków prawnych lub podjęto ją w sprawie już nieaktualnej. Nawet jeśli wynik głosowania teoretycznie nikogo już nie musi interesować.
-
Odpady - deweloper
Najpierw należałoby ustalić czy kontener służy jeszcze celom, dla jakich został postawiony.
Jeśli nie już nie służy, to należałoby złożyć po prostu pierwszą deklarację wspólnoty mieszkaniowej dot. wywozów odpadów z nieruchomości , co wiąże się z wyliczeniem ilości pojemników na odpady a potem zdostarczeniem ich przez gminę/związek gminny i wreszcie - z otwarciem wiat.
Najpierw deklaracja, potem pojemniki, potem otwieracie wiaty. -
Zwołanie zebrania
Może być że zebranie roczne odbędziecie, ale informacja dot spraw bieżących się na nim nie pojawi.
Każde zebranie jest dobrą okazją do zmiany zarządu. Szczególnie roczne, bo na nim możecie w pierwszej kolejności nie udzielić absolutorium, w kolejnej, np. ostatnią uchwałą tego dnia, np. odwołać zarząd i w kolejnej - powołać nowy.
I np, nie głosować żadnych innych uchwał proponowanych przez zarząd. Nawet uchwały o planie gospodarczym, jesli kontrowersje są na prawdę duże.
Lub przy najmniej rozpocząć te głosowania.